CRNO-BELI NEMILOSRDNI PREMA SALETU I TEU: Moćni Partizan u paklu Arene pregazio srpski Virtus na startu TOP 16 KURIR TV

derbi evrokupa

Košarkaši Partizana savladali su Virtus u 1.kolu top 16 faze Eurokupa u prepunoj beogradskoj "Štark Areni" sa ubedljivih 99:81

Crno- beli fenomenalno su započeli drugu fazu takmičenja u Evrokupu,u prvom kolu novoformirane Grupe E.

Kapiten Novica Veličković se potrudio da svojim poenima olakša početak meča crno-belima, a onda sledi serija Virtusa od 7:0, za vođstvo gostiju od 7:4.

Ispostavilo se da je to bio najbolji period igre Virtusa, uz još jedan kraći period na početku drugog poluvremena,pa je sasvim jasno da je Partizan večeras potpuno dominirao.

U prvom poluvremenu je to bila prava crno-bela rapsodija,trojkama su prosto uništili slavni talijanski klub.Odlično su šutirali Volden i Pejdž, koji je a veliki doprinos dali su Gordić, Veličković u napadu, a Mozli se kao i obično isticao u odbrani.

Đorđevićev tim bio je bez rešenja u odbrani, razlika u korist Partizana se konstantno uvećavala i na poluvreme se otišlo rezultatom 62:42 za crno-bele.

1 / 7 Foto: Starsport©

Teodosić i drugovi su odlično započeli drugo poluvreme, serijom 9:0 su gotovo prepolovili Partizanovo vođstvo, ali tu seriju Virtusa zaustavio je Zagorac, da bi nešto kasnije nove trojke pogađali Volden i Pejdž i crno-beli su ponovo daleko odmakli rivalu koji više nije imao snage da ozbiljnije pripreti.

Na kraju, Kori Volden najefikasniji u Partizanu sa 23 poena (trojke 5/8), pratio ga je Nemanja Gordić sa 22 (10/10 slobodna bacanja, 3/3 za dva, 2/4 za tri), a Pejdž se zaustavio na 19 (trojke 4/6).

Kod gostiju najbolji Frank Gejns sa 21 poenom, Gembl je upisao 14, a Teodosić 12 poena. Stefan Marković je meč završio sa jednim poenom.

U narednom kolu Partizan gostuje Trentu, koji je večeras poražen u Istanbulu od Darušafake rezultatom 73:69

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Utakmica se privodi kraju u laganom ritmu, greške na obe strane.

35. minut - Zakucavanje Korija Voldena za maksimalnih +25, 95:70

33. minut - Pejdž naravno trojkom prekida žute minute Partizana 87:70, a zatim nakon promašaja italijanske ekipe sjajno u kontri asistira Gordiću 89:70

31. minut - Bolji start Virtusa u poslednjem kvartalu, 84:68

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Gordić pogađa uz faul, siguran sa dodatnog slobodnog bacanja.

28. minut - Partizan nakon namerne lične greške Virtusa, promašio četiri bacanja u jednom napadu, dva Mozli i dva Jaramaz, ali Hanter im se revanširao istom merom.

27. minuta - Sudije čudnim odlukama, nepotrebno zakuvale situaciju na terenu, 74:55

24. minut - Trojke Voldena i Zagorca vraćaju crno-bele na ubedljivih 70:53

23. minut -Loš početak drugog poluvremena crno - belih, serija Virtusa,devet uzastonih poena, ističe se Miloš Teodosić, assitencija u njegovom stilu i trojka, 62:51.

1 / 16 Foto: Starsport©

DRUGA ČETVRTINA:

20 minut - Penal završnica prvog poluvremena Partizan održava ubedljivu prednost 60:40

18. minut - Sjajan potez Jankovića 56:35

16. minut- Šut za tri nestvarno služi Partizan, trojke Veličkovića i Gordića 47:30

14. minut - Gordić sa penala uvećava prednost crno - belih 39:25

12. minut - Dalekometna artiljerija crno - belih, dve vezane trojke Pejdža 34:23

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Sjajna akcija Virtusa i poeni Hantera, a nakon koraka Pejdža, Hejns postiže trojku , Virtus je na - 2, 24:22

9. minut - Partizan rešeta sa distance, nova trojka, ovog puta Pejdž 23:17

7. minut - Trojka Jaramaza, pa trojka Voldena za euforiju u Areni 20:14

5. minut - Druga vezana trojka Voldena, uzvraća Riči za dva 12:11, a nakon promašaja crno- belih trojka Teodosića 12:14

3. minut. - Virtus se brzo konsolidovao pravi seriju od od 7:0, a potom Volden trojkom poravnava rezultat 7:7

1. minut - Novica Veličković izuzetnio motivisan, postiže prva četiri poena na meču, nakon davs jajana poteza 4:0

1. minut -Utakmica je počela

19.55 - I Švajnštajger je u publici.

