PUKLA STOTKA U PIONIRU: Crvena zvezda PREGAZILA čačanski Borac, Branko Lazić ušao u istoriju! VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Borac iz Čačka sa 109:62 (28:13, 21:24, 37:15, 23:10), u utakmici 12. kola ABA lige.

U ekipi Zvezde šestorica igrača postigla su dvocifreni broj poena, a najefikasniji sa po 16 bili su Ostin Hols i Nikola Ivanović. Eron Vajt postigao je 15 poena, Branko Lazić 13, a Stefan Lazarević 11 poena, pet skokova i četiri asistencije. Maik Cirbes dodao je 10 poena.

Najefikasniji u timu iz Čačka bio je Sava Lešić sa 17 poena, dok je Ivan Marinković postigao 11 poena uz šest skokova.

Zvezda je prva na tabeli sa 11 pobeda i jednim porazom, a Borac zauzima 11. mesto skorom od četiri pobede i osam poraza.

U sledećem kolu Zvezda će u nedelju kao gost igrati protiv FMP-a, a Borac će dan kasnije dočekati Budućnost.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - 109:62 - Kraj meča!

39. minut - 105:62 - Deveti poen Marka Pecarskog.

39. minut - 105:60 - Pogađa Ivanović uz faul za najveću prednost crveno-belih na meču.

37. minut - 102:60 - Cirbes sa penala pogađa svoje nove poene, njegova jedna od najboljih partija ove sezone.

36. minut - 100:60 - Pukla je stotka u Pioniru, pogađa Sava Lešić zicer za goste, njegov 17. poen.

34. minut - 98:58 - Sada trojku ubacuje Lazarević, raspucali su se crveno-beli večeras.

33. minut - 93:58 - Drugo zakucavanje Cirbesa, sada posle alej-upa.

31. minut - 89:52 - Nova trojka domaćih, pogodio je sada Davidovac za svoj 15. poen na meču.

Zvezda, Borac

Treća četvrtina:

30. minut - 86:52 - Pogodio je Nikola Ivanović uz zvuk sirene na kraju trećeg kvartala u Pioniru.

29. minut - 83:48 - Četrnaesta trojka Zvezde na meču, pogodio je sada Marko Simonović.

28. minut - 78:46 - Polaganje Ivanovića, potpuno je pukla odbrana Čačana u ovom trećem kvartalu.

26. minut - 72:45 - Peta trojka za Holinsa iz šest pokušaja.

26. minut - 69:43 - Brutalno zakucavanje Cirbesa preko Save Lešića.

24. minut - 64:41 - Novi koš Lazića, njegova nova trojka i 13. poen na meču. Sava Lešić je prekinuo seriju domaćina.

23. minut - 61:37 - Brutalno zakucavanje Kuzmića posle sjajne dobrane Zvezde i tajm-aut za Marinovića, još jedan u minutu.

22. minut - 59:37 - Trojka Branka Lazića, njegov 10. poen na meču, tajm-aut je zatražio Marko Marinović.

22. minut - 56:37 - Zbog tehničke Zvezda je u ovom napadu ubacila čak pet poena.

21. minut - 51:37 - Prvi koš u nastavku ubacuje Stefan Marković sa penala.

Druga četvrtina:

20. minut - 49:37 - Završeno je prvo poluvreme.

20. minut - 49:36 - Branko Lazić sa penala ubacuje svoje nove poene čime je postao igrač sa najviše poena u istoriji ABA lige. On je pretekao Tadiju Dragićevića za jedan poen.

19. minut - 46:36 - Serija pogodaka sa penala na obe strane.

18. minut - 43:33 - Domaći sa penala održavaju dvocifrenu prednost.

17. minut - 40:31 - Novi poeni za Savu Lešića koji drži Čačane u meču.

16. minut - 38:29 - Hejl pogađa uz zvuk sirene iz okreta, a onda treća trojka Holinsa na meču iz četvrtog pokušaja.

15. minut - 35:27 - Ilija Đoković ubacuje trojku, tajm-aut traži Dejan Radonjić.

14. minut - 35:24 - Sava Lešić sa penala smanjuje zaostatak Čačana u Pioniru.

13. minut - 35:21 - Svoj dvanaesti poen ubacuje Vajt šutem sa penala.

12. minut - 31:16 - Prvu trojku za Borac ubacuje Tomašević.

Prva četvrtina:

10. minut - 28:13 - Stefan Marković ubacuje dugu trojku uz zvuk sirene za kraj prvog kvartala.

9. minut - 21:11 - Posle duže vremena Zvezda ima ponovo dvocifrenu prednos, a nakon pogotka Cirbesa.

8. minut - 19:11 - Aron Vajt ubacuje svoju drugu trojku na meču.

7. minut - 16:9 - Sanadze ubacuje svoje prve poene na meču. Dosta otvoreno se igra sada nakon "stegnutog" početka.

5. minut - 14:5 - Gosti prekidaju seriju Zvezde košem sa distance.

5. minut - 14:3 - Nova trojka Zvezde, četvrta na meču. Pogodio je sada Volters, njegova druga uz dve trojke Holinsa. Sve ovo nateralo je trenera gostiju Marinovića da zatraži prvi tajm-aut na meču.

4. minut - 11:3 - Druga trojka Holinsa na meču.

3. minut - 8:3 - Posle odlične odbrane polaganje Voltersa.

3. minut - 6:2 - Domaći za sada pogađaju samo šut za tri poena.

2. minut - 3:2 - Prvi koš za goste ubacuje Marinković.

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić izjavio je večeras da i pored umora njegova ekipa mora energetski da odgovori Borcu.

"Utakmica protiv Borca nam dolazi samo 40-ak sati nakon velike potrošnje i napora u duelu sa Bajernom. Moraćemo energetski da odgovorimo na ovom meču protiv ekipe koja je mlada, ali sa nekoliko vrlo iskusnih igrača i koja će tražiti svoju šansu, posebno ako ne budemo bili na nivou koji zahteva jedan ovakav meč", rekao je Radonjić.

Košarkaš Zvezde Ognjen Dobrić rekao je da će njegov tim ; igrati protiv ekipe koja je spoj mladosti i iskustva.

"Nemamo previše vremena za pripremu ovog meča nakon Bajerna, ali ćemo se potruditi da spremni dočekamo Borac. Igraćemo protiv ekipe koja ima svoj kvalitet, tim koji je spoj iskusnih i vrlo talentovaih igrača i moraćemo da odigramo dobar meč kako bi došli do bodova", izjavio je Dobrić.

Crvena zvezda će u nedelju, 19. decembra, dočekati čačanski Borac, u okviru 12. kola regionalne ABA lige.