REAL JE ŠAMPION ŠPANIJE! Barselona na kolenima, TITULA ide u Madrid! VIDEO

ŠPANIJA

Košarkaši Real Madrida novi su šampioni Španije.

Real je u četvrtoj utakmici finala ACB lige pobedio Barselonu rezultatom 81:74 i tako došao do 36. titule u nacionalnom prvenstvu Španije.

To je ujedno prva titula Reala nakon 2019. godine.

Utakmica je bila prilično izjednačena do posslednje četvrtine, tada je Barselona je potpuno stala napadački, a Real je to iskoristio pa je prednost Madriđana rasla.

Ključne poene ubacio je Fabijen Kozer na minut do kraja, kada je na 6 razlike pogodio trojku.

Real je do pobede predvodio fenomenalni Valter Tavares sa dabl-dabl učinkom – 25 poena i 13 skokova.

Pratio ga je Fabijen Kozer koji je ponovo odigrao sjajno u prelomnim trenucima. Francuski košarkaš je ubacio 17 poena na ovom meču.

U redovima Barselone prednjačio je Mirotić sa 14 poena, a odličnu utakmicu je odigrao Nik Kalates koji je ubacio 12 poena uz devet asistencija.