CRNO-BELI OPET PALI POSLE DRAME: Partizan se vratio iz minusa od 12 poena, pa u produžetku izgubio od Zadra VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Partizana izgubili su od Zadra (96:94) u utakmici 19. kola ABA lige.

Partizan je nastupao bez nekolicine standardnih košarkaša, koji ili nisu bili u Hrvatskoj ili su kao Pejdž samo bili u sastavu, bez sekunde provedenog na terenu, na kom su bila tri člana juniorskog tima Stefanović, Radovanović i Jovanović.

Zadrani su od početka imali blagu rezultatsku prednost, a Partizan im je ''disao za vratom'' najviše zahvaljujući Džošu Perkinsu, koji je tokom prvog poluvremena postigao četiri trojke iz isto toliko pokušaja.

Međutim, osim Tomasa i povremeno Trifunovića, crno-beli tokom prvog poluvremena nisu imali raspoloženih igrača u napadu, a to se pogotovo odnosi na šut za dva poena, koji je u jednom trenutku bio na samo 25 posto uspešnosti.

Zadar je u drugo poluvreme ušao sa četiri poena prednosti (41:37), ali u trećem kvartalu domaći odlaze i na ''plus 12''. Partizan je konstantno morao da juri rezultat, počeo je i Jaramaz da pogađa, a crno-beli su na ulasku u poslednja tri minuta uspeli da izjednače na 75:75.

Zadar je uzvratio sa dve trojke, ali onda Jaramaz pogađa za tri na drugoj strani, pa Trifunović poentira za 81:80.

Ušlo se u dramatičnu završnicu, a onda, na 40 sekundi pre kraja, Perkins pravi korake u situaciji kada je Partizan imao šansu da povede.

Zadrani to uspevaju da iskoriste, Palokaj je pogodio na 23 sekunde do kraja za vođstvo od 83:80. Usledio je tajm-aut Partizana, posle kog prvo Trifunović promašuje za tri, ali Perkins hvata loptu i vraća je za Jaramaza, koji ne greši van linije 6.75m i donosi izjednačenje crno-belima - 83:83 na sekund do kraja!

Ušlo se u produžetak, koji počinje Tomasovim poenima za vođstvo Partizana - 85:83, ali to nije dugo trajalo, ubrzo je Perkins morao van igre zbog pet prekršaja, pa su crno-beli opet došli u situaciju da jure rezultat.

Tomas i Trifunović su potom svojim poenima vraćali neizvesnost, ali kada je Tomas promašio trojku na ulasku u poslednji minut, a Zadar preko Mavre potom sa linije penala doneo ''plus šest'' domaćima (96:90), postalo je jasno da crno-beli više nemaju snage za preokret. To se i potvrdilo u narednom napadu kada je Trifunović izgubio loptu i tu je ova priča bila završena.

Mavra sa 20 i Karter sa 17 poena bili su najefikasniji u ekipi Zadra, a Partizan su predvodili Tomas sa 24 poena i devet skokova, zatim Jaramaz sa 19, Perkins i Trifunović sa po 18.

Ovo je bio peti uzastopni poraz Partizana u ABA ligi.

Produžetak

45. minut 94:96 - Vuković je promašio oba bacanja, Dangubić je 1.3 sekunde pre kraja pogodio prvo, pa namerno promašio drugo, ali posle skoka nije uspeo da pogodi

45. minut 93:96 - Trojka mladog Radovanovića

45. minut 90:96 - Mavra je precizan sa penala

44. minut 90:94 - Palokaj ostaje sam i polaže na ziceru

44. minut 90:92 - Pogađa Mavra

44. minut 90:90 - Trojka Trifunovića

43. minut - 87:88 - Tomas ima šut iz igre 10 od 12

42. minut 85:88 - Zadar vezuje pet uspešnih slobodnih bacanja

Četvrta četvrtina

40. minut 83:83 - Trojka Jaramaza posle ofanzivnog skoka sekund pre kraja

40. minut 80:83 - Zadrani poentiraju

39. minut 80:81 - Partizanova serija 5:0 za novu dramu

39. minut 78:81 - Po jedna trojka na obe strane

38. minut 75:78- Trojka Mavre o tablu na isteku napada Zadra

36. minut 75:75 - Trojka Perkinsa sa devet metara, peta njegova na meču

35. minut 72:75 - Tomas radi mnogo dobrih stvari za Partizan, na obe strane terena

33. minut 71:67 - Ekipe igraju u serijama

30. minut 55:61 - Svi su u hali zanemeli, pošto je u padu Vuković doskočio na Zagorca, koji se drži za vrat, ali deluje da nije ništa ozbiljno

27. minut 51:59 - Partizan postiže četiri poena sa linije slobodnih bacanja, a za dva poena do sada šutira 5 od 20

26. minut 47:59 - Partizan ima mnogo problema kada lopta uđe u reket, pa se iz njega vraća na spoljne pozicije.

