CRNO-BELI SILNI NA PREMIJERI U 2020. GODINI: Partizan savladao Mornar i ostao na deobi prvog mesta! KURIR TV

ABA LIGA

Košarkaši Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Mornara sa 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22), u utakmici 14. kola ABA lige

Posle ovog kola Partizan je ostao na deobi prvog mesta sa ekipom Budućnosti, dok je Mornar sve dalji od plej ofa!

Crno-beli su u Štark areni došli do 11. trijumfa na Jadranu i na deobi su prvog mesta sa podgoričkom Budućnosti.

Partizan je do pobede vodio Markus Pejdž sa 19 poena, Džej-Džej Reding je dodao 16, Nikola Janković 14, a kod gostiju iz Bara Džejkob Pulen je ubacio 19.

Partizan naredni meč igra u sredu u Beogradu protiv bolonjskog Virtusa, u 1. kolu Top16 faze Evrokupa.

1 / 8 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - 88:75 - Trojka Voldena za kraj!

38. minut - 85:75 - Jaramaz pogađa sa penala posle faula Pulena i tehnićke za Pavićevića!

38. minut - 83:75 - Novi koš Pulena koji drži goste u meču!

38. minut - 81:73 - Pulen je pogodio sva četiri slobodna bacanja posle šuta za tri poena i tehničke Trinkijerija!

36. minut - 80:67 - Nova trojka Zagorca, deluje da je stavljena tačka na ovaj meč!

36. minut - 78:67 - Nova trojke Herisa, gosti se ne predaju!

34. minut - 78:64 - Trojka Herisa, pa onda Pejdža na drugoj strani!

33. minut - 73:61 - Treća trojka Redinga, vraća se Partizan!

31. minut - 68:59 - Trojka Pulena! Treća njegova za redom, tajm-aut Partizan.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 66:53 - Posle trojke Pulena, Heris smanjuje zaostatak za kraj treće četvrtine!

29. minut - 64:46 - Heris polaže na asitenciju Pulena!

27. minut - 61:41 - Treća trojka Zagorca na meču! Sve u trećem kvartalu!

25. minut - 58:39 - Sjajn koš Lukovića, a onda trojka Zagorca na drugoj strani!

23. minut - 55:37 - Sjajan potez Mozlija i njegov novi koš.

21. minut - 51:32 - Posle penala Bjelice, pogađa na drugoj strani Zagorac za tri poena!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 46:29 - Novi koš Jankovića uz fazl za kraj prvog poluvremena!

19. minut - 41:29 - Posle sjajne asistnecije Redinga pogađa ponovo Janković!

18. minut - 39:24 - Trojka Redinga, raste prednost Partizana!

17. minut - 33:22 - Prva trojka gostiju na meču iz 14. pokušaja. Pogodio je Voler.

17. minut - 33:19 - Pogodio je sa penala Markota. Partizan ima čak 8 izgubljenih lopti!

16. minut - 31:15 - Koš Tomasa posle odlične odbrane. Gosti nisu pogodili niti jednu trojku!

15. minut - 29:13 - Novi lak koš Jankovića. Partizan ima samo četiri promašaja u šutu za dva poena na meču!

13. minut - 25:11 - Novi koš Jankovića, gosti u problemu!

12. minut - 23:11 - Novi koš Jankovića, Pavićević traži tajm-aut. Raste prednost Partizana!

11. minut - 18:11 - Janković sa penala za seriju Partizana od 8:0.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 17:11 - Druga trojka Pejdža za kraj prvog kvartala!

9. minut - 12:11 - Zagorac pogađa uz kontakt sa linijom za tri poena!

7. minut - 10:9 - Trojka Pejdža iz ćoška!

6. minut - 7:9 - Luković sa penala vraća prednost gostima!

5. minut - 7:4 - Dobra odbrana i 5 vezanih poena za Jaramaza!

4. minut - 5:4 - Trojka Jaramaza kojim Partizan vraća prednost!

2. minut - 2:4 - Nidam donosi prednost gostima!

1. minut - 2:0 - Redži Reding ubacuje prve poene na utakmici!

1. minut - Utakmica je počela!

Oko 8. 000 Grobara stiglo je na premijeru Partizana u 2020. godini.

Košarkaš Mornara Uroš Luković u dobrom raspoloženju dočekuje meč sa Partizanom u 14. kolu ABA lige u subotu od 19 časova u Štark areni.

Nekadašnji centar Partizana rekao je pred ovaj meč da očekuje pobedu nad crno-belima.

"Očekivanja su da pobedimo, ove godine pogotovo, jer je Mornar napravio ozbiljnu ekipu i ima velika očekivanja. Težimo ka prva četiri mesta, imali smo neke kikseve, ali došli smo tu da ispravimo taj kiks protiv Igokee i da pobedimo ako možemo", rekao je Luković za Partizan TV.

Na pitanje da li je išao na koncert pevačice Svetlane Ražnatović, ili ju je samo sreo na aerodromu Luković se našalio.

- A ne, Svetlana me pitala da se slikamo, nisam mogao da odbijem, veruj mi, znaš da mi je teško bilo... Iako je crveno-bela i ne volim je, ali morao sam da ispoštujem", rekao je kroz smeh Luković,

On je izneo očekivanja i u vezi nastavka ABA lige.

"Budućnost i Partizan su jedini sigurni po mom mišljenju u najbolja četiri. Ovo sve ostalo će biti "tuča" do poslednjeg kola. Kako i za četiri, tako i borba za opstanak, jer sad i Igokea i Mega i Zadar... biće baš čupavo dole", zaključio je Luković.