MOĆAN START PARTIZANA U NOVOJ SEZONI: Crno-beli stotkom u najvećem Balkanskom derbiju pregazili Cibonu u Zagrebu

ABA liga

Košarkaši Partizana pobedom su startovali u novoj sezoni.

Crno-beli su u prvom kolu ABA lige u Balkanskom derbiju savladali Cibonu u Zagrebu rezultatom 105:81 (25:26, 33:15, 24:19, 23:21).

Partizan će narednu utakmicu igrati u petak u Evroligi protiv Albe u Berlinu, a zatim sledi gostovanje MZT-u u drugom kolu ABA lige.

Po 14 poena su postigli Vukčević, Panter i Trifunović. Papapetru je ubacio 11 poena, a Egzum, Lesor i Anđušić po 10 poena. Koprivica je postigao 8 poena, a Jovanović i Naneli po 7. U listu strelaca se nisu upisali Ledej i Glas.

U domaćem timu Ljubičić je postigao 19 poena, a Mazalin i Malešević po 10. Vredno je istaći i 15 asistencija Kapuste.

CIBONA - PARTIZAN 81:105 (26:25, 15:33, 19:24, 21:23)

4. ČETVRTINA

40. minut - Jovanović trojkom za stotku crno-belih - 81:101. Zakucavanje Jovanovića - 81:103. Vukčević za kraj - 81:105.

39. minut - Trifunović sa penala povećava na 79:98. Ljubičić smanjuje na 81:98.

37. minut - Mazalin je polovičan sa penala - 75:96. Ljubičić pogađa posle skoka u napadu - 77:96. Laki poeni Radončića u kontri Cibone - 79:96.

36. minut - Koprivica posle skoka u napadu pogađa - 72:94. Jovanović se upisuje u listu strelaca - 72:96. Ljubičić smanjuje - 74:96.

35. minut - Vukčević trojkom prekida nalet Cibone - 72:90. Koprivica za uvećano vođstvo - 72:92.

34. minut - Mahović dodatno smanjuje - 72:87.

33. minut - Mazalin smanjuje - 67:87. Majcunić pogađa trojku - 70:87.

32. minut - Vukčević precizan - 65:86. Precizan je i u dodatnom bacanju - 65:87.

31. minut - Kapusta zakucavanjem otvara poslednju četvrtinu - 62:82. Koprivica je precizan sa linije bacanja - 62:84. Aranitović pogađa trojku - 65:84.

3. ČETVRTINA

30. minut - Egzum polaže za nova dva poena - 57:82. Njegovih 10 poena. Majcunić trojkom smanjuje rezultat - 60:82.

29. minut - Kontra Partizana, Vukčević pogađa uz faul - 57:80.

28. minut - Malešević koristi kontru - 57:75. Anđušić koristi oba bacanja - 57:77.

27. minut - Koprivica ukucava loptu u koš - 51:72. Malešević ponovo na liniji slobodnih bacanja, ovog puta je oba puta precizan - 53:72. Aranitović postiže lake poene za Cibonu - 55:72. Egzum je precizan uz prekršaj - 55:75.

26. minut - Nova trojka za crno-bele, strelac je Anđušić - 50:70. Malešević je polovičan sa penala - 51:70.

25. minut - Malešević je precizan sa penala - 48:64. Perasović smanjuje na 50:64. Papapetru pogađa trojku - 50:67.

24. minut - Moćno zakucavanje Lesora - 46:64.

23. minut - Kapusta pogađa drugu trojku za Cibonu - 46:62.

22. minut - Ljubičić otvara treću četvrtinu poenima - 43:58. Papapetru uz čeonu liniju stiže do zakucavanja - 43:60. Lesor zakucava - 43:62.

2. ČETVRTINA

20. minut - Ljubičić smanjuje na 41:54. Panter je precizan oba puta sa linije slobodnih bacanja - 41:56. Naneli uz zvuk sirene pogađa za dva poena - 41:58. Partizan je ovu četvrtinu dobio rezultatom 33:15.

19. minut - Perasović smanjuje na 39:49. Ekzum postiže trojku - 39:52. Pantel u kotri poentira za 39:54.

