SKANDAL U PODGORICI! SUDIJE PRESUDILE PARTIZANU: Crno-beli u TRILERU izgubili od Budućnosti u paklu Morače (VIDEO)

nastavljen crni niz

U osmom kolu ABA lige košarkaši Partizana izgubili su od Budućnosti u Podgorici rezultatom 65:60 (12:19, 17:18, 22:15, 14:8)

Crno-beli su poraženi posle haosa u finišu utakmice.

Sudije su direktno uticale na ishod, jer su u poslednjim minutima donele veliki broj sumnjivih odluka, sve na štetu Partizana. U poslednjih pet minuta su izabranicima trenera Andree Trinkijerija dosudile čak tri faula u napadu, nisu dosudile očigledan prekršaj nad Gordićem...

Sve to dovelo je do "eksplozije" Trinkijerija, koji je uleteo na teren i dobio drugu tehničku, samim tim i isključujuću grešku, pa su crno-beli u završnici bili i bez trenera.

Utakmicu su sudili Saša Pukl, Damir Javor i Milan Nedović.

Crno-beli ponovo nisu uspeli da trijumfuju u Morači i time su nastavili crnu seriju poraza na ovom parketu.

Poslednji put su bili uspešniji od Budućnosti 2014. kada ih je sa klupe predvodio Duško Vujošević.

Meč u dvorani Morača doneo je čvrstu igru oba tima, ali i loš procenat šuta na obe strane. Crno-beli su od sredine prve četvrtine, pa sve do kraja treće imali kontrolu, a u pojedinim trenucima bili su i nadomak dvocifrene prednosti.

Budućnost je u poslednjoj četvrtini napravila seriju 15:4 i došla do preokreta, za koji se ispostavilo da joj je i dovoljan za trijumf.

Partizan je predvodio Novica Veličković sa 11 poena, a ujedno je on bio i jedini dvocifren u svom timu, pored njega zapaženu rolu imali su Mozli sa 8p i 6sk i Tomas sa 8p i 8sk.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džejkob Kobs sa 14 poena, dok su po 12 dodali Hasan Martin i Nikola Ivanović.

Budućnost je sada prva sa sedam pobeda i jednim porazom, dok je Partizan peti sa pet trijumfa i tri poraza.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Ivanović posle promašene trojke kupi svoj promašaj za vođstvo Budućnost, kasnije Trinkijeri isključen, Bemfort pogodio dodatno bacanje 63:60

39. minut - Trojku pogađa Jaramaz za svoje prve poene ali za nerešeno 60:60

37. minut - Kobs pogađa pored Tomasa za 60:57

36. minut - Ivanović pogađa daleku trojku, na drugoj strani Mozli posle ofanzivnog skoka pogađa 58:57

35. minut - Martin pogađa ispod koša pored tri igača Partizana 55:54

32. minut - Tomas precizan sa penala 53:54

31. minut - Mejers postiže prve poene za Budućnost u poslednjoj četvrtini 53:52

TREČA ČETVRTINA

29. minut - Tehnička greška svirana Trinkijeriju, domaći pogodili bacanje, kasnije Pejdž pogađa za dva 49:50

28. minut - Tomas je bio precizan oba puta sa penala 48:48

27. minut - Mejers pogađa za dva, pre toga je Tomas imao monstruozno zakucavanje 48:46

26. minut - Martin sa penala za vođstvo Budućnosti 46:44

25. minut - Nikolić poentira uz faul, promašio je dodatno slobodno bacanje 44:44

24. minut - Šehović sa penala smanjuje prednost sa penala, a onda i Ivanović sa distance za poravnanje 42:42

23. minut - Danilo Nikolić pogađa za dva za 38:42

22. minut - Kobs je fauliran pri šutu za tri poena, faulirao ga je Jaramaz, iskoristio je dva od tri penala 36:40

21. minut - Veličković pogađa drugu trojku za Partizan 31:40

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Gordić flouterom stavlja tačku na prvo poluvreme 29:37

19. minut - Fauliran je Zagorac pri šutu za tri poena, bio je siguran sva tri puta 29:35

18. minut - Kobs ponovo siguran sa visine penala 29:30

17. minut - Kobs siguran na niskom postu protiv Jaramaza za 27:28

16. minut - Bemfort pogađa sa poludistance, na drugoj strani Mozli polovičan sa penala 25:28

15. minut - Veličković pogađa pored Mejersa za 23:27

14. minut - Popović pogađa dugu dvojku za Budućnost 23:23

13. minut - Položio je Gordić za novo vođstvo Partizana 21:23

12. minut - Zakucavanje Ilića, na drugoj strani istom merom uzvraća Janković 19:21

11. minut - Ivanović pogađa prvo za dva od tablu a onda i trojku za seriju od 5:0 Budućnosti 17:19

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Polovičan je i Popvić sa penala u ekipi Budućnosti, na drugoj strani siguran je Tomas koji horogom pogađa preko Ilića 12:19

9. minut - Pejdž pogađa trojku za Partizan 11:17

8. minut - Polovičan je bio Martin sa penala 11:14

7. minut - Mozli zakucavanjem postiže poene za Partizan 10:14

4. minut - Polovičan je bio sa penala Martin, na drugoj strani Miletić pogađa na asistenciju Zagorca

3. minut - Bemfort pogađa trojku za Budućnost na drugoj strani Zagorac za dva

2. minut - Haris je položio za prve poene Budućnosti

1. minut - Partizan postiže prve poene na ovom meču preko Zagorca

Pre meča predsednik Budućnosti Dragan Bokan uručio je beku crno-belih Nemanji Gordiću dres na kojem je pisalo "Gorda hvala za sve" i sliku iz perioda kada je nastupao za plave.

Košarkaši Partizana će probati da prekinu neugodnu seriju, za njih je "Morača" neosvojiva tvrđava već pet godina.

Poslednji put su pobedili Budućnost 2014. kada je Vujošević bio na klupi crno-belih.

Prošle godine kada su se sastale ove dve ekipe Nemanja Gordić sada član crno-belih nastupao je za Budućnost i zabeležio je spektakularan koš sa više od pola terena.

Trenutno je Partizan peti na tabeli sa skorom 5-2 dok je Budućnost druga sa skorom 6-1.