SVEMIRSKA KOŠARKA U PIONIRU VIŠE PRIJALA ZVEZDI: Crveno-beli posle DRAME i PREOKRETA do velike pobede nad Cedevita Olimpijom!

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu ekipu Cedevita Olimpije sa 82:81 (24:24, 28:27, 17:14, 13:16), u zaostalom meču 11. kola ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Džordan Lojd sa 19 poena, četiri asistencije i tri skoka, Dejan Davidovac je dodao 17 poena, a Kori Volden je postigao 13 poena uz sedam asistencija.

Najbolji učinak u slovenačkoj ekipi imao je Kendrik Peri sa 19 poena i tri skoka, dok su po 14 poena i pet asistencija imali Jaka Blažič i Luka Rupnik, a Blažič je upisao i četiri skoka.

Zvezda trenutno deli prvo mesto sa ekipom Budućnosti, sa učinkom od 20 pobeda i tri poraza, dok je Cedevita Olimpija na petom mestu sa 17 pobeda i šest poraza.

Prva četvrtina protekla je u smenjivanju vodstva dve ekipe, prvo je Olimpija povela sa šest poena razlike, da bi Zvezda serijom 14:2, povela rezultatom 20:14. Do kraja četvrtine Olimpija je stigla do izjednačenja.

Zvezda je sredinom druge četvrtine povela sa 41:34, ali su gosti preokrenuli i poveli rezultatom 43:48.

Na poluvreme Zvezda je otišla sa minimalnom prednošću od 52:51.

Tokom većeg dela treće četvrtine u vodstvu je bila Zvezda, da bi deonicu završila sa prednošću od četiri poena.

U neizvesnoj završnici Zvezda je do pobede došla sa linije slobodnih bacanja, a koš za pobedu na dve sekunde pre kraja postigao je Marko Simonović.

Dve ekipe sastaće se u nedelju u Ljubljani, u okviru 24. kola ABA lige.

1 / 10 Foto: Starsport

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj 82:81! Gosti su na dve sekunde do kraja meča imali napad za pobedu, ali nisu uspeli da pogode. Spektakularan kraj meč i neverovatan preokret crveno-belih!

40. minut - 81:81 - Egal u Pioniru. Zvezda je izjednačila.

40. minut - 78:81 - Perkins sa penala pogađa, tajm-aut Radonjić na nešto više od 20 sekundi do kraja meča.

40. minut - 78:79 - Zvezda smanjuje zaostatak.

39. minut - 77:79 - Braun sa penala donosi prednost gostima.

39. minut - 77:77 - Peri sa penala vraća egal.

36. minut - 75:75 - Neverovatna trojka Rupnika uz zvuk sirene, tajm-aut Radonjić.

35. minut - 75:72 - Četvrta trojka Blažića na meču.

34. minut - 74:69 - Igra se koš za koš.

32. minut - 72:67 - Duga dvojka Lojda, pa novi koš Perija.

Zvezda, Cedevita Olimpija

Treća četvrtina:

30. minut - 69:65 - Druga trojka Simonovića na meču za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 66:65 - Hopkins pogađa uz faul i vraća prednost gostima.

28. minut - 64:62 - Trojka Simonovića, prva na meču.

27. minut - 61:60 - Mini serija gostiju, pogađa Hopkins, tajm-aut Radonjić.

25. minut - 61:54 - Džons unacuje prve poene za goste u nastavku.

24. minut - 59:51 - Duga dvoja Davidovca, raste prednost Zvezde.

21. minut - 53:51 - Prvi koš u nastavku Zvezda ubacuje sa penala.

Druga četvrtina:

20. minut - 52:51 - Trojka Rupnika za kraj prvog poluvremena. 12. poena kod Zvezde imaju Davidovac i Lojd.

19. minut - 45:48 - Osma trojka Olimpije.

18. minut - 43:45 - Serija gostiju koji ponvo vode.

17. minut - 43:40 - Treća trojka Blažića, svi poeni su mu za tri poena.

16. minut - 41:37 - Druga trojka Blažića na meču.

15. minut - 41:34 - Trojka Dobrića iz ugla.

13. minut - 35:34 - Peri sa penala vraća neizvesnost.

12. minut - 29:28 - Džons ubacuje uz horog prve poene.

11. minut - 27:26 - Trojka Dobrića, njegov prvi poen na meču.

Prva četvrtina:

10. minut - 24:24 - Kuzmić uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

9. minut - 20:21 - Rupnik pogađa sa poludistance, tajm-aut Radonjić.

8. minut - 20:17 - Prva trojka Hodžića na meču.

7. minut - 15:13 - Nesportska Voldenu, Blažić siguran sa penala posle tajm-auta.

7. minut - 13:12 - Treća trojka Lojda, još uz faul. Spektakularan start meča za njega. Njegovih 10 poena za sada.

6. minut - 9:12 - Peri sa penala uvećava prednost, a onda ponovo trojka Lojda.

5. minut - 6:10 - Spektakularna trojka Lojda, pa onda Blažić na drugoj strani istom merom.

4. minut - 3:7 - Serija gostiju od 7:0.

2. minut - 3:5 - Peri vraća istom merom.

1. minut - 3:0 - Zvezda otvara meč trojkom.

Meč sa Cedevita Olimpijom biće derbi za drugo mesto i vrlo je važna utakmica za oba tima, rekao je trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić.

Crveno-beli danas do 18 sati u zaostalom meču 11. kola ABA lige dočekuju ekipu iz Ljubljane u hali „Aleksandar Nikolić“, a oba tima ulaze u ovaj meč nakon važnih pobeda u mečevima 25. kola ABA lige – Zvezda je slavila protiv Igokee, dok je Cedevita Olimpija savladala Mornar.

„Ovo će biti derbi za drugo mesto i vrlo važna utakmica za oba tima. Olimpija je odličan tim, dobro ukomponovan, tim koji dobro igra i u dobroj je formi. Mi imamo hendikep u odsustvu Lendrija Noka i Marka Jagodića Kuridže (biće odsutan tri nedelje zbog povrede kolena), ali želimo da osvojimo nove bodove koje bi značili veliki korak ka drugom mestu pred plej-of“, rekao je Radonjić za klupski sajt.

Prvotimac Ognjen Dobrić očekuje izuzetno tešku utakmicu.

„I dalje smo u ritmu utakmica sreda-nedelja i moraćemo da nađemo dodatnu energiju nakon nedeljne utakmice, ali na prvom mestu i rotacije koja će biti skraćena za dva igrača koja će nam nedostajati u sredu. Olimpija Cedevita igra odlično, pobedili su Mornar u Baru što dovoljno govori o njihovim kvalitetima, ali i trenutnoj formi. Moraćemo da odigramo vrlo borbeno i sa puno energije ovu utakmicu“, rekao je Dobrić.

Već u nedelju dva tima odrigaće i zaostalu utakmicu 24. kola, ovoga puta u dvorani „Stožice“ u Ljubljani sa početkom u 17 sati.