VASA MICIIIIIĆ! TROJKOM UZ ZVUK SIRENE ODVEO EFES U FINALE EVROLIGE! Srbin šokirao celu ARENU! Ljudi, ovo je PRAVO ČUDO!

Polufinale EL

Čudo u režiji Vase Micića

Srpski košarkaš odveo je Efes u finale Evrolige. Trojkom u poslednjoj sekundi meča u Areni, Efes je pobedio Olimpijakos sa 77:74.

Neverovatan potez Micića. Magija! Trojka uz zvuk sirene šokirala je 15.000 navijača Olimpijakosa i odvela turski tim u bitku za evroligašku krunu.

Srpski košarkaš potvrdio je zašto je najbolji igrač u eltinom takmičenju. O ovoj njegovoj magiji još dugo će se pričati.

Vasa Micić, Efes, Olimpijakos, Ergin Ataman

Efes je za poslednji napad imao 17 sekundi, Vasa je preuzeo odgovornost. Strpljivo je držao loptu do 3-4 sekunde pre kraja, a onda posle nekoliko driblinga opalio hitac sa osam metara koji je prošao kroz obruč! Kakva magija i kakav šok za veliku većinu ljudi u dvorani.

POGLEDAJTE MOMENAT ZA ISTORIJU:

Što se tiče dešavanja pre tog momenta... Videli smo izuzetno zanimljiv meč, 30 minuta je to bila vrhunska košarka, a u poslednjem kvartalu, gledali smo partiju šaha. Vodio je Efes i sa 11 poena razlike u trećoj četvrtini, ali se Olimpijakos brzo vratio u igru. Sve je slutilo da će jedan napad rešiti pobednika i to se i desilo.

Vasa Micić

Micić je utakmicu završio sa 15 poena, devet asistencija i šest skokova. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šejn Larkin sa 21 poenom, Elajdža Brajant je dodao 16, a Brajant Danston 12 poena.

U redovima Olimpijakosa najbolji je bio Šakil Mekisik sa 12 poena, dok su po 11 postigli Kostas Slukas, Tajler Dorsi i Hasan Martin.

VASA MICIIIIIĆ! TROJKA UZ ZVUK SIRENE ZA POBEDU EFESA!!!

Olimpijakos - Efes 74:77 (21:18, 22:20, 20:24, 11:11)

40. minut - Martin! Poentira na drugi obruč za izjednačenje - 74:74. Do kraja 17 sekundi.

40. minut - Moerman promašuje trojku. Napad za Olimpijakos. Do kraja 27,7 sekundi.

40. minut - Slukas ne greši sa penala - 72:74.

39. minut - Faul nad Larkinom u poslednjoj sekundi napada Efesa, ali je pogodio samo jedno bacanje - 70:74.

38. minut - Vasa Micić promašuje dva bacanja, ali na njegovu sreću Dorsi ne pogađa za tri.

38. minut - Vezenkov vezuje treći promašaj - 70:73.

36. minut - Dosta prigovora na račun suđenja sa obe strane u ovim momentima. Dorsi je promašio tri vezana slobodna bacanja - 70:71.

34. minut - Meksik igra odlično u ovim momentima. Nema šta čeka na uzbudljiva završnica meča - 69:70.

33. minut - Izuzetno zanimljiv meč! Larkin je nezaustavljiv za odbranu Olimpijakosa - 65:70.

IV ČETVRTINA

30. minut - Dorsiiii! Fantastična trojka za potpuni povratak grčkog tima u igru. Efes je u trećem kvartalu vodio sa 11 poena razlike, ali na kraju ovog dela igre ima samo plus tri - 59:62.

28. minut - Vezenkov! Trojka za povratak Olimpijakosa u igru - 56:62.

27. minut - Miciiiić! Magija srpskog asa, nova trojka - 51:62.

Arena, Evroliga, Fajnal-for, Efes, Olimpijakos

26. minut - Muk u Areni. Micić za Danstona koji zakucava - 48:59.

25. minut - Efes za tri šutira 22/12. Brajant ubacuje novu trojku! Impresivno - 48:57.

24. minut - Papanikolau postiže trojku, ali odgovara na isti način Brajant - 48:54.

22. minut - Bolji početak drugog poluvremena za turski tim, Olimpijakos deluje smušeno u napadu. Čak deset trojki su do sada ubacili igrači Efesa - 45:51.

