PARTIZAN ISPUSTIO POBEDU U ŠPANIJI! Neslavan debi Šćepanovića i poraz crno-belih od favorizovanog Huventuda! VIDEO

evrokup

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Badaloni od Huvenutda sa u 82:85 (17:21, 31:19, 23:21, 11:24), utakmici prvog kola Grupe A u Evrokupu.

Partizan je imao 15 poena prednosti, ali je greškama u završnici ispustio pobedu na startu takmičenja. Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Rašon Tomas sa 15 poena, osam skokova, četiri asistencije, a Nemanja Gordić i Ognjen Jaramaz postigli su po 12 poena. Kodi Miler-Mekintajer dodao je devet poena, uz šest skokova i tri asistencije, a Markus Pejdž, Nikola Janković i Uroš Trifunović po osam poena.

Huventud je predvodio Pau Ribas sa 18 poena i pet asistencija, a u pobedi su se istakli i Nenad Dimitrijević i Konor Morgan sa po 14 poena. Ante Tomić postigao je 10 poena uz šest skokova, a sa 10 poena utakmicu je završio i Vladimir Brodzijanski.

Uoči utakmice, koju je pratio ograničeni broj gledalaca u hali, održan je minut ćutanja u sećanje na nedavno preminule košarkaša Majkla Odža i lekara CSKA iz Moskve Romana Abželilova.

Partizan je igrao bez kapitena Novice Veličkovića i Brajana Angole, koji nisu doputovali u Španiju.

Huventud je od početka poveo, bio je bolji u skoku i sigurniji u napadu. Sa druge strane, Partizan je imao problema i sa slobodnim bacanjima, ali je ipak deonicu završio zaostatkom od četiri poena, posle "trojke" Nemanje Gordića u poslednjim trenucima.

Partizan je bolje počeo drugu četvrtinu i poenima Nikole Jankovića i Nemanje Dangubića preokrenuo na 25:21. Huventud je uspeo da izjednači, ali su crno-beli napravili seriju 7:0 i otišli na sedam razlike (32:25).

Beogradski tim je pojačao odbranu, a zahvaljujući Miler-Mekintajeru, Pejdžu i Jaramazu čuvao je prednost, a posle koša Milera-Mekintajera stekao i 10 razlike 48:38 u završnici prvog poluvremena, da bi taj deo igre završio sa osam poena prednosti.

Na početku treće četvrtine igralo se brzo, a Partizan je u drugom minutu stekao 13 razlike (55:42) posle poena Jaramaza i Miler-Mekintajera. Dobro je igrao Partizan, košem Gordića otišao je i na 15 razlike 61:46, a domaće su u igri držali Morgan, Ribas i Dimitrijević.

Do kraja deonice Huventud je uspeo da smanji zaostatak na 10 razlike, a dobro je počeo i poslednju četvrtinu, pa je preko Dimitrijevića, Brodzijanskog i Morgana prišao na 72:73. Partizan je uspeo da odbije napade sa četiri vezana poena Tomasa, nakon čega je održavao prednost izmedju tri i jednog poena.

Utakmica je ušla u neizvesnu završnicu u kojoj je Partizan bio nesiguran, ali je i dalje čuvao prednost, sve do 42,3 sekunde pre kraja kada je Ribas poenima sa linije za slobodna bacanja doneo vodjstvo Huventudu od 83:82. Partizan je odmah u narednom napadu izgubio loptu, neuspešan je bio i Huventud, ali su crno-beli ponovo pogrešili, a Jaramaz je napravio namernu ličnu grešku.

Feran Basas je pogodio oba slobodna bacanja i obezbedio pobedu španskom timu.

U ostalim utakmicama u Grupi A Burg je pobedio Bahčešehir sa 99:82, a Venecija je bila bolja od Uniksa sa 85:78.

U sledećem kolu, 6. oktobra, Partizan će dočekati Veneciju, a Huventud će dan kasnije igrati u Francuskoj protiv Burga.

1 / 4 Foto: KK Partizan

ČETVRTA ČETVRTINA:

85:82 - Kraj.

39. minut - 83:82 - Ribas sa penala vraća prednost domaćina.

38. minut - 81:82 - Tomić smanjuje zaostatak.

37. minut - 79:82 - Trifunović polaže.

36. minut - 77:80 - Jaramaz pogađa sa penala.

35. minut - 74:79 - Novi lak koš domaćih, vraća Jaramaz na drugoj strani.

33. minut - 72:77 - Posle duže pauze pogađa Rašon Tomas i vraća Partizan

33. minut - 70:73 - Novi koš Morgana, mala prednost Partizana.

32. minut - 68:73 - Brodžijanski smanjuje zaostatak. Tajm aut Šćepanovića

31. minut - 63:73 - Mika pogađa na drugj strani.

31. minut - 63:71 - Prvi koš u poslednjem kvartalu postižu domaći.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 61:71 - Novi lak koš Ribasa.

29. minut - 56:67 - Dvanaesti poen Ribasa na meču.

28. minut - 52:65 - Deveti poen Rašona Tomasa.

