CRVENA ZVEZDA ISPALA IZ TRKE ZA TOP 8: Crveno-beli nemoćni u Minhenu! Bajern obezbedio plej-of

33. kolo

Košarkaši Crvene zvezde ni ove sezone neće igrati plej-of u Evroligi.

Crveno-beli su u direktnom duelu izgubili od Bajerna u Minhenu rezultatom 82:57 (15:18, 27:15, 21:10, 19:14) i ostali bez šansi da se nađu među osam najboljih.

Bajern je upisao 13. pobedu, uz 12 poraza i obezbedio najmanje osmo mesto. Crveno-beli su ostali na 11 pobeda, a doživeli su 15. poraz. Pri tom, imaju i slabili međusobni odnos sa Bavarcima.

Zvezda se dobro držala u prvoj četvrtini, ali je ušla u ozbiljne probleme u drugoj četvrtini, dok je u trećoj pokazala potpunu nemoć.

U domaćem timu Rubit je postigao 22 poena, Tomas 16, a Jaramaz 12 poena.

U Crvenoj zvezdi je najefikasniji bio Nikola Kalinić sa 12 poena. Mitrović je postigao 11 poena, a po osam su postigli Kuzmić i Dobrić.

4. ČETVRTINA

40. minut - Jaramaz pogađa trojku - 57:82. Sjajna partija bivšeg košarkaša Partizana.

39. minut - Mitrović smanjuje na 57:79. Njegovih 11 poena.

38. minut - Hilijard pogađa trojku - 53:79. Ivanović smanjuje na 55:79.

37. minut - Mitrović upisuje nova dva poena - 51:74. Rubit pogađa za dva - 51:76. Mitrović ponovo precizan - 53:76.

36. minut - Rubit povećava na 49:72. Rubit još jednom lagano poentira - 49:74.

35. minut - Kalinić sa linije penala smanjuje na 47:70. Mitrović smanjuje sa linije penala - 49:70.

34. minut - Šiško pogađa trojku - 45:69. Lučić je pogodio bacanje posle tehničke Nikole Kalinića - 45:70.

31. minut - Mitrović otvara poslednju četvrtinu poenima - 45:63. Džorž uzvraća trojkom - 45:66.

3. ČETVRTINA

30. minut - Rubit zakucava - 43:61. Tomas sa linije bacanja povećava na 43:63.

29. minut - Džordž pogađa jedno slobodno bacanje - 43:59.

28. minut - Jaramaz pogađa za tri poena - 40:56. Tajm-aut za Radonjića. Razigrao se Jaramaz, svih devet poena je postigao u trećoj četvrtini - 40:58. Dobrić postiže trojku, njegova druga - 43:58.

27. minut - Tomas je precizan za tri poena - 40:53.

26. minut - Dobrić sa linije slobodnih bacanja smanjuje na 38:48. Jaramaz je ponovo precizan - 38:50. Lazarević smanjuje na 40:50.

25. minut - Zvezda postiže prve poene u trećoj četvrtini posle skoro pet minuta, Dobrić je postigao trojku - 36:46. Jaramaz pogađa za dva - 36:48.

24. minut - Rubit je precizan sa penala, njegovih 16 poena - 33:46.

23. minut - Prvi poeni u drugom poluvremenu i prva dvocifrena prednost jedne ekipe, Hanter je strelac - 33:44.

2. ČETVRTINA

20. minut - Hilijard pogađa svoju prvu trojku, njegov šesti poen - 33:42.

20. minut - Rubit pogađa trojku posle ofanzivnog skoka, njegov 14. poen i druga trojka - 31:39. Kalinić sa linije penala pogađa oba bacanja, njegovih 10 poena - 33:39.

19. minut - Dobrić je promašio oba slobodna bacanja. Kalinić posle neuspešnog napada Bajerna promašuje takođe oba bacanja, ali Kuzmić posle ofanzivnog skoka pogađa - 31:36.

18. minut - Lučić pogađa trojku pod faulom Voltersa - 27:36. Nije pogodio dodatno bacanje. Najveće vođstvo Bajerna. Kuzmić smanjuje - 29:36.

16. minut - Tomas sa tri poena povećava vođstvo Bajerna - 25:31. Novi tajm-aut za Radonjića. Kalinić smanjuje na 27:31. Razigrao se Tomas, njegovih devet poena - 27:33.

