PARTIZAN U PAKLU ARENE SRUŠIO MAKABI: Crno-beli nakon SJAJNOG FINIŠA savladali ponos Izraela! Egzum, Ledej i Lesor HEROJI pobede!

evroliga

Košarkaši Partizana pobedili su na svom terenu Makabi sa 96:88 (22:26, 27:24, 20:18, ), u 8. kolu Evrolige.

Najbolji kod Partizana bili su Zek Ledej sa 21 poenom i sedam skokova i Dante Eksum sa 21 poenom i pet asistencija, a pratili su ih Matijas Lesor sa 16 poena i osam skokova i Kevin Panter sa 13 poena.

Kod Makabija najefikasniji su bili Vejd Boldvin sa 23, Bonzi Kolson sa 17 i Aleks Pojters sa 16 poena.

Posle osam odigranih kola Partizan je na skoru od četiri pobede i četiri poraza, i zauzima osmo mesto na tabeli.

Partizan će u narednom kolu u utorak gostovati Barseloni.

Makabi je bolje počeo meč i posle minut i po igre vodio je sa 0:6. Trener Partizana Željko Obradović uzeo je minut odmora, a njegov tim je u nastavku trojkom Džejmsa Nanelija izjednačio rezultat na 13:13.

Usledila je nova serija od šest vezanih poena izraelskog tima, ali se crno-beli nisu predavali i smanjili su na minus jedan (20:21). Prva deonica na kraju je pripala Makabiju rezultatom 22:26.

Početak druge četvrtine protekao je u izjednačenom rezultatu, da bi gosti do plus šest (32:38) došli nakon što je Boldvin postigao koš iz igre, a zatim bio precizan sa linije za slobodna bacanja.

Partizan je u završnici prvog poluvremena uspeo da smanji prednost gostiju, a pogotkom Lesora na odmor se otišlo sa 49:50 za Makabi.

Partizan

Makabi je kontrolisao rezultat na početku drugog dela igre, a Partizan je do prvog vodjstva mogao na polovini treće četvrtine, ali je šut sa distance promašio Danilo Andjušić.

Gosti su zatim napravili seriju 6:0 i trojkom Brauna došli do 59:66. Crno-beli su odgovorili sa sedam uzastopnih poena, a seriju je trojkom "krunisao" Naneli.

Lesor je šest sekundi pre kraja treće deonice bio precizan sa penala i doneo Partizanu prednost 69:68, a tim rezultatom ušlo se u poslednji deo meča.

Partizan je četvrtu deonicu započeo sa dve vezane trojke Jama Madara i Pantera i došao do plus sedam (75:68).

Gosti sa četiri vezana poena smanjuju rezultat, da bi crno-beli ponovo poveli sa sedam poena razlike posle zakucavanja Ledeja (79:72).

Crno-beli su posle trojke Eksuma došli do plus devet (86:77) i do kraja su uspeli da sačuvaju prednost.

Makabi je upisao po četiri pobede i poraza, i u narednom kolu će dočekati Olimpijakos.

1 / 7 Foto: Starsport

Četrvta četvrtina:

- Kraj utakmice, pobeda Partizana!

39. minut - Lesor nakon još jednog skoka poentira i čini se stavlja tačku na ovu utakmicu 92:84

39. minut - Sjajni Ledej, nezaustavljiv, 90:83

38. minut - Ledej siguran sa penala, vraća Lorenco Braun 88:81

37. minut - Egzum postiže možda ključnu trojku na meču 86:77

36. minut - Razigrao se Panter 81:75, ali Sorkin odmah vraća 81:77

34. minut - Fantastična odbrana Egzuma i zakucavanje Ledeja 79:72

32. minut - Makabi brzo uzvraća mini serija 4:0, 75:72

31. minut - Trojka Jana Madara , erupcija u Areni 72:68, a potom i Pantera 75:68

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Lesor sa siguran sa penala,za prvo vođstvo Partizana 69:68. Kraj treće četvrtine

29. minut - Velika nervoza u Areni, poništen je koš Nanelija nakon silazne putanje posle gledanja video snimka 66:68

