ŽALGIRIS PREKINUO SERIJU ZVEZDE! Litvanci utišali Arenu, crveno-beli poraženi posle četiri pobede! KURIR TV

19. kolo

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Žalgirisa sa 76:70 u 19. kolu Evrolige.

Crveno-beli su doživeli deseti poraz, čime su prekinuli nalet od četiri uzastopna trijumfa.

Žalgiris je ostvario šestu pobedu, čime je pobegao sa dna tabele.

U timu Zvezde Braun je bio jedini dvocifreni sa 14 poena. Po 9 su postigli Štimac, Gist i Beron, a 8 Kuzmić.

U pobedničkom timu Lekavičijus je postigao 17 poena, Ledaj 10, a Lendejl i Milaknis po 9.

Ključni period utakmice je bila treća četvrtina kada je Žalgiris serijom 11:0 preokrenuo tok meča u svoju korist.

Evroliga se nastavlja za dva dana, a Zvezda u Areni dočekuje Albu. Žalgiris gostuje Panatinaikosu.

Zvezda ulazi oslabljena u utakmicu. Listi povređenih, gde su od ranije Perperoglu, Čović i Jagodić-Kuridža, pridružio se Dejan Davidovac, koji se u ponedeljak povredio na utakmici protiv Mege.

4. ČETVRTINA

40. minut - Lazić odmah pravi faul na Uljanovasu. Polovičan je sa penala - 70:76. Braun se zatrčao i promašio za dva.

40. minut - Braun je prošao od koša do koša i zakucao - 70:75. Do kraja 33 sekunde.

40. minut - Beron je faulirao Vokapa 38 sekundi pre kraja. Precizan je prvi put, precizan i drugi - 68:75.

40. minut - Beron nije pogodio za tri posle tajm-auta, ali su crveno-beli dobili novu priliku za napad. Dženkins pogađa 46 sekundi pre kraja - 68:73.

39. minut - Braun posle solo prodora postiže dva poena - 65:71. Lekavičijus je precizan sa penala - 65:73. Beron je postigao trojku, ali sudije su morale da provere snimak pošto je dosuđen prekršaj pre šuta na Gistu. Trojka nije priznata, a Gist je morao na liniju penala 79 sekundi pre kraja. Američki krilni centar je polovičan sa penala - 66:73.

38. minut - Lendejl postiže poene uz prekršaj, posle tajm-auta - 63:70. Precizan je i sa penala - 63:71. Bivši košarkaš Partizana je u narednoj akciji fauliran, ali nije pogodio nijedno od dva bacanja.

38. minut - Gist zakucava - 63:68! Zvezda igra sa četiri beka i jednim visokim igračem.

37. minut - Beron postiže trojku - 61:66! Arena je proključala! Lekavičijus je prošao kroz reket Zvezde - 61:68.

35. minut - Tehnička greška za Jasikevičijusa posle dosuđenog prekršaja Vokapu. Beron je siguran sa penala - 58:66.

34. minut - Braun postiže poene - 57:64. Prilično nervozan deo utakmice, Vokap na snagu pogađa za dva - 57:66.

33. minut - Lekavičijus je precizan sa poludistance - 55:64.

32. minut - Hejs povećava prednost Žalgirisa - 53:62. Gist posle tajm-auta prekida nalet gostiju - 55:62.

31. minut - Hejs je precizan za tri - 53:60.

1 / 8 Foto: Starsport©

3. ČETVRTINA

30. minut - Panter je imao pet sekundi za poslednju akciju, ali nije bio precizan. Posle 30 minuta rezultat je 53:57.

30. minut - Štimac je polovičan sa linije penala - 53:55. Lekavičijus sa penala precizan - 53:57.

29. minut - Ledej postiže dvojku - 50:52. Štimac donosi izjednačenje - 52:52. Uljanovas trojkom donosi novu prednost gostima - 52:55.

28. minut - Uljanovas je polovičan sa linije penala - 47:50. Braun trojkom donosi izjednačenje Zvezdi - 50:50.

27. minut - Kuzmić sa linije penala prekida seriju gostiju - 47:49.

27. minut - Ulanovas pogađa za dva, nastavlja se serija Žalgirisa - 45:49.

