ALBA PONOVO KOBNA PO ZVEZDU: Crveno-beli nakon prave DRAME poraženi u Berlinu i udaljili se od top 8! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Albe u utakmici 32. kola Evrolige rezultatom 74:70 (15:24, 20:13, 22:21, 13:16)

U beogradskom timu najefikasniji su bili Nejt Volters sa 18 poena uz pet asistencija, Nikola Kalinić sa 13 poena, Ognjen Dobrić sa 12 i Dejan Davidovac sa 11 poena.

Albu je predvodio Maodo Lo sa 22 poena, četiri skoka i četiri asistencije. Džejlen Smit postigao je 17 poena, a Luk Sikma 13 poena uz devet skokova.

Alba je većim delom vodila u prvoj četvrtini, a na početku druge deonice stekla je 11 poena prednosti, 28:17. Zvezda je posle toga popravila šut, uspela je da preokrene i povede 35:33 "trojkom" Dobrića, ali su domaći vratili dva poena prednosti do kraja poluvremena.

Nemačka ekipa je u trećoj četvrtini imala prednost i do četiri razlike, sve do završnice kada je zvezda uspela da preokrene na 57:53. Nakon toga Alba je "trojkom" Smita i "dvojkom" Jovela Zusmana povela pred kraj deonice.

Domaći su vodili i većim delom poslednje četvrtine predvodjeni Loom, a prednost se kretala do pet poena. Zvezda je uspela da se primakne na dva razlike "trojkom" Davidovca, ali više od toga nije mogla da uradi pa je pretrpela drugi uzastopni poraz.

Zvezda je deveta na tabeli sa 11 pobeda i 14 poraza, a Alba zauzima 10. mesto sa 10 pobeda i 14 poraza uz meč manje u odnosu na Zvezdu.

U sledećem kolu Zvezda će 1. aprila igrati u Minhenu protiv Bajerna, a Alba će u Istanbulu igrati protiv Efesa.

Zvezda je tako i sedmi put uzastopno poražena od Albe u Berlinu.

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Sikma siguran sa penala 74:70, domaćin blizu pobede

40. minut - Trojka Davidovca 72:70, potpuna drama 38 sekundi do kraja.

39. minut - Lamers opet iz odbojke, nakon što je Volters pogodio za Zvezdu 72:67

39. minut- Lamers postiže vrlo važne poene za domaćina nakon ofanzivnog skoka 70:65

38. minut - Dobrić, važni poeni, 67:65, Lo pogađa jedno bacanje 68:65

36. minut - Kalinić poentira nakon tajm - auta Radonjića 65:63

36. minut - Zusman siguran sa penala, a nakon promašaja Zvezde pogađa i Lo nakon prodora 65:61

35. minut - Volters, fantastičan, njegov 16 poen, 61:61

33. minut - Sjajni Lo, pogađa za tri, 19 njegovih poena, 61:59

33. minut - Davidovac poentira 58:59

32. minut - Još uvek nema poena u poslednjoj deonici.

Treća četvrtina:

30. minut - Mini serije Albe od 5 poena 58:57

30. minut - Kuzmić siguran sa penala, a onda i Dobrić, Zvezda maksimalno koristi namernu ličnu domaćih 53:57

29. minut - Važni poeni Kalinića, izjednačenje 53:53

28. minut - Još jedan prodor sjajnog Voltersa 52:50

27. minut - Lo je najbolji kod domaćina, novi poen 49:46, ali vraća Kalinić 49:48

25. minut - Trojku pogađa Stefan Marković 45:44

24. minut - Vajt raspoložen 43:41, ali Sikma se budi 45:41, njegov šesti poen

23. minut - Vajt fauliran nakon sjajne asistencije Markovića, siguran sa penala 41:39

21. minut - Počelo je drugo poluvreme, Sikma pogađa za Albu 39:35

Druga četvrtina:

20. minut - Zvezda loša sa linije penala, Mitrović promašuje četiri uzastopna bacanja

19. minut - Nova trojka Dobrića 33:35

18. minut- Još jedna minijatura Nejta Voltersa, za vođstvo Zvezde posle dužeg vremena 31:32

17. minut - Trojka Davidovca, Zvezda je uhvatila priključak 31:30

16. minut - Volters poentira nakon odličnog prodora 31:27

15. minut - Kalinić pogađa sa penala 31:25

14.minut- Dobrić približava Zvezdu na -5 , ali Smit vraća na -8 , 31:23

12. minut - Davidovac pogađa za tri 28:20

11. minut- Kalinić postiže poene za Zvezdu, ali Kumanđe vraća iz reketa 28:17

11. minuta - Počela je druga četvrtina nakon problema sa semaforom u dvorani u Berlinu. Sudijski tajm-aut, dok se sve sredi.

Prva četvrtina:

10. minut - Lo je neuzastavljiv nova trojka 24:14

9. minut - Volters nepotrebno pravi namernu ličnu, Alba to maksimalno koristi 21:13

8. minut - Volters prekida mini seriju domaćina, ali Lo pogađa za tri 17:13

7. minut - Serija Albe 5:0, Zusman trojka, pa Smit 14:11

6. minut - Dobra odbrana Zvezde i Kalinić pogađa nakon kontre 9:11

5. minut - Pogađa Volters, nakon blokade Kuzmića i nove kontre, vraća Smit trojkom 9:8

3. minut - Odlična kontra Zvezde, poeni Dobrića na asistenciju Vajta 6:6

1. minut - Kumanđe postiže prve poene na meču, uzvraća Volters 2:2

1. minut - Utakmica je počela

Za Zvezdu počinju Volters, Dobrić, Kalinić, Vajt i Kuzmić

Evroliga je u sredu zvanično izbacila ruske timove CSKA, Zenit i Uniks iz takmičenja, što je otvorilo mogućnost Crvenoj zvezdi, ali i ostalim ekipama da se bore za plasman među osam najboljih, a kasnije i za fajnal-for koji će biti igran u Beogradu.

Crvena zvezda će u Berlinu biti bez dvojice ključnih odbrambenih igrača Branka Lazića i Ostina Holinsa.

Dejan Radonjić

- Alba je u dobroj formi. Tokom sezone je pokazala da može da igra na visokom nivou i smatram da je jedan od boljih mečeva odigrala ovde protiv nas, kada su nas apsolutno nadigrali i zasluženo slavili. U Berlin idemo značajno oslabljeni, sa timom koji je trenutno na raspolaganju da damo sve od sebe, da vidimo šta bismo mogli da uradimo, svesni da je to kvalitetan protivnik i da će biti potrebno da izvučemo sve iz sebe i pokušamo da tražimo šanse za dobar rezultat - rekao je trener crveno-belih Dejan Radonjić. u najavi meča.

Alba je u prvom delu sezone ubedljivo slavila u Beogradu, rezultatom 63:78.

Alba je trenutno na skoru 9 pobeda i 14 poraza, dok je Zvezda na učinku od 11 pobeda i 13 poraza.

Realno Zvezdini glavni rivali za top 8 su Baskonija (11-15), Monako (12-13), Bajern (12-11) i Makabi (13-11).

Crvenu zvezdu posle gostovanja Albi, čeka susret u Minhenu protiv Bajerna )1. aprila), Žalgirisa u Kaunasu (3. april) i Efesa u Beogradu (8. april)

Zvedi ni tradicija ne ide u prilog jer izgubila poslednjih šest gostovanja protiv Albe.