28. minut - Partizan u naletu, serija 7:0, 66:66

27. minut - Pogađa Lorenco Braun 59:66

25. minut - Panter ulazi u seriju 59:60

24. minut - Pogađa Panter, uzvraća Pojtres 55:60

23. minut - Mini serija Makabija 53:58

21. minut - Neverovatni Lesor, sjajan skok i poen 51:52

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut - Lesor siguran sa penala 47:48, Pojtres iz reketa, pa ponovo Lesor nakon rolinga 49:50

18. minut - Nezaustavljivi Boldvin, već 14 poen 43:48

17. minut - Alen Smailagić briljira, njegovih već 9 poena 41:46

16. minut - Fantastičan pogodak Egzuma iz jako teške pozicije. Ali sjajni Hilijard ne promašuje, nova trojka 37:44

15. minut - Razigrao se povratnik Alen Smajlagić, njegovih 5 vezanih poena 35:38

14. minut - Namerna lična greška Anđušića, Makabi maksimalno koristi 30:35

13. minut - Potpuno izjednačen meč u Areni 30:30

12. minut - Lepa akcija Makabija, zakucavanje Sorkina 26:28

11. minuta - Sjajna akcija crno-belih poentira Lesor 24:26

Partizan

Prvo četvrtina:

10. minut - Dante Egzum se sjajno snašao, 22:26

9. minut - Poentira Lesor iz teške pozicije, ali sjajni Kolson vrća za tri 20:24

8. minut - Krenuo je šut crno-bele, Ledej postiže trojku 16:16

7. minut - Naneli postiže trojku za erupciju u Areni 13:13

6. minut - Madar raspoložen, trojka njegov 5 poen. 10:12

- Meču prisustvuje i prvi čovek Evrolige Dejan Bodiroga

Partizana

5. minut - Lorenco Braun postiže trojku 7:12

3. minut - Zek Ledej postiže prve poene za Partizan trojka 3:6

2. minut - Bolji start gostiju, 0:6, Obradović reaguje tajm-autom

1. minut- Utakmica je počela

Partizan

- Sjajan transparent navijača Partizana

Partizana

- Na zagrevanju su pojavili Alen Smajlagić i Dante Egzum koji su bili pod znakom pitanja zbog povrede. Novo pojačanje Vladimir Brodzjanski nije u protokolu.

Košarkaši Partizana večeras dočekuju Makabi u Štark areni, a po svemu sudeći, ekipu iz Tel Aviva čeka pravi pakao!

Za četvrtu utakmicu crno-belih u Evroligi na domaćem terenu ove sezone traži se karta više. Klub je morao da reaguje, pa su izvučene sve tribine koje dvorana ima na raspolaganju.

Crno-beli su najgledaniji tim Evrolige sa prosekom od 16.103 ljudi prosečno na tribinama, a posle današnjeg meča prosek će biti još veći. Na drugom mestu je Žalgiris sa 13.695 gledalaca u proseku na svakom meču.

Interesantno je da se Partizan nije susreo sa Makabijem osam godina, a poslednji put je to bilo 2014. Takođe, trener "ponosa Izraela" Oded Kataš je kao igrač Panatinaikosa osvojio titulu šampiona Evrope, a tada je ekipu iz Atine sa klupe predvodio upravo Željko Obradović.

Željko Obradović

Crno-beli ove sezone igraju odlično u napadu i jedan su od najboljih timova u tom segmentu. Obradovićeva ekipa dobila je pojačanje u ligu slovačkog centra Vladimira Brodzijanskog, ali je pitanje koliko će igrati večeras.

- Trener i ekipa su mi dosta pomogli da se prilagodim, sve u svemu sjajno iskustvo - opisuje za klupsku televiziju prve dane u Partizanu Brodzijanski. On je u dva navrata igrao protiv "parnog valjka" u dresu Huventuda.

- Gledao sam neke utakmice Partizana, generalno volim da gledam Evroligu. Prošle sezone smo igrali protiv Partizana dva puta, znam neke igrače, trenera... Ovde sam da učim. Vladimir će tako dobiti priliku da nastupa u najjačoj ligi u Evropi.

- Uzbuđen sam. Igrati u Evroligi je veliki izazov, to mi je oduvek bio cilj. Spreman sam da dam sve od sebe. Partizan je klub sa bogatom istorijom, velikim trenerom i sjajnom bazom navijača. Uzbuđen sam, ovde su tribine pune na skoro svakoj utakmici. Verujem da možemo da pobedimo. Pozivam ljude da dođu i da nas podrže - poručio je Slovak.