MEGA ZAVILA PARTIZAN U CRNO: Crno - beli bez finala, istorijski uspeh za tim trenera Vlade Jovanovića
26, Foto: Mega / Ivica Veselinov

plej - of

Košarkaši Mege savladali su Partizan 82:68 u majstorici polufinala plej-ofa Superlige Srbije.

To je istorijski uspeh za tim trenera Vlade Jovanovića, koji je prvi put u borbi za titulu i čeka boljeg iz meča Crvena zvezda - Borac, u kom branilac titule vodi 1:0.

Partizan, koji je tokom sezone promenio tri trenera (Šćepanović, Filipovski, Matović), je tako ostao bez ijednog trofeja i finala, pa navijači sa nestrpljenjem očekuju vesti o rekonstrukciji tima, koje je najavio sportski direktor Zoran Savić, kada je rekao da će crno-beli naredne sezone imati najviše ambicije i napasti plasman u Evroligu.

Mega je gotovo sve vreme bila u vođstvu, a kako je igrao Partizan dovoljno ilustruju dva podatka. Prvi da su od prvih 30 poena 20 ubacili Ognjen Jaramaz i Erik Mika i drugi da su u trećem kvartalu prišli na koš minusa, ali posle tajm-auta nisu uspeli da poentiraju, da je domaći tim stekao dvocifrenu prednost i ostvario istorijski trijumf.

Ako za Partizan delimično može biti opravdanje su teže povrede Erika Mike pred poluvreme i Markusa Pejdža i Nemanje Dangubića u nastavku. Amerikanci se nisu vraćali na teren, a angubić je igrao u poslednjim minutima meča.

Posebno je bio raspoložen Kazalon sa 18 poena, Simonović je upisao 17 uz devet skokova, Cerovina i Petrušev po 14 poena Petrušev uz devet skokova.

U Partizanu Jaramaz 19, Mika je ostao na 12 poena iz prvog poluvremena.

.Četvrta četvrtina

40. minut 68:82 - Mega je u finalu

39. minut 66:79 - Trojka Jaramaza

38. minut 63:79 - Posle poena Simonovića Mega ima najveću prednost na meču

38. minut 63:77 - Trojka Milosavljevića

37. minut 63:74 - Veličković poentira, pa skokom u napadu pokušava da motiviše tim

36. minut 59:74 - Matović je uzeo minut odmora i negoduje zbog individualnih akcija tima

35. minut 59:72 - Malo je poena u poslednjoj četvrtini

33. minut 66:54 - Simonović poentira uz faul Perkinsa, a zatim pogađa i dodatno bacanje

Četvrta četvrtina

30. minut 53:62 - Trojka Zagorca

30. minut 50:61 - Posle Erika Mike sada se Markus Pejdž žali na povredu ramena

30. minut 50:61 - Poeni Malkoma Kazalona

30. minut 50:59 - Novi poeni za Stefanovića

29. minut 48:59 - Mega je na plus 11, pa Matović traži minut odmora

27. minut 48:54 - Aleksa Stefanović vezuje četiri poena

26. minut 44:52 - Petrušev i Simanić ponovo odvajaju Megu

25. minut 44:48 - Petrušev poentira u duelu sa Veličkovićem

24. minut 44:46 - Partizan trojkom Pejdža pravi seriju 5:0

23. minut 39:46 - Partizan je već ispunio bonus

22. minut 37:44 - Veličković je pogodio dvojku, a Petrušev jedno bacanje

Veliki hendikep za Partizan je izostanak Erika Mike koji se povredio i nije u timu u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 35:43 - Treća trojka Kazalona, a zatim i Jaramaza

20. minut 32:40 - Mika se žali na povredu skočnog zgloba 40 sekundi pre poluvremena

20. minut 32:40 - Novi poeni Mike

20. minut 30:40 - Kazalon za dvocifrenu prednost domaćina

19. minut 30:38 - Kapiten Partizana Novica Veličković i igrač Mege Jovan Novak imali su verbalni sukob

19. minut 30:38 - Težak šut pogodio je Simanić

17. minut 30:36 - 20 poena za Partizan ubacili su Mika i Jaramaz

17. minut 28:36 - Mega održava prednost

16. minut 28.34 - Trojka Kazalona, pa poeni Mike uz faul

15. minut 26:31 - Trojka Pejdža

14. minut 23:31 - Mega za sada šutira fantastično

12. minut 19:24 - Mika prekida post Partizana

12. minut 17:24 - Posle dve trojke domaćih, koje je pogodio Cerovina, trener Matović je pozvao minut odmora

Druga četvrtina

10. minut 17:18 - Trojka Cerovine za kraj

9. minut 15:14 - Partizan vodi posle slobodnih bacanja Miletića

6. minut 11:11 - Trojka Veličkovića

5. minut 7:9 - Posle serije promašaja na obe strane terena rasplamsala se borba. Na jednoj strani pogađa Jaramaz, a na drugoj Petrušev i Kazalon

1. minut 3:0 - Trojka Jaramaza

Prva četvrtina

Prvi duel ovih rivala u polufinalu plej-ofa pripao je Megi (94:86), dok su crno-beli uspeli da uzvrate u revanšu rezultatom 81:77.

Trener košarkaša Mege Vladimir Jovanović rekao je da njegova ekipa mora da igra dobro u odbrani i skoku u napadu protiv Partizana, kako bi se plasirala u svoje prvo finale domaćeg šampionata.

"Intenzitet u odbrani i u skoku u napadu, posebno u drugoj utakmici je odneo prevagu na stranu Partizana. Naš osnovni zadatak je da odgovorimo njihovom kontaktu u odbrani i u napadu, da budemo pravovremeni i tačni što se tiče napada, da budemo koncentrisani i istrajni u odbrambenim zadacima i da tu odbranu privedemo kraju uspešnim skokom", rekao je Jovanović za klupski sajt.

Trener košarkaša Partizana Aleksandar Matović rekao je da je obaveza njegove ekipe da pruži maksimum protiv Mega sokerbeta u odlučujućoj utakmici polufinala KLS lige, kako bi se plasirala u finale.

"Došli smo pred majstoricu, utakmicu koja je ili finale ili idemo na odmor. Naša obaveza je da odigramo maksimalno, daćemo sve od sebe da opravdamo ulogu tima koji ima bogatu istoriju, bez obzira na povrede u kojima se nalazimo. Pokušaćemo da odigramo najkvalitetniju utakmicu", rekao je Matović za klupsku televiziju.

Pre ovog duela u nacionalnom šampionatu, dve ekipe su se sastajale i u ABA ligi, kada je u obe utakmice slavio Partizan.

Mega nikada u istoriji kluba nije učestvovala u finalu nacionalnog prvenstva, dok je Partizan ovo takmičenje osvajao u osam navrata, poslednji put 2014. godine.

Tim, koji sa klupe predvodi bivši trener Partizana Vladimir Jovanović, ne može da se pohvali dobrim međusobnim skorom sa crno-belima, a pre ove pobede ostvarene pre pet dana, poslednji trijumf na svom terenu ostvarili su pre gotovo šest godina.