MUČENJEM DO PRVE POBEDE NA PUTU ZA TOKIO : Košarkaši gubili pa u poslednjem kvartalu slomili Dominikansku Republiku VIDEO

KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Dominikanske Republike 94:76 u prvom meču kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, koji se održava u Beogradu.

U prvom delu igre ekipa selektora Igora Kokoškova je konstantno bila u vođstvu, počev od uvodnih 8:0. Tim je bio razigran u napadu, ali se i posle deset minuta igre rezultat je bio 31:23 za Srbiju.

U drugom kvartalu teže smo dolazili do poena, a Dominikana je iz minuta u minut sticala sve veće samopouzdanje, predvođena raspoloženim Lizom i Solanom koji je imao i spektakularno zakucavanje.

Pred kraj poluvremena, Dominikana je povela sa 46:43, a Vasa Micić je na kraju sa linije penala uspeo da izjdnači na 47:47 i tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme.

Gostujuća selekcija je trojkama u trećem kvartalu povela 64:60, ali od tada je igra Srbije počela da dobija očekivane obrise. Serijom krajem treće i na startu četvrte deonice, stečena je prednost koja je na kraju bila veoma ubedljiva.

Boban Marjanović je sa 18 poena i 10 skokova bio najefikasniji u reprezentaciji Srbije, Petrušev je upisao 17, a Micić 16 poena.

U selekciji Dominikane, Liz i Tores po 16, solano deset poena, svih deset u prvom poluvremenu.

Srbiju u sredu od 20.15 čeka duel protiv Filipina.

Četvrta četvrtina

40. minut 94:76 - Kraj utakmice

39. minut 91:76 - Na pragu smo prve pobede, koja je ostvarena teže nego što se očekivalo

37. minut 87:74 - Petruše pogađa

36. minut 85:74 - Trojka Teodosića

36. minut 81:72 - Odlična kontra Kalinića i Dobrića

34. minut 78:72 - Trojka Arauha

34. minut 78:69 - Kontra Kalinića, lakše se diše

33. minut 76:69 - Novi poeni Marjanovića

32. minut 74:69 - Dva bacanja Marjanovića i trojka Micića

32. minut 69:69 - Trojka Rohasa

31. minut 69:66 - Prodor Micića

30. minut 67:66 - Uporni Kalinić

30. minut 65:66 - Dobra akcija za poene Petruševa

29. minut 63:66 - Grub faul na Kaliniću, nesportski, posle čega je naš reprezentativac zbog prigovora dobio tehničku grešku

28. minut 60:64 - Primili smo već 10 trojki, Tores je pogodio poslednje 3

27. minut 59:58 - Dve trojke gostiju za tajm-aut Kokoškova

26. minut 59:52 - Lepa akcija i laki poeni za Marjanovića

24. minut 57:52 - Trojka Bjelice, pre toga je Marjanović pogodio dva bacanja za seriju 5:0

21. minut 50:50 - Dobri potezi Kalinića

21. minut 47:50 - Šesta trojka za goste

Treća četvrtina

20. minut 47 47 - Micić je pogodio dva od tri slobodna bacanja

18. minut 43:46 - Nešto nonšalantnija igra je kažnjena!

16. minut 39:39 - Solano nam pravi mnogo problema

14. minut 37:34 - Sjajno zakucavanje Solana, Kokoškov zove minut odmora

Druga četvrtina

10. minut 31:23 - Naša selekcoija igra raznovrsno, sa mnogo izmena, a sa druge strane Liz nam pravi probleme, ima već 11 poena

10. minut 31:23 - Trojka Teodosića sa zvukom sirene

8. minut 22:13 - Sjajna asistencija Teodosića za zakucavanje Petruševa

7. minut 17:11 - Bjelica vezuje nekoliko dobrih poteza, poslednji u nizu je prva trojka našeg tima

5. minut 10:6 - Primili smo koš nakon greške Teodosića i blokade Bjelice

3. minut 8:2 - Liz postiže prve poene za Dominikanu

3. minut 6:0 - Zakucavanje Marjanovića posle skoka u napadu, očigledno da će to biti glavna prednost našeg tima

1. minut - 2:0 - Micić asistira Marjanoviću, tu je ogromna prednost, jer Dominikana je niska ekipa

Prva četvrtina

00:11

ORLOVI POLEĆU KA TOKIJU: Košarkaši Srbije spremni za prvi duel kvalifikacija

Reprezentacija Srbije od petka se nalazi u "balonu" i posle uspešnih priprema na turniru u Atini i u Beogradu, u pozitivnom rapoloženju dočekuje olimpijski kvalifikacioni turnir u Beogradu. Rivali reprezentacije Srbije u grupi A biće Filipini i Dominikanska Republika, sa kojom duelom počinju nadmetanja na kvalifikacionom turniru.

U grupi B bilo je predviđeno nadmetanje selekcija Senegala, Italije i Portorika, ali je reprezentacija Senegala u poslednjem momentu odustala od učešća, pa će Italijani i Portorikanci u međusobnom duelu odlučivati o daljem plasmanu.

Samo će pobednik turnira obezbediti učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Prvi kvalifikacioni meč košarkaši Srbije igraju sa Dominikanskom Republikom od 20 časova, a već u sredu ih očekuje duel sa Filipinima.