VOJVODINA OBELEŽILA 12. KOLO KLS: Novosađani za četvrtinu ubacili 40 POENA, Vršac išao preko 100

KOŠARKA

Košarkaši Vojvodine u potpunosti su obeležili 12. kolo Košarkaške lige Srbije

Pre svega jer su Novosađani u derbiju kola slavili protiv Dinamika na Dorćolu sa 82:70 ali i zbog činjenice da su u drugoj četvrtini ubacili čak 40 poena.

Zahvaljujući tako napadački savršenom perodu, Novosađani su stigli do kapitala od 17 poena koji im je bio više nego dovoljan za miran nastavak i važnu pobedu.

Dušan Beslać je sa 16 poena i 11 skokova, bio najzapaženiji u redovima Vojvodine, pratio ga je Marko Ljubičić sa 13 poena i 9 asistencija, dok je u Dinamiku odskočio Nikola Kostić sa 20 poena, a Ilija Milijašević je dodao 19.

U još jednom uzbudljivom duelu Zlatibor je u Čajetini savladao Slogu 83:78. Posle dosta izjednačene utakmice, domaćin je u poslednja dva minuta ušao sa 10 poena prednosti (81:71) i već tada rešio pitanje pobednika.

Brano Đukanović sa 24 poena i Marko Tejić koji je uz 20 poena upisao i 8 skokova, bili su najzaslužniji za ovakav rasplet. Kraljevčane je predvodio Zoran Paunović sa 16 poena, a Elvis Čekić je dodao 12.

KLS

Najraspucaniji u ovom kolu bili su košarkaši Vršca, koji su pred svojim navijačima Zdravlju ubacili više od 100 poena i ubedljivo slavili rezultatom 104:87. Najefikasniji bio je Stefan Simić sa 27 poena, imao je i šest skokova i sedam asistencija, pratio ga je Žiga Jurček sa 23 poena, a odličnu podršku u reketu imali su u sjajnom Tomi Vasiljeviću koji je uz 18 poena imao i čak 17 skokova. Leskovčane je predvodio Pol Morgan sa 22 poena i 12 skokova.

U ostalim utakmicama, Tamiš je u Staroj Pazovi savladao Dunav 93:69, Spartak je pred svojim navijačima bio bolji od Slobode 86:79, Metalac je uspeo da dođe do brejka u Novom Pazaru 72:62, OKK Beograd je bio bolji od Kolubare LA 2003 96:90, dok je kolo zaključeno trijumfom Mladosti nad Čačkom 87:78.

Posle drugog vezanog poraza Dinamika, u vrhu tabele ostala su poravnata samo dva kluba – Metalac i Zlatibor koji iz 12 kola imaju samo po jedan poraz. Dinamik je treći sa skorom 10-2.