15. minut - Tehnička greška Radonjiću zbog prigovora. Lučić koristi slobodno bacanje za svoj prvi poen - 25:28.

15. minut - Ivanović posle solo prodora pogađa - 25:25. Tomas je precizan za novo vođstvo Bajerna - 25:27.

15. minut - Ivanović pogađa trojku za 23:23. Šiško pogađa svoj peti poen - 23:25.

13. minut - Rubit pogađa uz faul - 20:23. Tajm-aut traži Lazarević.

12. minut - Hilard je precizan za 20:20, pogodio je i dodno bacanje - 20:21.

11. minut - Rubit smanjuje na 18:17. Lazarević je strelac - 20:17.

1. ČETVRTINA

10. minut - Otelo Hanter smanjuje na 17:15. Mitrović sa linije penala postavlja konačnih 18:15 posle 10 minuta igre.

8. minut - Tomas je precizan - 14:13. Kalinić pogađa svoju drugu, a treću timsku trojku - 17:13.

7. minut - Trojka Voltersa - 14:9. Hanter smanjuje sa linije penala - 14:11.

6. minut - Volters je precizan za dva - 11:7. Šiško smanjuje na 11:9.

5. minut - Rubit nastavlja svoj niz - 9:7.

4. minut - Zvezda je u seriji, Kuzmić za 9:2. Ogustin Rubit je jedini strelac za Bajern, njegova trojka za 9:5.

3. minut - Volters donosi Zvezdi prvo vođstvo - 4:2. Trojka Kalinića za 7:2.

2. minut - Kuzmić se prvi upisao u listu strelaca u redovima Zvezde - 2:2.

1. minut - Utakmica je počela, Ogustin Rubit postiže prve poene - 0:2.

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 33. kola Evrolige gostuju Bajernu u Audi domu u Minhenu.

Biće ovo jedna od presudnih, ako ne i presudna utakmica za plasman u Top 8. Crveno-beli su trenutno deveti sa učinkom 11-14 i do kraja pored Bajerna igraju sa Žalgirisom u Litvaniji i Efesom u Beogradu.

Tim koji sa klupe predvodi bivši trener Partizana Andrea Trinkijeri trenutno je osmi sa po 12 pobeda i poraza. Bavarci su uoči ovog meča u boljoj poziciji, ali posle Zvezde imaju košmaran raspored jer ih očekuju gostovanja Fenerbahčeu, Efesu i Realu.

Nije zanemarljiv ni podatak da je Zvezda u prvoj međusobnoj utakmici slavila u Beogradu rezultatom 81:78.

Trener košarkaša Crvena zvezda Dejan Radonjić izjavio je da će Zvezdi u duelu sa Bajernom trebati dobra igra u oba pravca, kao i da će značiti što će imati podršku navijača.

"Potrebna nam je dobra igra u oba pravca, samo tako možemo doći u sitauciju za dobar rezultat. Čeka nas težak meč i težak zadatak, ali želimo da odemo tamo i damo sve od sebe", rekao je Radonjić, a preneo klupski sajt.

"Respekt za Bajern, svakako kvalitet i iskustvo su tu. Idemo u Minhen da odigramo najbolje moguće, daćemo sve od sebe. Pripremamo se za ovaj meč tako što smo najbolje moguće iskoristili period iza nas."

Radonjić je takođe rekao da Branko Lazić i Ostin Holins neće igrati. Lazić ima probleme sa povredom lista, a Holins se oporavlja od povrede kolena.

"Bez Lazića smo minimum mesec dana, a Holins neće biti u timu za meč protiv Bajerna. Videćemo kako će se razvijati situacija i kada ćemo moći da računamo na njega."

"Čeka nas težak meč i težak zadatak, ali želimo da odemo tamo i damo sve od sebe. Fokusirani smo na taj meč, značiće nam što ćemo u Minhenu imati podršku naših navijača i veoma nam je bitno da dobijemo snagu za iskorak," dodao je Radonjić.

"Znamo da neće biti lako. Bajern je izuzetno kvalitetna ekipe i to su pokazali tokom cele sezone", rekao je igrač Crvene zvezde Luka Mitrović.

Crvena zvezda odmah nakon te utakmice putuje u Kaunas gde će u nedelju igrati protiv Žalgirisa.