ZVEZDA PONOVO PALA POSLE DRAME: Crveno-beli upisali još jedan poraz u Evroligi posle neizvesne završnice u Pioniru! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Asvela u Beogradu sa 81:78, u 23. kolu Evrolige.

Zvezda je vezala tri poraza i sa skorom 7/16 zauzima pretposlednje, 17. mesto na tabeli Evrolige.

Crveno-beli su imali priliku da odu u produžetak, ali Džordan Lojd u poslednjim sekundama nije pogodio dva šuta za tri poena.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Ognjen Dobrić i Kori Volden sa po 17 poena.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige 4. februara gostovati Žalgirisu u Kaunasu.

Asvel je sa 22 poena predvodio Noris Kol.

Francuski klub posle treće uzastopne pobede ima skor 9/14.

1 / 5 Foto: Starsport

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj.

40. minut - 78:81 - Još pet sekundi do kraja, tajm-aut Radonjić.

40. minut - 78:79 - Neviđena drama.

39. minut - 76:77 - Novi poeni Voldena na meču, a onda ponovo Kol.

38. minut - 74:73 - Horog Voldena.

37. minut - 72:73 - Kol pogađa sa poludistance i gosti opet vode. Kakva drama u Pioniru.

36. minut - 72:71 - Nova trojka Dobrić, a onda gosti vraćaju istom merom.

36. minut - 69:66 - Zvezda čuva teško stečenu prednost.

35. minut - 67:66 - Davidovac sa poludistance.

34. minut - 65:64 - Posle trojke Dobrića, dva plus jedan za Kola na drugoj strani.

33. minut - 60:61 - Serija 4:0 i gosti vode opet.

32. minut - 60:57 - Rit ubacuje prve poene, Zvezda čuva prednost.

31. minut - 58:57 - Zvezda vodi poenima Kuzimća sa penala.

Zvezda, Asvel

TREĆA ČETVRTINA:

Kraj trećeg kvartala - 56:57.

30. minut - 56:57 - Kuzmić pogađa zicer, Zvezda je u egalu.

29. minut - 54:57 - Zvezda sa penala smanjuje zaostatak.

28. minut - 50:55 - Lazić pogađa sa poludistance, Zvezda se vraća u meč.

26. minut - 46:55 - Zvezda ima problema sa napadom, dol gosti sve ubacuju.

24. minut - 46:52 - Mini serija Noka, Zvezda se vraća.

22. minut - 42:52 - Posle novih poena Voldena, na drugoj strani pogađa Fol.

21. minut - 40:48 - Posle poena Lojda, nova trojka gostiju na drugoj strani.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena!

20. minut - 38:45 - Faul nad Dobrićem na šutu za tri poena, sva tri je pogodio Dobrić.

19. minut - 35:45 - Poeni Dobrića, prvi na meču.

18. minut - 33:45 - Dva plus jedan za Voldena koji prekida seriju gostiju.

17. minut - 30:45 - Četvrta trojka Dio.

16. minut - 29:40 - Novi laki poeni za goste, tajm-aut Radonić.

15. minut - 29:38 - Lakom ubacuje novu trojku za goste.

14. minut - 29:35 - Bako ubacuje uz dosta kontakta, najveća prednost gostiju na meču. Tajm-aut Radonjić.

13. minut - 28:31 - Trojka Davidovca.

12. minut - 25:28 - Trojka Strazela, vode gosti opet.

11. minut - 25:25 - Prvi koš u drugom kvartalu ubacuje Davidovac.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 23:25 - Kraj prvog kvartala!

9. minut - 23:23 - Nakon sjajnih poena Lojda, nova trojka Noua na drugoj strani.

8. minut - 19:18 - Drugi faul u napadu Kuzmića, pa trojka Dioa i istopila se prednost Zvezde.

7. minut - 19:14 - Serija Kuzmića 5:0.

5. minut - 14:14 - Trojka Dio, pa onda na drugoj strani Volden vraća istom merom i ubacuje novu trojku.

4. minut - 9:9 - Trojka Voldena, njegov prvi poen na meču.

3. minut - 6:7 - Sve poene za Zvezdu ubacuje Noko.

3. minut - 4:7 - Prva trojka na meču, pogađa je Dio.

2. minut - 4:4 - Noko ponovo pogađa.

1. minut - 2:2 - Prve poene za Zvezdu ubacuje Noko.

1. minut - 0:2 - Lajti postiže prve poene na meču.

Najavljujući utakmicu, trener Zvezde Dejan Radonjić rekao je potrebno da njegova ekipa igra dobro i čvrsto ako želi da pobedi Asvel.

"Radi se o izuzetno ozbiljnoj ekipi i potrebno je da osim vrlo visokog energetskog nivoa, igramo dobru i čvrstu utakmicu sa maksimalnom koncentracijom tokom svih 40 minuta", rekao je Radonjić.

Zvezda je trenutno pretposlednja na evroligaškoj tabeli sa sedam pobeda i 15 poraza, dok je tim iz Liona na 14. poziciji sa skorom 8/14.

Ovo će biti četvrti duel dva kluba u Evroligi, trenutno crveno-beli vode 2:1.

Utakmica u hali "Aleksandar Nikolić" igra se večeras od 20.45.