MICIĆ I LARKIN SAČUVALI EFES U ŽIVOTU: Đorđević i Gudurić poraženi u trećem meču!

turska

Košarkaši Efesa savladali su Fenerbahče u trećoj utakmici finalne serije rezultatom 103:92 i tako sprečili rivala da bez poraza osvoji domaći šampionat.

Na ovom meču potpuno su zablistali Šejn Larkin i Vasilije Micić koji su zajedno postigli 66 poena.

Larkin je proveo 38 minuta na parketu što mu je bilo dovoljno da ubaci čak devet trojki iz 14 pokušaja i stigne do ukupno 37 poena uz pet skokova i tri asistencije.

Pratio ga je srpski plejmejker sa 29 poena za 27 minuta (9/15 iz igre, 5/8 za tri) uz sedam asistencija.

Na drugoj strani u ekipi Aleksandra Đorđevića je najbolji bio Anri Pijerija sa 21 poenom i četiri asistencije, dok je Marko Gudurić dodao 14 poena, četiri asistencije i tri skoka.

Sledeći meč finalne serije se igra u ponedeljak i domaćin će biti Efes koji će sigurno želeti da seriju uvede u "majstoricu".