BOGDANOVA RAFALNA PALJBA U FINIŠU NEDOVOLJNA ZA TRIJUMF Atlanta prokockala pobedu, užasna noć za Srbe u NBA! (VIDEO)

LOŠE VEČE

Košarkaši Atlante nakon uzbudljive završnice doživeli su poraz od Klivlenda 96:91.

Hoksi su na ovom meču prokockali ogomnu prednost (+15) i upisali drugi poraz u novoj sezoni najjače košarkaške lige na svetu.

Nažalost, Atlanti nisu pomogle ni trojke Bogdana Bogdanovića u samom finišu utakmice da zaustavi nalet upornih Kavsa. Naime, Bogdan je u poslednjem minutu postigao dve trojke. Prvo je pogodio za izjednačenje 88:88, ali sjajni Sekston je odmah uzvratio na suprotnoj strani. Bogdan je pri rezultatu 88:94 pogodio novu trojku i smanjio zaostatak svog tima na -3, ali Kavsi nisu dozvolili preokret.

Srpski reprezentativac meč je završio sa 11 postignutih poena (3/9 za tri poena), dva skoka i dve asistencije.

Junak pobede Klivlenda bio je Kolin Sekston koji je ubacio čak 27 poena na ovoj utakmici.

U poraženom timu najefikasniji bio je Deandre Hanter sa 17 poena, Kapela je ubacio 16, Trej Jang 16 uz 10 asistencija.

Atlanta nakon šest odigranih utakmica ima skor 4/2.

Sakramento Kingsi doživeli su drugi poraz u sezoni. Tim iz Kalifornije poražen je od oslabljenog Hjustona rezultatom 102:94.

Bjelica se nije proslavio na ovom meču. Ubacio je svega jedan poen sa linije za slobodna bacnja. Srpski reprezentativac imao je šut iz igre 0/4.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džon Vol sa 28 poena, Gordon je ubacio 21, a Kristijan Vud 20.

U redovima Kingsa najefikasniji je bio Foks sa 23 postignuta poena.

Hjuston je do pobede stigao bez glavne zvezde tima Džejmsa Hardena.

Ni Aleksej Pokuševski nije se proslavio u pobedi Oklahome nad Orlandom (108:99).

Pokuševski za 15 minuta igre nije uspeo da se upiše u strelce. Imao je samo jedan neuspešan pokušaj za tri poena.

Najefikasniji u ekipi Oklahome bio je Darijus Bizli sa 19 poena.

U poraženom timu istakao se Crnogorac Nikola Vučević sa 30 poena i 13 skokova.