ZVEZDA U FINALU KUPA: Košarkašice crveno-belih čekaju rivala u borbi za trofej

Kup Milan Ciga Vasojević

Košarkašice Crvene zvezde prve su finalistkinje Kupa Milan Ciga Vasojević.

Crveno-bele su u polufinalu u Nišu savladale Kraljevo rezultatom 80:69 (21:23, 17:16, 19:15, 23:15).

Izabranice trenera Dragana Vukovića će se za trofej boriti protiv boljeg iz drugog polufinala Art basket – Vojvodina 021. Finale se igra u nedelju od 18.30.

Utakmica je počela sa dosta grešaka na obe strane, da bi Zvezda brzo poboljšala realizaciju i u 4. minutu povela 10:4. Međutim, usledila je serija Kraljeva 6:0 za izjednačenje. Do 7. minuta igralo se u egalu, a onda su Kraljevčanke kaznile nekoliko promašaja crveno-belih i dva minuta pre kraja povele 20:14, a posle trojke Račić i 23:16. Uhvatila je Zvezda priključak, pa se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 23:21.

Bolje su Beograđanke otvorile drugu četvrtinu, serijom 13:0 posle tri i po minuta povele 34:23. Dugo je Kraljevo bilo bez poena, sve do dva penala Todorović. Nije se dala ekipa trenera Simića, pogađala je Mitrović trojke i dovela svoj tim na dva poena minusa – 36:38, dva minuta pre poluvremena. Na najveću pauzu otišlo se pri rezultatu 39:38.

Razigrala se na startu trećeg perioda Janković, a na drugoj strani Gobeljić, pa je u 24. minutu bilo 44:44. Pogodila je za tri Jovanović, ali su uzvratile Radović i Zukanović za 50:47 za Kraljevo. Usledila je mini serija Zvezde 4:0 za novo vođstvo – 51:50, a posle ulaza Mišeljić bilo je 57:54 na isteku 30. minuta.

Povele su crveno-bele na početku poslednje četvrtine 59:54, ali su Zukanović i Radović izjednačile – 59:59. Digla je zvezda na 63:59 u 33. minutu, ali nije uspela da se odlepi. Ponovo je Radović izjednačila – 63:63, a onda Račić donela 65:63 Kraljevu. Držala je u ovom periodu igre Eliot crveno-bele, a Janković donela 71:67 u 37. minutu.

Pogodila je dva penala Eliot za 73:67 tri minuta pre kraja, još jednom Kraljevčanke nisu iskoristile napad, pa je sjajna Eliot još jednom poentirala, a za njom i Katanić za velikih 77:67 na 2:27 pre poslednje sirene, kada je praktično pitanje pobednika bilo rešeno, jer su crveno-bele rutinski privele meč kraju.