HRVATSKO KOŠARKAŠKO PROKLETSTVO NEMA KRAJA: Ovo je možda i najveća bruka u istoriji NJIHOVE košarke! Pogledajte šut koji IH BOLI

kraj za vatrene

Košarkaši Hrvatske neće učestvovati na Svetskom prvenstvu 2023. godine.

Popularni "vatreni" poraženi su od Finske rezultatom 81:79 i završili su grupu C kao poslednjeplasirani tim, iza Finske, Slovenije i Švedske.

Dakle, u ovoj, relativno lakoj grupi, Hrvati su bili poslednji. Neverovatno.

Sama utakmica u Rijeci je imala šokantnu završnicu! Izabranici Damira Mulaomerovića su morali da pobede, nakon što je ranije tokom večeri Slovenija bila bolja od Švedske, ali uzalud...

Hrvatska

Na dva minuta pre kraja meča, na semaforu je stajalo 78:70. Tada apsolutno nikome nije moglo da padne na pamet da Finci mogu do pobede. A, to se desilo.

Neverovatne greške domaćih i fantastičan šut gostuju režirali su istorijski preokret.

Pogledajte sami šta se desilo na kraju meča:

Tri sekunde pre kraja pokušao Zubac je sa penala promašio produžetak i tako nastavio agoniju Hrvatske, koja je promašila SEDAM SLOBODNIH BACANJA u poslednjem minutu meča.

Najefikasniji igrači susreta bili su Bojan Bogdanović Ivica Zubac sa po 21 poenom, dok u pobedničkom taboru Markanen imao 19, a Sasu Salin 14 poena.