III ČETVRTINA

20. minut - Domaći tim odlazi na pauzu sa poenom prednosti. Izuzetno kvalitetan meč gledamo u Areni. Biće ovo neizvesno do poslednjeg napada.

Što se tiče statistike. U Olimpijakos su najbolji Martin sa 9 i Mekisik sa 8 poena. Na drugoj strani blista Larkin sa 16 (četiri trojke), a prati ga Micić sa 8 poena.

19. minut - Vasa Micić! Nova trojka! E, to je srpski as kakvog želimo da ga gledamo - 41:42.

18. minut - Vasa Micić! Trojka! Prva iz četvrtog pokušaja - 39:37.

15. minut - Marin! Iz baš teške pozicije donosi svom timu plus pet - 37:32.

Fajnal for

14. minut - Napadi su u drugoj čevrtini bolje deo kod oba tima. Printezis zakucavanjem podiže atmosferu u dvorani na maksimum - 33:29.

12. minut - Čeka nas velika borba. Slukas je raspoložen i to može da bude velika prednost za grčki tim - 25:24.

A, NA TRIBINAMA - ZASTAVA DELIJA SEVER I SVE U ZNAKU DVE BOJE:

1 / 4 Foto: Kurir sport

II ČETVRTINA

10. minut - Papanikolau trojka! Okreće grčki tim stvari na svoju vodenicu i rešava prvi deo igre sa tri poena viška - 21:18.

9. minut - Tri za redom trojke Efesa i potom sjajan potez Vase Micića. Serije 11:0 gostiju za potpuni preokret - 14:18.

8. minut - Ovo se retko viđa. Danston je pogodio trojku sa zvukom sirene - 14:10.

Fajnal for

6. minut - Koristi grčki klub prednost domaćeg terena, na krilima navijača igraju paklenu odbranu - 12:5.

3. minut - Možemo slobodno da Olimpijakos zovemo domaći tim u ovoj utakmici. Micić nije najbolje ušao u meč, ima jedan promašaj za tri i izgubljenu loptu. Larkin je pogodio prvi šut van linije 6,75. Vokap sa druge strane je ubacio već pet poena - 7:5.

I ČETVRTINA

Razglas iz dvorane se ne čuje od buke koju prave navijači Olimpijakosa. Ovako nešto se ne pamti na fajnal for turnirima! Grci pevaju i pesme bratske Crvene zvezde. Velike zvižduke dobio je Ergin Ataman.

Cela dvorana je u crveno-belom, ori se pesma navijača Olimpijakosa. Apsolutno domaći teren imaju košarkaši grčkog giganta.

00:11

Spektakularna atmosfera navijača Olimpijakosa u Areni

Košarkaši Olimpijakosa I Efesa otvaraju ovogodišnji Fajnal-for Evrolige.

Meč u beogradskoj Areni počinje u 18 časova.

Fajnal for

Naravno, tu je i najmoćniji menadžer današnjice:

Miško Ražnatović

Efes je aktuelni vlasnik titule, a nema sumnje da je i ove godine, predvođen Vasom Micićem jedan od glavnih favorita.

POGLEDAJTE ATMOSFERU ISPRED ARENE:

00:45

Atmosfera ispred Arene pred start F4 Evrolige

00:08

CRVENO-BELI KORTEO NAVIJAČA ZVEZDE I OLIMPIJAKOSA BLOKIRAO BEOGRAD: Uzavrela atmosfera pred start Fajnal-fora

"Bila je teška sezona, nakon što smo prošle godine osvojili titulu. Nismo dobro počeli i u rutinu smo ušli tek u drugom delu... Naravno dolazimo motivasani na fajnal-for", rekao je trener Efesa Ergin Ataman.

Efes je sa 3:1 u četvrtfinalnoj seriji eliminsao Milano, dok je Olimpijakos posle pete utakmice eliminisao Monako.

01:00

SVI U CRVENO-BELOM: Navijači Olimpijakosa i Crvene zvezde u velikom broju stigli ispred Arene

Najbolji trener Evrolige u ovoj sezoni Jorgos Barcokas iz Olimpijakosa rekao je da njegova ekipa treba da se koncentriše na sopstvene kvalitete pred utakmicu sa Efesom, u polufinalu fajnal-fora košarkaške Evrolige u Beogradu.

"Moramo da se usredsredimo na sebe, moramo da igramo sa samopouzdanjem, za naš grad, da naš klub uživa u ovom trenutku", rekao je Barcokas, kome je uručena nagrada "Aleksandar Gomeljski" za trenera sezone.