ZVEZDA PALA U FINIŠU: Makabi TROJKAMA srušio crveno-bele  nakon rovovske bitke i DRAME u završnici! VIDEO

EVROLIGA

ZVEZDA PALA U FINIŠU: Makabi TROJKAMA srušio crveno-bele nakon rovovske bitke i DRAME u završnici! VIDEO

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Tel Avivu u utakmici 12. kola Evrolige rezultatom 81:76.

Zvezda je dobro započela utakmicu, tokom prve četvrtine je uglavnom bila u vođstvu, ali onda je na scenu stupio Skoti Vilbekin i preokrenuo rezultat.

Makabi se odvojio , ali onda je proradio Džordan Lojd i Zvezda je naodmor otišla sa podnošljivih -3, 41:38

Početak treće deonice bio je u potpunosti u znaku domaćeg tima, koji je uspeo da prednost učini dvocifrenom, vodio 13 poena ali se Zvezda uz pomoć Brajanta i Lojda eksresno vratila.

Usledila je prava rezultatska klackalica, ekipe su se smenjivale u vođstvu, aonda je na scenu stupio Ilajdža Brajant i sa tri trojke odveo domaćina do pobede.

Kod Makabija najefikasniji su bili Vilbekin sa 23, Brajant sa 18 i Hanter sa 13 poena i 10 skokova,dok su Zvezdu predvodili Lojd sa 24 (pet asistencija), Davidovac sa 14 i O'Brajant sa 11 poena i osam skokova.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut- 78:71, opet Ilajdža Brajant pogađa trojku i čini se prelama meč u korist domaćina

39 .minut - 75:71, tehnička greška za Makabi nakon igranja nogom Vilbekina, Lojd pogađa bacanje, Brajant promašuje trojku

37. minut - 75:70, dve trojke Ilajdže Brajanta, za plus 5 za Makabi

36. minut - 69:70, kakva akcija Voldena i Terija, koji zakucava

35. minut - 67:69, Brajant pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje.

34. minut - 64: 66, Sjajan prodor Lojda i rutinska realizacija

33. minut - 62:62, sjajan poen Kuridže

31. minut - 56:58, Nova trojka Džordana Lojda

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Nakon dve trojke Lojd promašuje sa distance sa vođstvo Zvezde

29. minut - 54:53, Trojka Lojda, pa još jedna.

26. minut - 52:43, mini serija O Brajanta i četiri vezana poena

25. minut - 52:39, Zvezda postigla samo poen u prvih pet minuta treće četvrtine

22. minut - 48:39, Vilbekin serijom od 7 poena donesi osetniju prednost Makabiju

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 41:38, Rit odgovara na trojku Džonsa istom merom.

20. minut - 38:35, Lojd siguran sa linije slobodnih bacanja

19. minut - 36:31, trojka Džonsa, Davidovac drži Zvezdu u igri sa bacanja

18. minut - 31:27, Davidovac pogađa sa penala

16. minut - 31:25, pogađa Davidovac iz reketa.

15. minut - 29:23, O Brajant, polovičan sa penala.

13. minut - 29:22, Vilbekin poentira iz kontre

12. minut - Serija promašaja na obe strane

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 23:20, Trojka Vilbekina uz zvuk sirene

10. minut - 20:18, Dorsi pogađa za prvo vođstvo Makabija

8. minut - 15:18, minijatura Brajanta

7. minut - 15:16, Mini serija Otela Hantera 6 vezanih poena

6. minut - 9:16, Kuridža se sjajno snašao u reketu

4. minut - 9:12, Trojka Dobrića

3. minut - 7:7, Vilbekin pogađa sa penala

1. minut - 0:5, Kuzmić pogađa iz reketa nakon faula, a potom i dodatno slobodno bacanje, potom i Kuridža nakon kontranapada

1. minut - Utakmica je počela

Trener Saša Obradović izjavio je u najavi meča da su crveno-beli dobro iskoristili reprezentativnu pauzu i da u večeras moraju da imaju kontrolu igre u svojim rukama, kao i da moraju da nađu balans.

"Očekuje nas utakmica protiv ekipe koja ne zaslušuje da se nalazi tu gde jeste trenutno. Izgubili su nekoliko utakmica na samom kraju, na jednu loptu. Tim koji je napravljen u najmanju ruku da bude u TOP 8, sada su i kompletni. Di Bartolomeo i Omri Kaspi su se vratili u tim. Glavna poluga tima je svakako bekovska linija u kojoj su Vilbekin, kao jedan od najboljih plejmejkera Evrope, Ilajdža Brajant i Doson. Mogu da dobiju svakoga, daću primer utakmice sa Žalgirisom, način na koji su ih pretrčali i brzo dolazili do realizacije. To je sigurno jedan od ključeva - kontrola u igri i balans koji moramo da pronađemo", rekao je Obradović.

Prvotimac Dejan Davidovac smatra da je Makabi dobar tim i po da ne zaslužuje mesto na kome se nalaze trenutno.

"Izgubili su nekoliko utakmica na jednu loptu, uključujući i poslednje dve sa Valensijom i Armanijem. Moramo da budemo maksimalno skoncentrisani i oprezni. Imamo i mi naše adute, moramo da ih usporimo, na bekovskim pozicijama su najjači. Odbrana je ključ i tu, kao i kroz neka rešenja u napadu gde bi mogli da imamo neku prednost u odnosu na Makabi, moramo da tražimo put ka pobedi", rekao je Davidovac.

Crveno-beli trenutno u Evroligi imaju skor 4-7, dok Makabi sa tri pobede i osam poraza zauzima predposlednju poziciju na tabeli.

Zvezda je u prošlom kolu poražena od Efesa na svom terenu , dok je Makabi nakon prave drame takođe kao domaćin izgubio od Armanija