ZVEZDA SRUŠILA PRVAKA EVROPE: Crveno-beli nošeni Delijama savladali Efes i u velikom stilu završili sezonu u Evroligi! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Efes u poslednjem 34. kolu Evrolige rezultatom 93:85 (21:29, 19:11, 25:22, 28:23)

Najbolji kod Zvezde bio je Nikola Kalinić sa 16 poena, 10 skokova i osam asistencija. Nejt Volters i Ognjen Dobrić su zabeležili po 15 poena. Luka Mitrović je upisao 11, a Dejan Davidovac 10 poena.

Najefikasniji kod Efesa bili su Šejn Larkin sa 16, Brajant Daston sa 14, Kris Singlton sa 13 i Džejms Anderson sa 12 poena.

Efes je bolje ušao u meč i prvu deonicu završio sa osam poena prednosti. U drugoj četvrtini Zvezda je zaigrala mnogo bolje, posebno u odbrani, i uspela da na poluvreme ode sa nerešenim rezultatom 40:40.

U nastavku meča, Zvezda se razigrala i u fazi napada. Uz dobru efikasnost i čvrstu igru u odbrani uspela je da ostvari pobedu u poslednjem ovosezonskom evroligaškom meču.

Zvezda nije uspela da se plasira u plej-of Evrolige zauzevši 11. poziciju sa 12 pobeda i 16 poraza. Efes će u plej-of sa petog mesta, do kog je stigao sa skorom od 16 pobeda i 12 poraza.

1 / 15 Foto: Starsport

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kalinić u velikom stilu završava meč sa 4 poena, za konačnih 93:85. Zvezda je za kraj takmičenja u Evroligi savladala aktuelnog prvaka Evrope.

40. minut - Pogađa Volters nakon prodora

- Erupcija u Pioniru

00:33

Erupcija u Pioniru nakon zakucavanja Kalinića

39. minut - Volters za izjednačenje, a potom nakon dobre odbrane Kalinić zakucava uz faul 87:84

Zvezda

38. minut - Dobrić za izjednačenje, Larkin siguran sa penala 82:84

38. minut - Volters pogađa uz faul 80:82

37. minut - Trojka Dobrića , pa ponovo Danston 77:82

36. minut - Pogađa sjajni Danston 74:77, a potom i Larkin za tri 74:80

Zvezda

35. minut - Pogađa Plajs, ali sada trojkom vraća Vajt , 74:73

34. minut- Pogađa Volters, ali Singlton vraća trojkom 70:71

33. minut - Trojka Davidovca 68:68

31. minut- Efes mini serijom ponovo vodi, pogađa Plajs 65:66

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Larkin pogađa u poslednjoj sekundi iz nemoguće situacije za tri, 65:62

30. minut - Sjajna asistencija Ivanovića, Davidovac poentira iz reketa 65:59

29. minut - Singlton pogađa uz faul i u potpunosti vraća Efes u meč u 61:59. Davidovac prekida lošu seriju Zvezde 63:59

- Delije vređale trenera Efesa Ergina Atamana i i skandirale ime tragično preminulom navijaču u Istanbulu Marku Ivkoviću Jagodi

00:13

Delije vređale Atamana i skadindale Jagodi

27. minut - Efes se vraća vrlo brzo, mini serija od pet poena, 61:56 Radonjić reaguje, tajm aut.

26. minut - Pogađa i Ognjen Dobrić za rekordnih plus 10 za Zvezdu 61:51

26. minut - Serija Nikole Kalinića 59:51

- Podsećanje na kontroverzni meč protiv Žalgirisa

24. minut - Šest poena za Efes postigao je Anderson, trojku za Zvezdu Stefan Lazarević

22. minut - Zvezda je sjajno otvorila treću četvrtinu, serijom 6:0, Ataman reaguje tajm-aut

- Delije skandirale Rusiji protiv Nato pakta

Druga četvrtina:

19 . minut - Holins pogađa za novo izjednačenje 40:40

18. minut - Holins pogađa samo jedno od tri penala 38:40

16. minut - Pogađa Ivanović uz pogođeno bacanje za prvo vođstvo 37:36

15. minut- Zvezda nastavlja seriju i stiže do izjedanačenja pogotkom Vajta 34:34

- Delije nisu izneverile tradiciju opet su nadjačale himnu Evrolige

00:42

Delije opet nadjačale himnu Evrolige

13. minut - Serija Zvezda 5:0. trojka Dobrića i Holins iz kontre

12. minut - Efes nastavlja da rešeta 25:34

Zvezda

Prva četvrtina:

9. minut - Davidovac prekida seriju Efesa 19:27, a potom i Holins 21:27

8. minut - Nova serija Efesa, već +11 za goste 16:27

6. minut - Danston sa jedne Dobrić sa druge strane 16:22

- Navijači Crvene zvezde aplauzom su pozdravile Vasu Micića koji sedi u civilu pored klupe Efesa.

00:06

Delije aplauzom pozdravile Vasu Micića

6. minut- Mitrović pogađa sa penala, potom Simon opet pogađa 12:20.

5. minut - Zvezda bez odbrane, svaki napad Efesa je poen, Simon pogađa 8:16

4. minut - Larkin za tri, vraća Volters 8:11

3. minut - Anderson raspoložen kod gostiju Efes uzvraća 5:8

2. minut - Sjajno je meč započeo mladi Lazarević njegovih pet poena, 5:4

1. minut - Utakmica je počela

- Sjajna atmosfera u Pioniru uoči meča

01:07

Sjajna atmosfera u Pioniru uoči meča

- Jedan od najboljih igrača Efesa neće igrati na ovom meču.

- Za sada nema prevelike gužve u Pioniru, tribine poluprazne

1 / 2 Foto: Kurir

Crveno- beli su izgubili sve šanse za plej of i nalaze se na na 11.poziciji sa skorom od 11 pobeda i 16 poraza.

Sa druge strane zvanični prvak Evrope Efes ima skor 16:11 i sa Makabijem se bori za peto mesto.

"Igramo protiv aktuelnog prvaka Evrope, koji može i da odbrani titulu. Jasno je da se radi o veoma kvalitetnoj ekipi. Daćemo sve od sebe da ispariramo Efesu i meč završimo zadovoljni. Motivacija neće nedostajati i pored toga što smo izgubili šanse za plej-of", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić u najavi meča.

Trener crveno-belih je rekao da će sutra znati da li će moći da računa na Ostina Holinsa, dok su "Majk Cirbes i Branko Lazić i dalje u procesu oporavka".

Košarkaš Zvezde Ognjen Dobrić rekao je da njegov tim želi da poslednji evroligaški meč odigra na "pravi način".

"Želimo da odigramo dobru utakmicu i oprostimo se od Evrolige na pravi način. Pokazali smo u Istanbulu da možemo da igramo sa njima. Daćemo sve od sebe da dodjemo do pobede. Nije nemoguće", izjavio je Dobrić.

Efes trenutno ima skor 16/11 i bori se za peto mesto na tabeli, dok su crveno-beli nakon poraza u Minhenu ostali bez šanse da se bore u plej-of Evrolige.