PARTIZAN PAO POSLE DRAME: Mornar slavio nakon produžetka, Gordić i Mekintajer promašili pobedu VIDEO

ABA liga

Košarkaši Partizana su 9. kolu ABA ligeporaženi u Baru od Mornara 77:76, nakon produžetka

Partizan je bolje započeo meč i tokom prve četvrtine je imao i devet poena prednosti (22:13).

Početkom druge četvrtine, gosti su uvećali prednost i na 12 poena razlike (32:20), ali onda Barani uzvraćaju svojom serijom 9:0 i hvataju rezultatski priključak. Naravno, trener Partizana Sašo Filipovski je reagovao tajm-autom, posle kog crno-beli ekspresno uzvraćaju i ponovo dolaze do sedam-osam poena viška.

Na poluvremenu, crno-beli su vodili sa 39:33, ali početkom treće četvrtine domaći ponovo uzvraćaju, razigrali su se Pulen i Smit, pa je Mornar prešao u vođstvo - 45:43. Ta prednost je nešto kasnije postala i još ubedljivija (54:47) i postavljalo se pitanje ima li Partizan snage da se vrati u igru.

Kao i protiv Crvene zvezde u prošlom kolu, crno-beli su bili odlični u skoku, posebno u ofanzivnom skoku, naravno Mozli je tu dominirao, a uz njega je i Tomas dao veliki doprinos. Ponajviše zahvaljujući tome, crno-beli u poslednjoj deonici uspevaju da anuliraju prednost Barana i da nakratko pređu u vođstvo, a do kraja regularnog toka meča gledali smo rezultatsku ''klackalicu''. Na kraju, nije prevagnula ni na jednu stranu, pri rezultatu 70:70, Pulen je imao šut za pobedu Mornara, ali loše je šutirao, pa je meč otišao u produžetak.

U dodatnih pet minuta Partizan je teško dolazio do prilike da poentira, a imao je posle koša Vajtheda napad za pobedu. Najpre, Gordić, a zatim Miler - Mekintajer nisu uspeli da pogode koš, pa crno-beli posle devet kola imaju već pet poraza. i prilično su zakomplikovali situaciju u borbi za plasman u plej-of.

Pulen sa 19 i Vajthed sa 16 poena predvodili su ekipu Mornara, a u Partizanu najefikasniji Miler-Mekintajer sa 21 poenom, dok se Gordić zaustavio na 12.

Produžetak

45. minut 77:76 - Mekintajer je promašio

45. minut 76:77 - Gordić je promašio šut, lopta je za Partizan dve sekunde pre kraja

45. minut 76:77 - Vajthed polaže, Partizan imao ceo napad

44. minut 76:74 - Miler Mekintajer sa poludistance

42. minut 74:74 - Gordić za prve poene Partizana iz igre još od njegovog polaganja u regularnom delu

Produžetak

40. minut 70:70 - Idemo u produžetak, Pulen je promašio šut za pobedu, a pre njega Mekintajer

39. minut 70:70 - Pulen pogađa oba bacanja

39. minut 70:68 - Lep ulaz Gordića

38. minut 68:67 - Dobar prodor Pulena

37. minut 67:63 - Odlično praćenje i zakucavanje Mozlija

36. minut 63:63 - Mini serija Barana 4:0

34. minut 63:59 - Miler Mekintajer za novo vođstvo Partizana

33. minut 59:59 - Partizan je stigao zaostatak od sedam poena

32. minut 55:58 - Dva dobra poteza Tomasa

Četvrta četvrtina

30. minut 51:54 - Dobar potez Jaramaza i poeni uz faul Lukovića, Partizan je ne postiće poene ni sa linije slobodnih bacanja

27. minut 47:52 - Serija grešaka na obe strane, posebno u timu Partizana

25. minut 46:45 - Trojka Pejdža

25. minut 43:45 - Pulen je u trećem kvartalu ubacio već 11 poena i doneo prvo vođstvo domaćima

24. minut 43:43 - Pulen serijom poena donosi izjednačenje

24. minut 43:40 - Janković pogađa dvojku, a Pulen trojku

23. minut 37:41 - Posle nesportskog faula Veličkovića Mornar je prišao na četiri poena zaostataka

Treća četvrtina

20. minut 39:33 - Partizan dominira u svim elementima igre

17. minut 36:29 - Veličković prekida seriju domaćih, a potom zakucava Dangubić

17. minut 32:29 - Mornar je u seriji 9:0

16. minut 32:26 - Mornar je došao do daha i prepolovio zaostatak

13. minut 30:20 - Gordić pogađa trojku

13. minut 27:20 - U igri je Jaramaz, prvi put od povrede

11. minut 22:18 - Pejdž pravi faul za tri bacanja

Druga četvrtina

10. minut 22:15 - Odbrana Partizana je prilično sigurna, kao i napad. Jedino što nije dobro su dva faula Zagorca

8. minut 20:13 - Partizan je vrlo dobar u napadu

5. minut 14:9 - Partizan je pogodio sva slobodna bacanja do sada

3. minut 6:5 - Već smo tri trojke videli

2. minut 6:2 - Kodi Miler Mekintajer pogađa drugu trojku za Partizan

1. minut 3:0 - Dangubić trojkom otvara meč

Trener Partizana Sašo Filipovski svestan da je pred njegovom ekipom težak zadatak u Baru.

"Iskoristili smo ovu pauzu za dodatan rad, radili smo na osnovama igre, na odbrani i napadu. Zadovoljni smo ovim periodom. U Baru nas čeka neugodan protivnik, sa igračima koji su odlični napadači i moraćemo da čuvamo njihove šuteve za tri poena. Moramo da igramo timski i daćemo sve od sebe, ali poštujemo ekipu iz Bara koja ima iskustva i širinu u igri" istakao je Filipovski za klupsku televiziju.

Trener Barana Mihailo Pavićević je ukratko analizirao tim i taktiku suparnika konstatujući da crno-beli nisu slabiji nego prošle godine, naprotiv.

"Tim je sastavljen je od iskusnih igrača, gro tima je ostao od minule sezone, zaslužuju svaki respekt. To je ekipa koja pretenduje na sam vrh ABA lige. Sticajem okolnosti, nisu otvorili sezonu kako su očekivali, ali nisu ni jedini. To nas neće zavarati da pomislimo da Partiizan nije na onom nivou na kojem bi trebalo da bude, daleko od toga. "Crno-bele" izuzetno cenimo, jer ekipa koja je sastavljena od takvih igrača mora da se poštuje", istakao je Pavićević.

Iskusni trener obećao je da će njegova ekipa, posle dvonedeljne pauze zbog aktivnosti reprezentacija, odigrati najbolje što može u ovom trenutku.

"Naravno da imamo svoje adute i kvalitet koji smo već pokazali u prvom delu sezone, tako da s pravom možemo reći da nas očekuje uzbudljiv derbi", zaključio je Pavićević.

Utakmica 9. kola ABA lige između Mornara i Partizana igra se od 19 sati.