26. minut - Lendejl produžava seriju gostujuće ekipe - 45:47.

25. minut - Lekavičijus postiže trojku - 45:43. Serija Žalgirisa 7:0 posle tajm-auta. Pogađa Ledej - 45:45.

24. minut - Lendejl posle četiri ipo minuta postiže koš za Žalgiris - 45:40.

24. minut - Braun pogađa trojku u kontri - 45:38! Zvezda bez primljenog koša više od četiri minuta! Sjajna odbrana je izrodila najubedljiviju prednost do sada.

23. minut - Boriša Simanić iz natrčavanja postiže trojku - 42:38.

22. minut - Skoro dva minuta bez poena prekida Kuzmić sa jednim poenom sa linije penala - 39:38.

2. ČETVRTINA

20. minut - Imala je Zvezda šest sekundi za napad posle tajm-auta, ali Panter nije pogodio. Ostaje 38:38.

20. minut - Štimac je precizan - 38:38.

19. minut - Igra se koš za koš, Vokap je ponovo precizan - 36:38.

18. minut - Vokap je precizan - 34:36. Dženkins je precizan - 36:36.

17. minut - Rivest pogađa trojku - 34:34.

16. minut - Dobrić je spreman za tri poena - 32:31, novo vođstvo Zvezde. Gist posle TV tajm-auta pogađa, nagradio je sebe za sjajnu odbranu - 34:31.

15. minut - Panter uzvraća trojku - 29:29. Bivši košarkaš Partizana Džok Lendejl postiže prve poene - 29:31.

14. minut - Kej Si Rivers, bivši košarkaš Crvene zvezde, postiže trojku - 26:29.

13. minut - Ledaj se razigrao - 24:26. Kevin Panter se upisuje u listu strelaca - 26:26.

12. minut - Gist koristi kontru - 24:24.

11. minut - Ledej otvara drugu četvrtinu - 20:24. Dobrić je siguran sa linije penala za smanjenje rezultata - 22:24.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lekavičijus je precizan - 18:18. Lekavičijus vezuje četiri poena, posle prekršaja je precizan sa linije penala - 18:20. Štimac pogađa oba penača - 20:20. Rivers sedam sekundi pre isteka postavlja konačnih 20:22 posle prve četvrtine.

9. minut - Braun poravnava rezultat - 16:16. Štimac se upisao u listu strelaca - 18:16.

8. minut - Geben je precizan, uz prekršaj. Tri poena za goste u ovoj akciji - 14:16.

7. minut - Zakucavanje Brauna - pet njegovih poena - 12:11. Lekavičijus prekida Zvezinu seriju - 12:13. Simanić poentira prvi put na meču, i to posle alej-upa - 14:13.

6. minut - Trojka Brauna! Prva na meču - 10:11.

5. minut - Nova trojka Milaknisa, ima 3 od 3 - 4:11. Kuzmić prekida seriju Žalgirisa, uz prekršaj - 7:11.

4. minut - Žalgiris stiže prvi put do vođstva, Lidej je iz poluhoroga precizan. Milaknis produžava seriju gostujuće ekipe - 4:8.

2. minut - Prvi poeni za Žalgiris, Milaknis je postigao trojku - 4:3.

1. minut - Sjajan start Zvezde, Kuzmić i Lazić postižu prve poene - 4:0.

Zvezda je počela sa petorkom Braun, Lazić, Beron, Simanić i Kuzmić. Na suprotnoj strani su Vokap, Milaknis, Geben, Lendejl i Uljanovas.

Serija od četiri vezane pobede u Evroligi mogla bi da ove nedelje dogura i do šest, pošto dva dana kasnije u Beograd stiže i berlinska Alba!

Za to je potrebno da Delije ispune Arenu i da izabranici Dragana Šakote na terenu imaju veliku energiju i koncentraciju.

Ako bi Zvezda pobedila Litvance i Nemce, našla bi se u sjajnoj situaciji u borbi za plasman u top 8.

Crveno-beli trenutno drže osmu poziciju sa skorom od po devet pobeda i poraza. Nova dva uspeha predstavlja bi džinovski korak ka velikom uspehu - mestu među osam najboljih timova u Evropi.