ZVEZDA NA KRILIMA KALINIĆA I IVANOVIĆA SAVLADALA ASVEL: Crveno-beli na najbolji način najavili večiti derbi protiv Partizana VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su četvrtu pobedu u Evroligi.

Crveno-beli su u Beogradu u meču 9. kola savladali Asvel rezultatom 73:67 (18:9, 15:23, 17:13, 23:22).

Asvel je doživeo treći poraz.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji je bio Nikola Kalinić sa 22 poena. Nikola Ivanović je postigao 14 poena. U gostujućem timu Džons je postigao 14 poena, a Okobo 11.

Pred oko 7.000 gledalaca u hali "Aleksandar Nikolić", Zvezda je odlično ušla u meč. Predvođena raspoloženim Kalinićem Zvezda je stekla devet poena prednosti. Druga četvrtina je pripala gostima koji su uspeli da nadoknade Zvezdinih plus 13 (24:11) i stignu na samo poen zaostatka na isteku 20 minuta.

Treća četvrtina je krenula rezultatskom klackalicom, da bi sredinom četvrtine Zvezda serijom 10:0 napravila ponovo osetniju prednost i povela sa 50:41.

Ključnu prednost crveno-beli su napravili početkom poslednje četvrtine. Serijom 7:0 ponovo je stečena dvocifrena prednost, a zatim je serijom trojki sredinom četvrtine napravljena razlika od 15 poena viška. Činilo se da je to bilo dovoljno da Zvezda rutinski privede meč kraju, ali su gosti napravili seriju 12:0, a zatim prišli i na samo tri poena minusa.

Ipak, domaći tim je uspeo da pobedom privede meč kraju i tako na najbolji način najave predstojeći večiti derbi protiv Partizana u ABA ligi.

Crvena zvezda, Asvel

4. ČETVRTINA

40. minut - Kalinić je fauliran osam sekundi pre isteka vremena - 72:67. Dobrić je fauliran tri stotinke pre kraja, promašio je prvo a pogodio drugo za 73:67.

40. minut - Volters prekida nalet Francuza i to pod prekršajem - 69:62. Okobo je precizan - 69:64. Lazić je polovičan sa linije penala - 70:64. Okobo trojkom unosi dramu - 70:67.

40. minut - Fal je precizan, uz prekršaj Kuzmića - 67:62. Asvel je u seriji 12:0.

39. minut - Okobo koristi opuštenost Zvezdinih košarkaša - 67:59. Gosti su u seriji 9:0.

38. minut - Fal je precizan za 67:55. Okobo sa linije penala dodatno smanjuje prednost - 67:57.

37. minut - Holins uvećava vođstvo - 67:50. Kaudi je u kontri zakucao, a Kalinić napravio nesportski faul - 67:53.

36. minut - Mitrović za 65:50. Zvezda u ovom trenutku rutinski održava visoku prednost.

35. minut - Još jedna trojka Ivanovića - 63:48. Okobo smanju na 63:50.

34. minut - Kaudi trojkom smanjuje razliku - 57:48. Ivanović vraća trojku - 60:48.

33. minut - Simonović precizan za tri - 57:45! Serija Zvezde 7:0.

32. minut - Ivanović koristi treći Zvezdin pokušaj u jednom napadu - 52:45. Holins u kontri zakucava - 54:45.

3. ČETVRTINA

Kalinić je postigao deset poena u ovoj četvrtini, ukupno 20 na utakmici.

29. minut - Lakomb kažnjava odbranu Zvezde - 50:45.

28. minut - Osetkovski prekida seriju Zvezde 10:0 - 50:43.

27. minut - Dobrić za tri - 47:41. Serija Zvezde 7:0. Još jedna trojka za Zvezdu, Kalinić za 50:41. Njegovih 20 poena.

26. minut - Sjajna akcija i zakucavanje Dobrića - 44:41.

25. minut - Lakomb je precizan, ponovo Asvel vodi - 40:41. Kalinić vraća prednost Zvezdi - 42:41.

24. minut - Džons je precizan za dva - 38:37. Kuzmić je precizan - 40:37. Okobo je precizan sa linije penala - 40:39.

23. minut - Tehnička greška za trenera Asvela TJ Parkera.

23. minut - Kalinić postiže potpuno neverovatan koš, iz faul - 38:35.

22. minut - Asvel vodi. Trojku je pogodio Okobo - 33:35. Kalinić na drugoj strani pogađa sva tri slobodna bacanja - 36:35.