19.52. - Grobari su ovim filmom dočekali svog heroja.

19.50 - Aleksandar Đorđević se pojavio na parketu Arene, pozdravljen ovacijama cele hale.

19.45. Teodosć iskulirao igrače Partizana

19.43 - Na parket je istrčao i Miloš Teodosić, najbolji igrač kluba iz Bolonje,žestoko izviždan od grobara.

19.40 - Crno-beli izašli na zagrevanje, ovacije sa prepunih tribina.

19.34 Fudbaleri Partizana bodre košarkaše

19.10 - Gužva ispred Arene

Derbi Evrokupa posebno je zanimljiv jer na parket najveće dvorane na Balkanu istrčavaju Miloš Teodosić i Stefan Marković, a crno-bele iz Bolonje predvodi legenda Partizana Saša Đorđević.

Čim sudija podbaci loptu, 20.000 navijača neće štedeti goste, biće to pravi pakao za Italijane.

"Rival je fantastičan. Ima tu mnogo sjajnih priča... Danilović, Sale... Ovo nam je najteži protivnik dosad. Sjajno igraju, imaju najboljeg košarkaša Evrope. Igraju timski, a u ekipi su dvojica koja naprave prednost, Marković i Teodosić. Dodao bih i Vimsa, koji je super napadač. Visoki igrači Gambel i Hanter su kompletno drugačiji, ali obojica rade dobar posao za tim. Da kažem ovako: Božić sa porodicom, a dan posle sa Partizanom. To nam treba", rekao je trener crno-belih Andrea Trinkijeri u najavi meča.

Kapiten Novica Veličković odigrao je mnogo velikih mečeva, pa zna kakva će atmosfera biti večeras.

"Virtus je jako dobar tim, bili su prvi u svojoj grupi, ulaze i u ovu fazu sa takvim ambicijama. Ipak, na našoj strani su Beograd, Arena i 20.000 naših ljudi. Nećemo dati da se iko naigra u Beogradu. Idemo na pobedu, pokazali smo da protiv dobrih ekipa znamo da odigramo dobro",istakao je Veličković.

Miloša Teodosića navijači neće štedeti, ali ako neko ima hladnokrvnost da zatrpa protivnički koš u najtežim trenucima, onda je to upravo on. Uostalom, nalazi se u izuzetnoj formi, u prvenstvu Italije je na gostovanju Trentu postigao čak 30 poena. Dakle, poslao je jasnu poruku.

Nekadašnji selektor reprezentacije Srbije i košarkaš Partizana Aleksandar Đorđević istakao je pred meč sa Partizanom na startu Top 16 faze Evrokupa da su ambicije ovog kluba jasno vidljive.

"Takav je ritam da čim se završi prethodna utakmica da se odmah razmišlja o sledećoj. Ovo je najvažnija u top 16 fazi. Partizan je ekipa i klub koji raste i koji svojim čak i finansijskim moćima pokazuje da želi korak napred, ka Evroligi", rekao je Đorđević a prenosi Partizan TV.

On je naglasio da mu je jasno šta može da očekuje u Beogradu.

"Znamo šta nas čeka, znamo da će biti jako teška utakmica. Partizan je izvanredna ekipa, atletski spremna, imaju mnogo igrača koji sa loptom znaju sve. Moramo da budemo jako dobri."

Đorđević se na kraju prisetio svojih dana u crno-belom.

"Uvek je fantastično kada se čovek vrati u svoj grad, kada dođeš pred veličinu koja nas je učila ne samo sportskim manirima i kulturi, već i životu. Mene za ovaj klub vezuju fantastične emocije, od dečaka sam izrastao u čoveka i naučio sam da taj čovek mora da ima određene principe. Zauvek ću biti zahvalan Partizanu koji mi je mnogo dao", naglasio je Sale Nacionale.

Mogu li Partizan i Virtus u sledeću fazu?

"To je cilj svih ekipa koje igraju u top 16. Siguran sam da je to cilj i Partizana i Virtrusa. Neće biti lako. Zavisi od mnogo stvari, poput zdravstvenih biltena. U ovom trenutku dobro radimo, nemamo ozbiljnijih fizičkih problema. Gradimo nešto u Virtusu što će, nadam se, u godinama koje slede doneti Virtusu dobra takmičenja i konstantan rast. Nije loše kako je krenulo", završio je Đorđević.