ZVEZDI NE PRIJA MONAKO: Crveno-beli doživeli peti poraz u Evroligi, Obradović slavio protiv bivšeg kluba

6. kolo Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su peti poraz u Evroligi.

Crveno-beli su u meču 6. kola na gostovanju Monaku izgubili rezultatom 85:77 (17:19, 21:12, 21:22, 26:24). Monako je zabeležio peti trijumf.

U sedmom kolu Crvena zvezda gostuje Fenerbahčeu, a Monako Saše Obradovića putuje u Valensiju.

Džejms je postigao 21 poen, Lojd 20. Kod Zvezde Petrušev je upisao 16, Bentil 14, a Nedović 13 poena.

Zvezda je dobro otvorila utakmicu i praktično do sredine poslednje četvrtine imala rezultatski priključak.

Međutim, u finišu meča Monako je počeo da stvara razliku, napravi dvocifrenu prednost i na kraju zabeleži pobedu koja ga drži na deobi prvog mesta.

Crveno-beli su na začelju, zajedno sa ekipama Bajerna i Panatinaikosa.

MONAKO - CRVENA ZVEZDA 85:77 (17:19, 21:12, 21:22, 26:24)

4. ČETVRTINA

40. minut - Nedović vraća trojku, njegovih 13 poena - 82:74. Lojd je siguran - 84:74. Petrušev sa penala smanjuje na 84:75. Njegovih 14 poena. Promašio je drugo a onda pogodio za dva - 84:77. Za kraj Dijalo za 85:77.

39. minut - Zvezda je tačno dva minuta pre kraja izašla iz bonusa. Džejms se izvukao i pogodio svoju drugu trojku, njegovih 18 poena - 79:68. Petrušev pogađa pod faulom, pogađa i dodatno bacanje za ukupno 13 poena - 79:71. Džejms ponovo pogađa trojku, 21 poen i treća trojka - 82:71.

38. minut - Holand je fauliran. Spušta razliku na jednocifrenu - 74:65. Džejms je fauliran u poslednjoj sekundi napada, a Zvezda nije u bonusu. Džejms je siguran za svojih 15 poena - 76:65. Holand pogađa za tri poena - 76:68.

37. minut - Lazarević ispravlja promašaj Nedovića, njegov sedmi poen - 74:63.

36. minut - Dijalo pogađa osmi poen, Monako lomi utakmicu - 74:60. Domaćini vode 15:7 u poslednjoj četvrtini. Monako je izašao iz bonusa, Petrušev je fauliran. Precizan je samo prvi put, ima deset poena - 74:61. Ima dabl-dabl, po 10 poena i skokova.

35. minut - Džordan Lojd pogađa trojku, njegovih 18 poena - 72:60.

34. minut - Braun pogađa na drugi obruč, njegova četiri poena - 69:58. Petrušev za svoj deveti poen - 69:60.

33. minut - Nedović pogodio trojku sa velike udaljenosti - 65:58. Moerman sa penala povećava na 67:58.

32. minut - Motijunas poentira previše lako pod košem Zvezde - 65:55.

31. minut - Okobo posle sjajnog prodora postiže peti poen - 61:53. Marković uzvraća odličnim solo-prodorom, njegov osmi poen - 61:55. Dijalo zakucava - 63:55

Monako, Crvena zvezda, Evroliga

3. ČETVRTINA

30. minut - Lazarević ispravlja promašaj saigrača - 57:50. Marković pogađa trojku pet sekundi pre kraja četvrtine - 57:53. Neverovatno, Džejms uz zvuk sirene pogađa za dva - 59:53.

29. minut - Nedović je fauliran, pogodio je oba bacanja i sada ima sedam poena - 57:48.

28. minut - Motijunas beleži deseti poen - 56:46. Prva dvocifrena prednost domaćina. Martin je zaradio namernu ličnu grešku, Motijunas je polovičan sa penala - 57:46.

27. minut - Lazarević poentira, njegov treći poen - 51:46. Okobo pogađa trojku, njegovi prvi poeni na meču - 54:46. Najveća prednost Monaka do sada.

26. minut - Lojd je precizan sa linije penala - 48:41. Njegovih 12 poena. Vildoza pogađa trojku, njegov prvi poen iz igre - 48:44. Lojd pogađa pod prekršajem posle ofanzivnog skoka - 50:44. Precizan je, sa 15 poena je najefikasniji na meču - 51:44.

25. minut - Džejms postiže svoj 11. poen - 44:41. Džejms krade loptu, a Lojd postiže svoj 10. poen - 46:41. Monako je osvojio šestu loptu, Zvezda nema nijednu do sada.

24. minut - Petrušev pogađa trojku, njegova prva trojka i ukupno sedam poena - 42:41.

23. minut - Lojd trojkom prekida nalet Zvezde - 41:38. Lojd, koji je nekada nosio dres Zvezde, fauliran je pri šutu. Pogodio je jedno od dva, njegovih osam poena - 42:38.

22. minut - Bentil je fauliran pri šutu, pogodio je oba bacanja za svojih 11 poena - 38:35. Trojka Bentila, njegovih sedam vezanih poena na startu treće četvrtine - 38:38.

21. minut - Bentil dvojkom otvara drugo poluvreme - 38:33.

Crvena zvezda, Monako, Evroliga

2. ČETVRTINA

20. minut - Hol iz teške pozicije postiže svoj osmi poen - 36:31. Džejms preko ruke Vildoze postiže svoj deveti poen - 38:31.