2. ČETVRTINA

Loša druga četvrtina Zvezde. Asvel je dobio ovu deonicu sa 23:15. Gosti su nadskočili Zvezdu sa 18:12 u skokovima i tu treba tražiti jedan od uzroka toga da crveno-beli nisu napravili osetniju prednost.

20. minut - Ivanović je fauliran, ne greši sa linije penala - 33:29. Džons pogađa uz faul tri sekunde pre isteka četvrtine - 33:32.

19. minut - Džons ubacuje svoj deveti poen - 31:27. Fal posle ofanzivnog skoka smanjuje rezultat na 31:29.

17. minut - Raspoloženi Kalinić postiže svoj 10. poen - 31:23. Hauard koristi situaciju na drugoj strani - 31:25.

16. minut - Nikola Kalinić je precizan za tri, dve vezane trojke Zvezde - 30:21. Fal postiže poene - 30:23.

15. minut - Simonović trojkom prekida nalet Asvela - 27:19. Osetkovski je precizan, njegova četiri poena za 27:21.

14. minut - Hauard sa velike daljine pogađa trojku za 24:17. Serija Asvela 8:2 i tajm-aut za Radonjića. Hauard nastavlja niz - 24:19.

13. minut - Osetkovski smanjuje na 24:13. Precizan je i sa linije penala - 24:14.

12. minut - Lakomb smanjuje prednost Zvezde - 22:11. Lazić dodaje nova dva poena - 24:11.

11. minut - Branko Lazić se upisuje u listu strelaca - 20:9. Mitrović je precizan - 22:9.

1. ČETVRTINA

10. minut - Odlična kontra Zvezde, Holins je precizan za 18:9 na kraju 1. četvrtine.

7. minut - Ivanović postiže prvu trojku - 14:7. Kuzmić je precizan - 16:7. Džons na suprotnoj strani smanjuje rezultat - 16:9.

6. minut - Ivanović je polovičan sa linije penala - 11:5. Džons postiže svoj šesti poen - 11:7.

5. minut - Volters iz floutera povećava prednost Zvezde - 10:5.

3. minut - Kalinić za 6:3, potom i nova osvojena lopta za crveno-bele - 8:3. Fal smanjuje prednost Zvezde - 8:5.

2. minut - Džons je pogodio za dva poena pod faulom - 2:3. Kuzmić je precizan - 4:3.

1. minut - Kalinić otvara poenim utakmicu - 2:0.

Gosti su stigli sa samo deset igrača, četvorica

Stefan Marković

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Asvel u utakmici 9. kola ABA ligeu u hali "Aleksandar Nikolić"

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da je će odbrana njegove ekipe u predstojećoj utakmici protiv Asvela biti na ispitu i istakao da će crveno-beli morati da budu čvrsti i koncentrisani tokom celog meča.

"Asvel je napravio sjajan rezultat i dobrim igrama došao do šest pobeda. Imaju dobre pojedince, atletski kvalitetnu ekipu. Pokazali su individualno visok kvalitet koji ćemo morati da iskontrolišemo. Imaju igrače sa mnogo poena u rukama. Naša odbrana će biti na ispitu", rekao je Radonjić, prenosi klub.

"Tu su Džons, Okobo, ali ne samo oni... Potrebno je da odgovorimo na atletski kvalitet čvrstom igrom, da budemo koncentrisani, da gradimo rezultat i dobrom igrom na oba kraja terena pokušamo da pobedimo", dodao je on.

Dejan Radonjić

Crveno-beli posle osam odigranih kola imaju tri pobede i pet poraza, dok je Asvel jedno od najprijatnijih iznenađenja u dosadašnjem toku takmičenja sa skorom od 6/2.

Ekipa Crvene zvezde prethodne utakmice igrala je bez pomoći Erona Vajta i Nikole Ivanovića, a ekipu je u ponedeljak uveče pojačao Stefan Marković. Ipak, tim koji će istrčati na duel sa ekipom iz Liona biće poznat neposredno pred početak utakmice.

"Stefan Marković nije uradio trening i nije registrovan. Videćemo u kakvom je stanju, pravićemo analizu i videti šta i kako dalje. Nikola Ivanović je počeo sa treninzima i videćemo posle zadnjeg treninga da li može da pomogne. Nadamo se da će biti sa nama i da će dati doprinos koliko je to moguće", zaključio je Radonjić.