ŠAMPION PREJAK ZA ZVEZDU: Davidovac nedovoljan, crveno-beli poraženi od CSKA u Moskvi! VIDEO

evroliga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Moskvi od CSKA rezultatom 87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13) u okviru 31. kola Evrolige.

Crveno-beli su tako prekinuli niz od dve pobede i ostali na devet trijumfa, uz 22 poraza na pretposlednjem 17. mestu.

Poslednji šampion Evrolige je 20. pobedom ostao na drugom mestu.

Dejan Davidovac je bio najefikasniji u timu Zvezde sa 20 poena. Lendri Noko je ubacio 12 poena, a Lengston Hol 11.

U pobedničkom timu Tornike Šengelija je postigao 16 poena, Danijel Haket 15.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Armani iz Milana, a CSKA gostuje Zenitu u Sankt Peterburgu.

Četvrta četvrtina

38. minut - 80:69 - CSKA je odbio napad Zvezde.

34. minut - 76:67 - Zvezda je propustila nekoliko prilika da se dodatno spusti.

33. minut - 74:66 - Serija Crvene zvezde od pet vezanih poena, a posle trojke Simonovića Itudis traži tajm-aut. Zvezda je ponovo na osam poena minusa.

32. minut - 74:61 - Start poslednje četvrtine ne nagoveštava promenu na terenu.

Treća četvrtina

30. minut - 71:59 - Sve napore crveno-belih da se još više približe, CSKA je uspešno odbijao. Zvezda je u jednom trenutku u ovoj četvrtini prišla na osam poena minusa, ali je to bilo sve.

28. minut - 68:56 - Period utakmice u kome se igra poen za poen.

27. minut - 61:51 - Zvezda uspeva da održava desetak poena minusa.

23. minut - 59:45 - CSKA serijom od šest vezanih poena ponovo pravi osetniju prednost.

22. minut - 53:45 - Odličan uvod Crvene zvezde u treću četvrtinu. Crveno-beli su na minus osam.

Druga četvrtina

20. minut - 50:39 - CSKA je u poslednjoj sekundi poentirao i vratio dvocifrenu prednost na poluvremenu.

19. minut - 48:37 - Ponovo period dobre igre Zvezde, kontra koju koristi Simonović naterala je Itudisa na novi tajm-aut.

17. minut - 47:32 - Mini-serija Zvezde je prekinuta, CSKA je sa dva brza napada ponovo uvećao prednost.

15. minut - 43:30 - Proradio je skok Zvezde u napadu, ali crveno-beli to ne koriste u meri u kojoj mogu.

12. minut - 40:24 - Zvezda je tek u 11. minutu upisala prvi ofanzivni skok. CSKA, sa druge strane ima čak četiri situacije 2+1.

Prva četvrtina

10. minut - 31:19 - Fantastičan šut domaće ekipe, veliki broj postignutih poena.

8. minut 14:23 - Po trojka Davidovca i Haketa

6. minut 11:16 - Odlična reakcija i zakucavanje Noka

5. minut 9:11 - Sada se igra prilično brzo na obe strane terena

4. minut 7:7 - Trojka Davidovca pa dvojka Lojda

3. minut 0:4 - Zvezda za sada ne uspeva da poentira

Crveno-beli će u Rusiji igrati bez povređenog Duopa Rita, a trener Dejan Radonjić rekao je da njegov tim rezultatski rasterećeni u večerašnjem meču.

„Nemamo pauzu, sledi CSKA i lako je pričati o njima. Vrlo kvalitetan protivnik sa velikim iskustvom, tim koji ide u borbu za osvajanje titule. Rit sigurno ne putuje, imamo rovitih igrača sa određenim problemima, ali moramo od treninga do treninga da donosimo odluke. Rezultatski smo rasterećeni, pa možemo da razmišljamo drugačije nego da utakmica ima i takmičarsku težinu. Trudićemo se da pružimo dobar otpor i nadamo se da možemo da budemo konkuretni“,rekao je Radonjić.

CSKA ima skor od 19-10 na drugom mestu na tabeli Evrolige, dok je Zvezda na učinku od 9-21.

Prvotimac crveno-belih Dejan Davidovac ističe da su prethodne utakmice u Evroligi i dve pobede (Himki i Panatinaikos) mnogo značile za samopouzdanje ekipe.

„Jesmo izgubili šanse za plej-of, ali je vrlo važno da igramo što je bolje moguće, da se skoncentrišemo na neke stvari koje možemo da ispravljamo u našoj igri, jer nam sledi najvažniji deo sezone. Ekipa CSKA jak protivnik, kandidati za osvajanje EL, plasman u Top 4 ili Top 8 se podrazumeva. Očekuje nas totalno drugačija utakmica od one u Beogradu, jer sve ekipe koje preferiraju vrh sada tempiraju formu za ono što sledi“, rekao je Davidovac.