DESETKOVANA ZVEZDA MUČILA KRALJA PA SE RASPALA: Crveno-beli poraženi od favorizovanog Reala, treća četvrtina prelomila meč!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Reala u Madridu u utakmici 11. kola Evrolige rezultatom 79:67 (13:16, 19:16, 14:25, 21:22)

Crveno-beli su doživeli sedmi poraz u Evroligi, drugi uzastopni, dok je Real upisao deveti trijumf i prvi je na tabeli.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Valter Tavares sa 15 poena, poen manje ubacio je Vensan Poarije, Adam Hanga je dodao 11, dok je Toma Ertel postigao devet poena.

Zvezdu je predvodio Ostin Holins sa 16 poena, Maik Cirbes je postigao 12, Ognjen Dobrić devet, a Nikola Ivanović i Ognjen Kuzmić po osam poena.

Real je na početku meča serijom 9:0 poveo sa 14:5, ali su crveno-beli nakon toga zaigrali mnogo bolje. ;Posle ulaska Cirbesa u igru, Zvezda je do kraja prve deonice stigla do 16:13, da bi na početku druge četvrtine i izjednačila poenima Holinsa.

I pored lošeg šuta za tri poena, crveno-beli su sredinom druge četvrtine poveli (26:25), da bi posle igre "koš za koš" rezultat na poluvremenu glasio 32:32.

Košarkaši Reala su bolje počeli drugo poluvreme, razigrao se Tavares, kao i Ertel koji je postigao devet poena, pa je domaći tim u finišu treće deonice stigao do plus 13, da bi na poslednji odmor otišao sa 11 poena viška na svom kontu - 57:46.

Ekipa Pabla Lasa je pitanje pobednika rešila posle tri minuta igre u poslednjoj deonici kada je povela sa 17 poena razlike, nakon čega je bez problema privela meč kraju.

Košarkaši Zvezde će u narednom kolu Evrolige dočekati Uniks, dok će Real Madrid gostovati Baskoniji.

1 / 4 Foto: EPA

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

39. minut - Hanga za tri iz teške pozicije, 77:65

38. minut - Holins se raspucao u finišu nova trojka, 74:63

37. minut - Lepa asistencija Ivanovića za Cirbesa 72:60

36. minut - Zvezda koristi malo opuštanje Reala, dve trojke, Holins 70:56

35. minut - Sjajna akcija Reala i laki poeni Poarijea 66:47

34. minut - Real odlazi na + 15 , čini se da Zvezda nema snage za povratak.

32. minut - Simonović namestio ruku, nova trojka 59:49

31. minut - Real nastavlja gde je stao , Tavareš 59:46

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Kozer iz prodora za rekordnih + 13 za Real, 57:44

29. minut - Opet Ertel za dva, pa trojka Zvezde, Simonović ovaj put 52:44

28. minut - Ertel pogađa za +12, potom Holins trojka 50:41

26. minut- Cirbes prekida seriju Reala, potom nova 4 vezana poena za "kraljevski klub" 46:38

24. minut - Tavares muči Zvezdu u drugom poluvremenu, već 4 poena 42:36. Radonjić reaguje tajm-aut.

23. minut - Kozer trojka, 40:36

22. minut - Ertel pogađa prve poene u drugom poluvremenu, trojka. Uzvraća Kuzmić iz reketa 35:34

Druga četvrtina:

20. minut - Jabasel ostaje sam za tri i surovo to kažnjava 32:30, potom nakon faula Stefan Marković ne greši 32:32, poluvreme.

19. minut - Fernades za dva, pa Kuzmić sa bacanja 29:30

17. minut - Rudi Fernandez krade loptu i rutinski poentira iz kontre, 27:26

16. minut - Sjajna timska akcija Zvezde i zakucavanje Kuzmića, 25:26. Laso traži tajm-aut.

15. minut -Davidovac pogađa iz odbojke nakon ofanzivnog skoka, uzvraća Hanga trojkom 25:22

14. minut - Ivanović pogađa oba bacanja, 20:20

13. minut - Davidovac pogađa nakon asistencije Kuzmića, pa opet Porije zakucavanje 20:18

12. minut - Zvezda je u naletu, dobra odbrana ,ali nažalost Simonović promašuje dve otvorene trojke. Kažnjava Porije, 18:16

11. minut- Holins pogađa uz faul, siguran sa penala 16:16

Prva četvrtina:

10. minut - Holins pogađa sa reketa, a nakon dobre odbrane i kontre ponovo Cirbes najbolji pod košem, njegov 6 poen, 16:13

9. minut - Cirbes i Vukčević sigurni sa penala, 16:9

7. minut - Cirbes prekida seriju Reala, 14:7

- Nakon dobrog starta Zvezde, Real je pojačao ritam i serijom 9:0 stekao opipljivu prednost već na startu meča, tajm-aut

5. minut - Tavareš pogađa u skoku nakon prodora Abaldea 12:5

4. minut - Real pravi višak u napadu, Hanga pogađa za tri, 8:5

2. minut - Sjajan start Ognjena Dobrića, prva njegova trojka, 5:5

1. minut - Dobrić flouterom odgovara na trojku Abaldea, 3:2

1. minut - Utakmica je počela

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča protiv Real Madrida u Evroligi da ne može računa na Nikolu Kalinića i Nejta Voltersa.

"Nakon duela sa Baskonijom, u meč sa Realom ulazimo bez Voltersa i Kalinića, uz Mitrovića koji je ostao u Beogradu i Erona Vajta koji se već dugo oporavlja nakon loma ruke", rekao je Radonjić, prenosi klub.

"Situacija je takva da, iako su u pitanju lakše povrede Voltersa i Kalinića, ne želimo da ulazimo u bilo kakav rizik u pogledu pogoršanja tih povreda, bez obzira na činjenicu što nas očekuje meč sa Realom", dodao je on.

Dejan Radonjić

Košarkaši Crvene zvezde su nakon utakmice u Vitoriji i poraza od Baskonije, doputovali u Madrid gde ih u četvrtak očekuje drugi meč španskog duplog kola, protiv Reala.

"Tim iz Madrida igra sjajno i jedan su od kandidata za najviši plasman i osvajanje Evrolige. Bez obzira na izostanak igrača i veliki kvalitet protivnika želimo da damo naš maksimum i vidimo koliko možemo u ovom trenutku", istakao je Radonjić.