ZVEZDA STALA NADOMAK SENZACIJE U ISTANBULU: Crveno-beli izgubili posle drame! Željkov Fener se osvetio srpskom šampionu

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Fenerbahčea u Istanbulu u 27. kolu Evrolige nakon prave drame 66:63

Nije dobro počelo po momke koje je sa klupe vodio Andrija Gavrilović pošto su Turci meč otvorili serijom 10:2.

Zvezda je uspela preko Štimca i Jagodića-Kuridže da smanji rezultat, pa je posle prvih deset minuta glasio 22:20 za turski klub.

Sličnu smo sliku gledali i u drugoj četvrtini, ekipa Željka Obradovića je pokušavala da se "odlepi", u jednom trenutku se činilo da će se na poluvreme otići sa većim zaostatkom Zvezde, ali poenima Berona srpski tim se približio na četiri poena razlike - 41:37

U trećoj deonici odlična igra crveno-belih, Braun i Gist preokrenuli su rezultatu Zvezdin korist. Ni Fener se nije dao pa je pred poslednju deonicu bilo nerešeno 51:51

Zvezda je vodila veći deo poslednje četvrtine , ali na kraju kao da se uplašila pobede iserijom grešaka pre svih Lorenca Brauna maltene poklonila domaćinima pobedu.

Kalinić je odigrao vrlo bitnu ulogu u pobedi Fenera je nakon njegovog ofanzivnog skoka, i novog napada Fenera pogodio ključan poen sa distance u poslednjem minutu utakmice.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Lorenco Braun i Kevin Panter sa po 14 poena, Gist je dodao devet, a Perperoglu osam. Jedini dvocifreni u ekipi Željka Obradovića bio je Nikola Kalinić koji je postigao 10 poena.

Ovom pobedom Fenerbahče se na neki način osvetio Zvezdi za poraz u prvom delu sezone u Beogradu od 68:56

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Perperoglu promašuje za tri, nakon toga Gist gubi loptu, vreme je isteklo.

40. minut - Lorenco Braun u seriji grešaka, ali Fener ne koristi svoj napad, Zvezda ima 11 sekundi da izbori eventualni produžetak.

40. minut - Kalinić nakon ofanzivnog skoka, i novog napada Fenera pogađa sa distance 66:63

39. minut - Serija grešaka Zvezdinih igrača

37. minut - Kreće penal završnica, Panter siguran 62:63

36. minut - Trojka Pantera, pa Lorenco iz kontre 60:61

35. minut - Veseli pogađa 60:56

34. minut - Vesterman za tri poena 56:56

33. minut - Gist pogađa uz faul 53:56

32. minut - Sjajan poen Pantera preko ruke 51:53

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Panter sa distance 49:51

28. minut - De Kolo trojka 47:47

26. minut - Sjajan prodor Lorenca Brauna 43:47

25. minut - Prvi poeni Fenera u ovoj četvrtini, Dikson 43:43

23. minut - Gist pogađa, Zvezda vodi 41:43

21. minut - Poentira Kuridža 41:39

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Beron realizuje tri bacanja 41:37

19. minut - Datome realizuje tri bacanja 41:34

17. minut - Brutalno zakucavanje Vilijamsa 36:31

16. minut - Veseli pogađa uz faul, promašuje dodatno bacanje 34:31

15. minut - Trojka Perperoglua 32:29

13. minut - Gist postiže četiri uzastopna poena 28:26

12. minut - Trojka Bobi Diksona 28:22

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Minijatura Kalinića 22:17

8. minut - Trojka Davidovca 17:15

7. minut - Kuridža poentira sa distance 14:10

6. minut - Prvi poeni Điđija Datomea 14:8

5. minut - Štimac poentira na asistenciju Kuridže 10:6

4. minut - Mahmatoglu postiže prvu trojku na meču 10:2

3. minut - Lazić postiže prve poene za Zvezdu 7:2

1. minut - Tomas poentira 2:0

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota rekao je u najavi meča da trenutna pozicija Fenerbahčea na tabeli Evrolige nije realna i da njegov tim očekuje težak duel 27. kola, protiv jednog od favorita za trofej.

Kao i na prošlom meču protiv Baskonije, Šakota neće biti sa ekipom u Istanbulu zbog zdravstvenih problema, pa će tim ponovo voditi Andrija Gavrilović.

"Igramo sa ekipama koje žele visok plasman i te utakmice sigurno neće biti lake. Ne bih ulazio u to zašto je Fenerbahče ušao u seriju koja ih trenutno odvaja od visokog plasmana. Gledao sam ih na svim utakmicama ove godine, tehnički imaju sve. Igramo sa ekipom koja možda po plasmanu ne opravdava tu ulogu, ali za mene je Fenerbahce od početka jedan od favorita za trofej", rekao je Šakota za klupski sajt.

Zbog povreda u Istanbul nisu otputovali Ognjen Dobrić i Čarls Dženkins, a košarkas crveno-belih Vladimir Štimac, koji je sezonu počeo u dresu Fenerbahčea, smatra da je turski tim favorit.

Trener Fenerbahčea Željko Obradović istakao je na konferenciji za medije pred susret sa Crvenom zvezdom da želi da njegova ekipa ponovi igru kao protiv Valensije.

"Igramo protiv potpuno drugačijeg tima u odnosu na onaj koji nas je dobio lako u Beogradu. Imaju kvalitetna imena na svim pozicijama i dolaze posle veoma važne pobede u ABA ligi tako da je ovo opet evroligaška utakmica i moramo da budemo fokusirani. Probaćemo da budemo na istom nivou na kom smo igrali protiv Valensije", rekao je Željko Obradović.

Fenerbahče ima dodatni motiv više jer je pretrpeo poraz u Beogradu na početku sezone, a i nalazi se u grčevitoj borbi za plej of.

"Bliži se kraj regularne sezone u Evroligi i svaki meč je veoma važan. Iako nismo dobili šta smo hteli an poslednjim utakmicama kod kuće, došli smo do važne pobede u Valensiji. Igraćemo dva ključna meča u duploj nedelji. Idemo korak po korak. Zvezda je kvalitetan tim iako nisu imali dobre rezultate. Dobili su nas u drugom kolu sezone, imaju novog trenera, imaju dobre poentere poput Brauna, Pantera, Lukasa... Moramo dobro da se koncentrišemo i da budemo na istom nivou 40 minuta", rekao je kapiten Fenera Melih Mahmutoglu.

Domaćin će u meč ući značajno oslabljen jer će Kostas Slukas i Džejms Naneli propustiti meč zbog povreda.

Turski klub je potvrdio da grčki plejmejker ima problema sa povredom kolena, dok je američko krilo povredilo rame.

Nakon 26.kola crveno- beli su na 14. mestu, imaju skor 10-16, dok je Fenerbahče sa skorom 12-14 na 7 poziciji i grčevito se bori za ulazak u plej-of.