19. minut - Petrušev je fauliran, pogodio je oba - 32:31. Džejms pogađa, njegovih sedam poena - 34:31.

18. minut - Bentil je promašio oba bacanja. Na drugoj strani Hol postiže svoj šesti poen - 32:29.

17. minut - Bentil pogađa za 28:26. Motijunas uzvraća za 30:26. Bentil pogađa trojku - 30:29. Njegovih sedam poena. Lojd je promašio oba bacanja.

16. minut - Lojd postiže svoj četvrti poen - 28:24.

15. minut - Dijalo je probio Nedovića i poentirao za 26:24.

14. minut - Sjajan prodor Martina i njegovi prvi poeni - 22:24. Motijunas ispravlja promašaj Okoba, njegovih šest poena - 24:24.

12. minut - Mojerman iz ugla pogađa trojku - 22:20. Prvi poeni Nikole Ivanovića - 22:22.

11. minut - Lazarević pogađa jedno slobodno bacanje - 17:20. Motijunas ispravlja promašaj Okoboa - 19:20.

1. ČETVRTINA

10. minut - Motijunas postiže dva poena - 17:16. Marković pogađa trojku uz zvuk sirene - 17:19.

9. minut - Nedović pogađa oba slobodna bacanja - 15:16.

8. minut - Dijalo postiže svoje prve poene - 15:14.

7. minut - Nedović se trojkom upisuje u meču - 13:14.

6. minut - Prvi poeni Majkla Džejmsa - 10:11. Džejms pogađa trojku - 13:11.

5. minut - Donte Hol postiže svoj četvrti poen - 8:8. Dobrić pogađa za tri poena - 8:11.

4. minut - Bentil pogađa uz faul Džejmsa. Ima i dodatno bacanje. Promašio je - 6:8.

3. minut - Petrušev pogađa u prodoru pod faulom. Imaće dodatno slobodno bacanje. Nije bio precizan - 4:6. Lojd pogađa preko Vildoze - 6:6.

2. minut - Lazić pod faulom donosi Zvezdi izjednačenje. Nije bio precizan sa penala - 2:2. Hol zakucava za novo vođstvo Monaka - 4:2. Vildoza sa penala donosi izjednačenje - 4:4.

1. minut - Braun donosi Monaku prvu prednost u meču - 2:0.

MONAKO - CRVENA ZVEZDA

Sudije: Karlos Peruđa, Mikele Rosi, Jakub, Zamojski

MONAKO: Okobo, Braun, Lojd, Blosomgejm, Makundu, Dijalo, Moerman, Motiejunas, Utara, Strazel, Hol, Džejms. Trener: Saša Obradović.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Lazić, Martin, Dobrić, Ivanović, Ilić, Nedović, Marković, Petrušev, Bentil. Trener: Vladimir Jovanović.

Košarkaši Crvene zvezde nakon dve vrlo važne pobede nad Bajernom i Igokeom gostuju u petak u Monaku u utakmici 6. kola Evrolige.

Ekipa je na Azurnu obalu otputovala još u sredu zajedno sa fudbalerima koje u četvrtak očekuje presudna utakmica za evropsko proleće.

Meč MonakoCrvena zvezda prvobitno pralniran za četvrtak na zahtev lokalne policije pomeren je za petak i igraće se u 21 čas.

Trener Vladimir Jovanović ponovo neće imati ceo sastav na okupu, za meč sa ekipom koja je izvanredno otvorila ovogodišnje izdanje EL, nedostaju Mitrović.

"Očekuje nas utakmica sa jednom od najboljih ekipa u Evroligi koja je pravljena za F4. Skup sjajnih individualaca koji jednim potezom rešavaju utakmicu, od Džejmsa, Lojda i Okoboa u bekovskoj liniji oni su pretnja svakom timu. Pokriveni su i ispod koša gde takođe imaju sjajne igrače, uklopljeno je sve u jedan sistem. U prvih pet utakmica zabeležili su 4 pobede, a izgubili samo od Makabija gde su imali 20 poena razlike prednosti. Bez poraza su u Francuskoj, i ovo je sigurno jedno od najtežih gostovanja za svaku ekipu u EL. Spremamo se kao i za svakog protivnika, i nadam se da ćemo biti na visini zadatka. I dalje nismo kompletni, nedostaje nam Luka Mitrović, tu smo sa 13 igrača, i ovi momci koji su tu, spremni su da istrče na parket. Verujem da ćemo na prvom mestu energetski odgovoriti ekipi Monaka", rekao je trener crveno-belih.

Nemanja Nedović: "Očekuje nas teška utakmica. Monako igra zaista sjajno, ima odličnu ekipu, duplo veći budžet nego prethodne sezone. Na svakoj poziciji po dva vrhunska evroligaška igrača. Pokušaćemo na leđima poslednjih trijumfa u ABA ligi i Evroligi da nastavimo dobar niz. Monako ima sjajan individualni kvalitet, pogotovu na spoljnim pozicijama. Napravićemo analizu, da vidimo koje su njihove mane i slabosti i da probamo tu da ih napadnemo. Ako dođemo do poslednje četvrtine sa šansom za pobedu mislim da je sve moguće", rekao je Nemanja Nedović koji je se polako vraća nakon odsustva zbog povrede lista koju je zadobio na EP u Češkoj.

Monako ulazi u meč sa učinkom 4-1, a Crvena zvezda sa 1-4.