28. minut - 52:63 - Dve brze trojke domaćih, tačnije Dimitrijevića i Morgana, tajm-aut Partizan.

26. minut - 46:61 - Raste prednost crno-belih, pogodio je Gordić sa poludistance.

15. minut - 46:57 - Sa poludistance pogađa Rašon Tomas.

15. minut - 46:55 - Konor Morgan vraća jednocifren zaostatak svojoj ekipi.

23. minut - 42:55 - Polaganje Mekintajera posle kontre za najveću prednost crno-belih na meču.

21. minut - 42:51 - Prvi koš u nastavku pogađaju domaći, a onda trojku vraća Trifunović.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 40:48 - Poluvreme.

20. minut - 38:48 - Prva dvocifrena prednost jedne ekipe na meču! Tajm aut domaći.

19. minut - 38:46 - Nakon novog košar Dimitrijevića, na drugoj strani pogađa Jaramaz uz faul za najveću prednost Partizana na meču.

17. minut - 34:37 - Trifunović pogađa sa poludistance.

16. minut - 29:35 - Domaći sa penala smanjuju zaostatak.

16. minut - 25:32 - Trojka Pejdža, najveća prednost Partizana na meču.

15. minut - 25:29 - Trojka Mekintajera, mini serija Partizana za vođstvo.

14. minut - 25:25 - Dimitrijević trojkom vraća egal.

13. minut - 21:23 - Dangubić donosi prvu prednost Partizanu na meču.

12. minut - 21:21 - Novi koš Nikole Jankovića za prvi egal na meču!

11. minut - 21:19 - Prvi koš u drugom kvartalu pogađa Nikola Janković.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 21:17 - Nakon trojke Venture, pogađa Gordić na drugoj strani za kraj prvog kvartala.

9. minut - 19:14 - Nova trojka za domaće.

7. minut 14:7 - Ribas pogađa trojku iz drugog pokušaja.

6. minut - 11:7 - Prvi koš za Tomasa, pogodio je pod faulom.

5. minut - 11:5 - Prva trojka za Partizan, pogodio je Stefan Janković.

5. minut -11:2 - Šou Dovson pogađa sa poludistance, tajm-aut traži Vlado Šćepanovič.

3. minut - 7:2 - Prvi koš za Partizan ubacuje Erik Mika.

2. minut - 7:0 - Trojka Basasa, Partizan u problemu.

1. minut - 2:0 - Prvi koš na meču postiže bivši igrač Barselone Ante Tomić.

1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja u čast Majkla Odža, bivšeg košarkaša Crvene zvezde.

Trener košarkaša Partizana Vlado Šćepanović rekao je danas da njegovu ekipu čeka teška i zahtevna utakmica protiv Huventuda u Evrokupu, ali da crno-beli posle velike pauze jedva čekaju taj duel i da u Badalonu idu sa velikim ambicijama.

"Nismo dugo igrali zvaničnu utakmicu, ovo je najduži period. Kao igrač nikada nisam imao ovako dug period bez utakmice evo i ovi igrači. Susrećemo se sa potpuno novom situacijom. Svi željno očekujemo da konačno nešto krene, da počne da se igra", rekao je Šćepanović za klupsku televiziju.

Košarkaši Partizana igraju u sredu od 20.45 u Badaloni protiv Huventuda, utakmicu prvog kola Grupe A u Evrokupu.

"Uspeli smo da se spremimo koliko smo uspeli da se spremimo, svakako veoma teška i zahtevna utakmica protiv ekipe koja je već odigrala tri kola španske lige, koja je već imala mnogo jakih utakmica. Mi nažalost nismo imali kvalitetnih pripremnih utakmica, u nemogućnosti da se sve to organizuje, ali šta je tu je, nikad nije idealna situacija, a mi sa velikim ambicijama svakako idemo u Badalonu", naveo je Šćepanović.

On će u sredu debitovati kao prvi trener Partizana, a rekao je da utakmicu ček sa pozitivnom dozom nervoze.

"Ona je prisutna svaki put kad se igra utakmica jer čoveku kad je stalo da dobije utakmicu, mora biti malo nervozan", dodao je on.

Govoreći o Huventudu, Šćepanović je rekao da je to tipična španska ekipa.

"Španski način igre, vodjena od čoveka koji je dugo godina bio pomoćnik Aita. Prepoznatljiva košarkaška filozofija, to je ekipa koja je u trčanju medju najboljima u Španiji. Oni su već, izuzmajući utakmicu protiv Reala koja nije merilo ničega, odigrali dve utakmice i imaju dve pobede protiv Unikahe i Sevilje na strani. Videlo se da je to ekipa koja, kada dobro trči i šutira, može da napravi velike probleme. U svakom pogledu smo spremali tu utakmicu, a imamo još vremena. Ta utakmica mora taktički dobro da se pripremi", naveo je on.

Upitan o zdravstvenom stanju igrača, trener crno-belih rekao je da je za sada sve u redu i da misli da će ekipa biti kompletna.

Crno-beli u sredu počinju takmičenje u Evrokupu, a meč sa španskim timom na programu je od 20.45 sati.