RADONJIĆEVA MAŠINA SE POLAKO ZAGREVA: Zvezda posle Panatinaikosa savladala i Zadar VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar (81:66), u 13. kolu regionalne ABA lige.

Sa izuzetkom prvih nekoliko minuta uvodne četvrtine tim trenera Dejana Radonjića kontrolisao je meč i rezultat. Zvezda je serijama na kraju druge i treće četvrtine stekla ubedljivu prednost, koju gosti iz Hrvatske, koji su igrali bez trenera Veljak Mršića koji je zaražen koronom.

Volden i Dobrić su sa po 12 poena bili najefikasniji u Zvezdi, O'Brajant i Kolom su upisali po 10, a novajlija Noko je meč završio sa jednim poenom u finišu meča i dva skoka, uz dva promašaja iz dva pokušaja iz igre.

U ekipi Zadra Bursać najefikasniji sa 15, Junaković se zaustavio na 13 poena, a Džastis je upisao 12.

Treba pomenuti da je u timu Crvene zvezde zaigrao Lendri Noko, koji je posle letošnjeg dolaska, zbog zdravstvenih problema, prekinuo ugovor, ali se nedavno vratio u Beograd.

.

Četvrta četvrtina

40. minut 81:66 - Kraj utakmice

36. minut 73:59 - Deluje kao da svi čekaju da se utakmica završi

32. minut 70:52 - Zvezda ulazi u poslednjih 10 minuta sa plus 18 i sudeći po energiji koju ulaže Zadar teško da će ispustiti tu prednost

30. minut 68:50 - Zvezda je opet dodala gas u završnici četvrtine i došla do visoke prednosti

26. minut 57:43 - Košarkaši Zvezde imaju mnogo problema sa linije slobodnih bacanja, a na drugoj strani Bursać vezuje nekoliko dobrih poteza

22. minut 48:28 - Zvezda je napravila seriju 5-0 na startu trećeg perioda, što je ukupno 16-0 računajući završetak druge četvrtine. Ponovo je Volden bio jedan od lidera sa trojkom

Treća četvrtina

20. minut 43:28 - Zvezda je serijom trojku stekla veliku prednost i utisak je da je uspela da reši utakmicu

16. minut 32:26 - Zadrani prave mini seriju, pa Radonjić reaguje minutom odmora

14. minut 31:21 - Kucanje Voldena, nakon što je Davidovac osvojio loptu

13. minut 26:21 - Aleksa Radanov radi dobre stvari na terenu i nastavlja tamo gde ke stao protiv Panatinaikosa

Druga četvrtina

Prva četvrtina

10. minut 22:16 - Zvezda je trojkama Rita i Lazića stigla do prednosti kojom je završila prvu deonicu

7. minut 14:11 - Zvezda polako preuzima kontrolu utakmice. Radonjić je već izmenio nekoliko igrača kako bi zadržao visok ritam

5. minut 10:11 - Za sada se ekipe amenjuju u vođstvu

4. minut 8:7 - Zvezda serijom 6:0, koju je predvodio Volden dolazi u vođstvo

3. minut 2:7 - Zadrani bolje počeli

Zvezda u meč ulazi u dobrom raspoloženju nakon pobede protiv Panatinaikosa u Evroligi, kojjim je zacelila rane nakon dva ubedljiva poraza od Himkija i Igokee

Novi stari trener crveno-belih nagalsio je da je ABA liga prioritet Zvezde i da maksimalno ulaze umeč protiv Zadra

"Pristup ovoj utakmici mora da bude maksimalno odgovoran. Skoncentrisanom igrom želimo da dođemo do pobede protiv ekipe koja je imala pauzu pre ovog meča. Cilj je da tim Zadra uvedemo u takvu utakmicu u kojoj sve zavisi od naše igre", rekao je Radonjić u najavi meča i dodao:

Dejan Radonjić

"U malom manevarskom prostoru, potrebno je da igrači koliko je to moguće prihvate moj način razmišljanja, s obzirom da sam došao na formiran tim, moraću da napravim određene adaptacije, što je sasvim normalno. A, onda ćemo vremenom pokušati da što pre dostignemo željeni nivo" objasnio je Radonjić

Zvezda trenutno u ABA ligi ima skor od 9 pobeda i dva poraza uz meč manje. dok Zadar sa druge strane je na začelju tabele sa samo dve pobede iz osam mečeva, uz čak četiri zaostale utakmice