PARTIZAN MARŠIRA EVROPOM: Crno-beli deklasirali Limož u Francuskoj! Suvereno drže prvo mesto u grupi! VIDEO

evrokup

Košarkaši Partizana zabeležili su i petu pobedu u Evrokupu pošto su kao gosti savladali Limož rezultatom 82:60 (16:25, 20:7, 20:8, 26:20).

Četa Andree Trinkijerija je tako zadržala maksimalan učinak i nalazi se na dobrom putu da osvoji prvo mesto i prolaz u narednu fazu takmičenja.

Partizan je nastupio bez Veličkovića koji nije ni doputovao, Voldena koji se povredio na treningu pred meč, a u igru nije ulazio Parahovski.

Prvi put je ulogu kapitena preuzeo Rade Zagorac.

Partizan je imao spori start, što je domaćin iskoristio i u jednom trenutku stekao i 12 poena viška - 22:10.

Partizan je u finišu prve četvrtine spustio razliku ispod 10 poena.

U naredne dve četvrtine viđena je potpuna dominacija srpskog kluba. Partizan je rivalu dopustio samo 15 poena za 20 minuta, a postigao 40 i napravio nedostižnu prednost.

Rašon Tomas je sa 16 poena bio najefikasniji u timu Partizana. Markus Pejdž je postigao 14, a Nemanja Gordić 13 poena. Vil Mozli je ubacio 11, dok su po osam postigli Ognjen Jaramaz i Žanis Pejners.

Invernici je sa 13 poena bio najefikasniji u domaćem timu. Poen manje je postigao Lang, a 11 je ubacio Kriston.

Partizan naredne nedelje čeka Veneciju u "Areni". Taj meč se igra u utorak u 20 časova.

4. ČETVRTINA

39. minut - Razigrani Partizan povećava prednost - 57:78.

38. minut - Ivernici je dobio tehničlu, a Pejdž koristi slobodno bacanje - 55:74.

37. minut - Invernici sa penala smanjuje rezultat - 53:68. Tomas u kontri zakucava - 53:70.

36. minut - Javio se i Rašon Tomas - 51:68.

35. minut - Sjajni Vil Mozli! Popravlja šut Gordića i postiže nove poene - 47:64. Gordić na pet minuta do kraja povećava na 48:66.

34. minut - Mozli ponovo prikucava, njegovi minuti - 47:62.

33. minut - Mozli od table uz zvuk sirene pogađa - 44:60.

32. minut - Senford postiže svoj šesti poen - 42:56. Jaramaz o tablu dodaje dva poena - 42:58.

3. ČETVRTINA - 8:20

30. minut - Prikucavanje Vila Mozlija - 40:54. Gordić koristi prodor 1n1 - 40:56.

29. minut - Pejners još jednom koristi napad - 40:52.

28. minut - Kriston vezuje dve trojke za svoj tim - 40:50.

27. minut - Trojka Pejdža za 34:48. Njegovi 13 poena. Kriston vraća trojku - 37:48.

25. minut - Janković koristi situaciju ispod koša - 34:45. Partizan prvi put ima dvocifrenu prednost.

24. minut - Rašon Tomas krade loptu ispod koša domaćina i poentira - 34:42.

23. minut - Jaramaz donosi Partizanu najveće vošstvo do sada - 34:40.

22. minut - Jaramaz je precizan sa linije penala, Partizan održava prednost - 34:38.

21. minut - Kokrin otvara treću četvrtinu dvojkom - 34:36.

2. ČETVRTINA - 7:20

20. minut - Strašan nalet Partizana i serija 10:0. Crno-beli na odmor odlaze sa četiri poena viška - 32:36.

19. minut - Sjajni minuti Partizana, Zagorac donosi novu prednost - 32:34.

18. minut - Pejners donosi izjednačenje - 32:32.

17. minut - Birčević i Zagorac vezuju četiri poena - 32:30.

15. minut - Serija Limoža 7:0 i prednost 32:26 za novi tajm-aut Trinkijerija.

14. minut - Prvo vođstvo Partizana. Gordić na asistenciju Tomasa postiže trojku - 25:26.

12. minut - Pejdž je fazliran za tri poena, sva tri puta je siguran - 25:21. Sjajni Pejdž dodaje nove poene - 25:23.

11. minut - Pejdž otvara drugu četvrtinu novim poenima - 25:18.

1. ČETVRTINA - 25:16

9. minut - Nova trojka Francuza - 25:16.

8. minut - Trojka Pejdža za 22:16.

7. minut - Limož sjajno gađa za tri - 22:10.

4. minut - Mini serija Partizana 5:0 za 15:10.

4. minut - Limož stiče prvi put dvocifrenu prednost - 15:5.

3. minut - 11:5 - Rašon Tomas pogađa uz faul posle tajm-auta Trinkijerija.

3. minut - 11:2 - Posle koša Gordića, nova trojka Ivanicija. Trinkijeri primoran da zatraži tajm-aut.

2. minut - 8:0 - Nova trojka Limoža!

1. minut - 3:0 - Igor Ivanici trojkom otvara ovaj meč!

Srpski tim je jedini u Evrokupu sa sve četiri pobede, dok francuska ekipa ima jedan trijumf i tri poraza.

"Specifična su ekipa, sve su utakmice igrali do kraja, čak su i protiv Lokomotive imali šansu da dobiju utakmicu. Imaju puno šutera, dobre su atlete i moramo biti jako pametni da držimo ritam i tempo utakmice u našim rukama", rekao je trener crno-belih Andrea Trinkijeri.