24. minut 43:52 - Onaku kreira dobre napade Zadrana, koji imaju najveću prednost do sada

23. minut 43:45 - Jaramaz pogađa desetu trojku za Partizan

Treća četvrtina

20. minut 41:37 - Trener Filipovski je na teren slao i dvojicu juniora Stevanovića i Jovanovića

19. minut 36:39 - Partizan je pogodio osam trojki i četiri puta za dva poena

18. minut 33:39 - Zadar ima blagu prednost jer je mnogo raznovrsniji, kada je u pitanju postizanje poena

15. minut 27:30 - Partizan uglavnom poentira trojkama, a jedini igrač koji je pogađao za dva poena je Tomas

12. minut 22:21 - Partizan ima odličan šut za tri poena, Perkins je pogodio već tri puta iz isto toliko pokušaja

Druga četvrtina

10. minut 17;19 - Sa dve trojke Perkinsa Partizan je uspeo da smanji prednost domaćeg tima

8. minut 11:13 - Trojka Zagorca! Košarkaš Partizana je do ovog pogotka promašio deset trojki u ligi

7. minut 8:13 - Zadar kontrama stiče prednost

5. minut 8:9 - Partizan je od trojke Trifunovića pogodio samo dva poena i to je uradio Tomas

3. minut 6:4 - Partizan je već pogodio dve trojke

Prva četvrtina

Trener košarkaša Partizana Saša Filipovski rekao je danas da njegova ekipa, iako opterećena povredama, dati sve od sebe da u predstojećem meču protiv Zadra "izvuče maksimum iz onoga što ima".

"U narednom meču ćemo dati sve od sebe da izvučemo maksimum iz onoga što imamo. Zadar ima veliku širinu u napadu i igrače koji dobro pogađaju za tri poena. Četvorke su pokretljive i brze, tako da imaju dosta kreatora i igrača za igru jedan na jedan", rekao je Filipovski, prenosi klub.

"Ekipa Zadra već godinama igra široko i brzo na otvorenom terenu, uz dosta šuteva iz kornera. Na utakmici će biti važna naša osnova igre, koliko dobro ćemo uspeti da odbranimo jedan na jedan pikenrol, kako ćemo puniti reket, zatvarati spoljne igrače na skoku i braniti kontranapad", istakao je Filipovski.

Nemanja Dangubić je o utakmici sa Zadranima rekao:

"Očekuje nas teška utakmica protiv Zadra koji je veoma neugodna ekipa sa kvalitetnim igračima u rosteru. Igraju dobro, pogotovo na svom terenu, tako da ćemo morati da damo svoj maksimum kako bismo došli do pobede", rekao je košarkaš Partizana.

Crno-beli su sedmi na tabeli regionalnog takmičenja sa sedam pobeda i deset poraza, dok je Zadar pretposlednji sa skorom 5/9.Trener košarkaša Zadra Veljko Mršić rekao je danas da ne zna kako će njegov tim izgledati u predstojećem meču protiv Partizana, ali da će dati sve od sebe da odigra dobro i nastavi pozitivnu seriju.

Trener Mršić uveren da će Zadrani protiv ekipe Partizana dati sve od sebe

"Nakon dve nedelje pauze vraćamo se utakmicama. Teško je prognozirati u kojem smo stanju... Nepoznanica je kako ćemo izgledati, ali sigurno ćemo dati sve od sebe da odigramo dobru utakmicu i da pokušamo da nastavimo ovu pozitivnu seriju", rekao je Mršić, prenosi klub.

Mršić je naveo da su Kodi Džastis i Džastin Karter u četvrtak odradili prvi trening, dok je Činanu Onuaku zbog problema sa testiranjem na korona virus takodje kasnio. Kako je dodao, Aleksandar Bursać ima problema s povredom i pitanje je hoće li moći da igra.

"Partizan je dobra ekipa koja ove sezone ima dosta problema, navodno imaju dosta povreĐenih igrača, videćemo u kakvom će sastavu doći. Gledaćemo zanimljivu utakmicu", rekao je trener Zadra.

Utakmica u dvorani "Krešimir Ćosić" igra se od 17.00.