DRUGA VEZANA POBEDA ZVEZDE U EVROLIGI: Džordan Lojd BRUTALNOM partijom doneo pobedu crveno-belima na teškom gostovanju u Atini!

iz grčke

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Atini Panatinaikos sa 86:82 (17:23, 23:17, 20:19, 26:23), u utakmici 30. kola Evrolige.

Zvezdu je predvodio Džordan Lojd sa 27 poena, pet asistencija i četiri skoka. Kori Volden postigao je 14 poena, Ognjen Kuzmić devet poena i pet skokova, dok su po osam poena dodali Marko Simonović i Lendri Noko.

U ekipi Panatinaikosa najefikasniji je bio Hauard Sent-Ros sa 21 poenom, sedam ukradenih lopti i četiri skoka. Mario Hezonja postigao je 15 poena, Jorgos Papajanis 14 poena uz osam skokova, a sa 14 poena utakmicu je završio i Janis Papapetru.

Panatinaikos je vodio većim delom prvog poluvremena, a Zvezda je na početku treće četvrtine uspela da povede četiri razlike. Grčki tim je posle toga napravio seriju i poveo je sa 11 poena razlike (59:48).

Na samom kraju treće deonice Zvezda je povela sa 60:59 poenima sa linije za slobodna bacanja Alekse Uskokovića.

Crveno-beli su dobro igrali u nastavku i serijom 18:0 poveli sa 66:59. Domaći su posle toga uspeli da se primaknu na pola koša, ali je Lojd košem doneo Zvezdi tri razlike, 79:76.

Sent Ros je zatim pogotkom za tri poena izjednačio na 79:79, ali je Lojd odmah vratio "trojku" i prednost crveno-belima. Posle neuspešnog napada Panatinaikosa, na drugoj strani terena oba slobodna bacanja ubacio je Branko Lazić za 84:79, na 11 sekundi pre kraja.

Hezonja je postigao "trojku" sedam sekundi pre kraja, a Lojd je ubacio dva poena sa linije za slobodna bacanja i obezbedio drugu uzastopnu pobedu Zvezde u Evroligi.

Zvezda sada ima devet pobeda i 21 poraz i zauzima pretposlednje, 17. mesto na tabeli, dok je Panatinaikos 16. sa 10 pobeda i 18 poraza, uz dve utakmice manje.

U sledećem kolu Zvezda će 25. marta igrati u Moskvi protiv CSKA, a Panatinaikos će u Istanbulu igrati protiv Efesa.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj!

40. minut - 82:86 - Lojd je siguran sa penala, njegovih 27 poena.

40. minut - 82:84 - Trojka Hezonje sa 10 metara. Tajm-aut Radonjić.

40. minut - 79:84 - Lazić siguran sa penala, još 11 sekundi i napad za domaće.

40. minut - 79:82 - Nova trojka Lojda.

39. minut - 76:79 - 22. poen Lojda.

39. minut - 75:77 - Nesportska za Dobrića.

38. minut - 73:77 - Pljušte trojke na obe strane.

37. minut - 70:75 - Vraćaju se domaći.

36. minut - 67:73 - Sjajna serija Lojda i Zvezda čuva prednost.

35. minut - 65:71 - Mini serija Lojda, njegov sjajan meč.

34. minut - 65:66 - Trojka Papapetrua, tajm-aut domaći.

33. minut - 62:66 - Domaći prekidaju sa penala seriju promašaja.

33. minut - 59:66 - Domaći su ostali bez trenera, Volden je pogodio sa penala.

32. minut - 59:65 - Trojka Simonovića.

31. minut - 59:62 - Prvi koš u ovom kvartalu ubacuje Kuzmić.

Treća četvrtina:

30. minut - 59:60 - Sjajna serija Zvezde od 12:0 za novo vođstvo.

30. minut - 59:56 - Volden sa penala smanjuje zaostatak.

29. minut - 59:54 - Trojka Voldena.

28. minut - 59:48 - Duga trojka Hezonje, 15:0 serija domaćih, prva dvocifrena prednost na meču.

26. minut - 53:48 - Sjajno zakucavanje Papapetrua, tajm-aut domaći.

25. minut - 51:48 - Trojka Hezonje uz zvuk sirene, pa onda i 13 poen Sent Rosa.

23. minut - 44:45 - Nakon trojke Lazića, Papajanis sa distance pogađa.

22. minut - 40:42 - Kuridža ubacuje prve poene u nastavku.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina:

19. minut - 40:40 - Vaj pogađa sa poludistance, sa svoje pozciije, a onda Kuzmić pogađa uz fual.

18. minut - 36:37 - Deveti poen Lojda, pa lako polaganje Lazića i Zvezda vodi prvi put.

17. minut - 34:33 - Trojka Simonovića posle tajm-auta, onda i poeni Lojda, pa tajm-aut domaći. Serija Zvezde 5:0.

16. minut - 34:28 - Sjajno zakucavanje Vajta, njegovi prvi poeni.

15. minut - 30:26 - Papajanis sa distance, pa Volden lako na drugoj strani.

13. minut - 28:24 - Prva trojka Lojda na meču.

Prva četvrtina:

10. minut 23:17 - Grci su pogodili samo jedno bacanje

10. minut 22:17 - Dejan Radonjić je dobio tehničku grešku posle protesta.

10. minut 20:17 - Volden je pogodio uz prekršaj, nakon čega je realizovao slobodno bacanje

8. minut - 16:10 - Penalima domaći vraćaju prendost.

6. minut - 11:7 - Zvezda smanjuje zaostatak, tajm-aut.

6. minut - 11:5 - Novi poeni Papajanisa.

5. minut - 9:5 - Prve poene na meču ubacuje Ognjen Kuzmić.

4. minut - 9:3 - Prvi koš na meču za Zvezdu ubacuje Uskoković, pogodio je uz faul.

4. minut - 9:0 - Papapetru ubacuje treću trojku na meču, Zvezda bez koša.

3. minut - 6:0 - Druga trojka Sent Rosa na meču.

1. minut - 3:0 - Domaći otvvaraju meč trojkom.

Trener Dejan Radonjić nada se da će njegov tim odigrati najbolje što može.

„Idemo u Atinu da odigramo najbolje što možemo, da budemo konkurentni protiv tima koji je u dobroj formi. Odigrali su dobar meč protiv Makabija i u domaćem protiv prvenstvu su bili superiorni. Dobili su veliko pojačanje u Hezonji, TJ Brej je takođe stigao. Novi trener Odet Kataš je tu i to su krupne promene u odnosu na tim sa kojim smo igrali prvu utakmicu u Beogradu“, reako je Radonjić.

Radonjić je rekao da je Dejan Davidovac bolestan i da nije otputovao u Grčku, ali da je dobra vest da nije korona u pitanju.

Centar crveno-belih Ognjen Kuzmić igrao je svojevremeno za ekipu Panatinaikosa i dobro poznaje klub iz Atine.

„Njima današnja utakmica mnogo znači. Tim je popunjen na svim pozicijama, došli su i neki novi igrači u međuvremenu. Novi je i trener Kataš, a naše je da odigramo što bolje i da damo sve od sebe“, rekao je Kuzmić.

Zvezda trenutno ima skor od 8-12, a Panatinaikos je na učinku 10-17.