18. minut - Trojka Trifunovića za najveću prednost Partizana - 37:49.

17. minut - Ljubičić prekida seriju Partizana 13:0 - 35:43. Lesor je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 35:44. Trifunović je precizan - 35:46, Aranitović odmah smanjuje - 37:46.

16. minut - Lesor za nastavak serije Partizana - 33:41. Serija 11:0. Anđušić povećava na 43:33, serija 13:0 crno-belih.

15. minut - Naneli trojkom povećava prednost Partizana - 33:37. Papapetru sa penala povećava - 33:39.

14. minut - Naneli za vođstvo Partizana - 33:34.

13. minut - Papapetru sjanim zakucavanjem smanjuje na 33:32.

12. minut - Panter smanjuje na 31:27. Prvi dvocifreni na meču. Trojka Danila Anđušića - 31:30. Malešević povećava na 33:30.

11. minut - Radovčić ponovo na obruču pogađa za dva - 28:25. Prva trojka za Cibonu, precizan je Baković - 31:25.

Kevin Panter je postigao 8, a Uroš Trifunović 7 poena u prvoj četvrtini za Partizan.

1. ČETVRTINA

10. minut - Lesor sa penala smanjuje na 26:25.

9. minut - Panter postiže svoju prvu, a Partizanovu drugu trojku - 24:23. Malešević prekida nalet crno-belih - 26:23.

8. minut - Uroš Trifunović jedini raspoložen u timu Partizana, koristi kontru za 24:18. Papapetru sa penala upisuje svoje prve poene za Partizan - 24:20.

7. minut - Kapusta sa penala za 22:15, najveća prednost CIbone. Lesor smanjuje sa penala na 22:16. Cibona uglavnom poentira na samom obruču i sa linije penala, nema nijedan šut za tri poena. Baković povećava na 24:16.

6. minut - Mazalin pogađa jedno od dva bacanja - 16:12. Vukčević pogađa trojku - 16:15. Ljubičić poentira - 18:15. Mazalin sa linije penala povećava na 20:15.

5. minut - Panter trojkom smanjuje rezultat - 13:10. Ljubičić je precizan, Cibona drži prednost - 15:10. Sjajan potez Trifunovića, poentira iz rolinga - 15:12.

4. minut - Trifunović postiže prvu trojku na meču - 8:7. Zakucava Perasović za 10:7, imaće i dodatno bacanje. Precizan je - 11:7. Perasović još jednom zakucava u kontri - 13:7. Prvi tajm-aut za Obradovića i Partizan.

3. minut - Mazalin je strelac iz skok šuta - 6:4. Mazalin vezuje četiri poena - 8:4.

2. minut - Ljubičić postiže nove poene za domaći tim - 4:2, Panter donosi novo izjednačenje - 4:4.

1. minut - Aranitović za prvu prednost Cibone - 2:0. Egzum postiže prve poene za crno-bele - 2:2.

Partizan je oslabljen u ovoj utakmici neigranjem Jama Madara.

Podsetimo, od ranije nedostaju Aleksa Avramović i Alen Smailagić, takođe zbog povreda.

Dvorana: Košarkaški centar "Dražen Petrović"

Sudije: Saša Pukl, Sašo Petek, Tomislav Stapić

Cibona: Radovčić, Perasović, Smajlagić, Majcunić, Mazalin, Aranitović, Baković, Kapusta, Malešević, Ljubičić, Bundović. Trener: Josip Sesar.

Partizan: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Papapetru, Egzum, Jovanović, Naneli, Glas, Lesor, Trifunović, Anđušić. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana otvaraju novu sezonu gostovanjem Ciboni u Zagrebu.

Najveći Balkanski klasik u košarci imaće svoje 43. izdanje u regionalnoj ligi. Partizan je daleko uspešniji, slavio je 31 put, naspram 11 pobeda "Vukova sa Tuškanca". Crno-beli su uspešniji i kada su u pitanju utakmice u Zagrebu, slavio je 11 puta u 20 utakmica.

Timu Željka Obradovića će ovo biti prva zvanična utakmica u sezoni, dok je Cibona već odigrala jedan meč, i to u prvenstvu Hrvatske gde su izgubili od Splita.