MZT OSETIO MOĆ KAMPACA! Zvezda UBEDLJIVO slavila u Skoplju - Argentinac plesao po terenu, radio je šta je hteo!

ABA LIGA

U okviru 14. kola ABA lige, KK Crvena zvezda ostvario je ubedljivu pobedu na gostovanju u Skoplju protiv MZT-a rezultatom 57:80.

Zvezda je na sjajan način otvorila meč, došla je do plus 10 u jednom momentu sredinom prve četvrtine, ali je MZT popravio odbranu a potom na krilima raspoloženog Vojdana Stojanovskog, koji je pogodio nekoliko trojki uspeo da se vrati u život.

Nisu želeli domaćini da se predaju, pokazali su zube aktuelnom šampionu ABA lige, ali na kraju, kvalitet je ipak presudio.

Crveno-beli su u trećoj četvrtini prelomili meč u svoju korist, napravili prednost koju su odžavali do kraja meča. Pokušavao je tim iz Skoplja da se vrati u meč, pre svega preko Stojanovskog i Vera, ali više od ovoga nisu mogli.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Fakundo Kampaco sa 23 postignuta poena. Pratio ga je Petrušev sa 13, dok je Mitrović ubacio 9 poena.

Na drugoj strani, istakao se Ver sa 16 poena, dok je Stojanovski meč završio sa 13 poena.

UŽIVO:

MTZ - Crvena zvezda 57:80

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

9. minut - Kampaco krade loptu, i potom postiže lake poene. Fenomenalan meč je odigrao argentinski plejmejker 55:78

8. minut - Mićović poentira posle ofanzivnog skoka 53:74

6. minut - Kefi trojkom pokušava da vrati svoj tim u život 47:71

5. minut - Kampaco je sada pogodio novu trojku za najveću prednost Crvene zvezde 44:70

3. minut - Tim iz Beograda i dalje održava visoku prednost, deluje da je pitanje pobednika već rešeno 44:67

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Posle trojke Lazića, Stojanovski je uzvratio istom merom, a posle ofanzivnog skoka, nove poene upisao je Mitrović 41:63

7. minut - Sjajno šutiraju crveno-beli za tri poena, novu trojku je pogodio kapiten Zvezde Branko Lazić 41:57 Petrušev promašuje, ali Mitrović skače i uspeva da poentira uz faul 41:59

6. minut - Novi, laki poeni za Filipa Petruševa, koji danas nije promašio nijedan šut iz igre 38:54

4. minut - Sjajni momenti za Fakunda Kampaca. Fenomenalni Argentinac postiže dve uzastopne trojke, trener domaćih je primoran da zatraži tajm-aut 36:50

3. minut - Kampaco postiže još jednu trojku, ali Mićović na drugoj strani uzvraća istom merom 36:47

1. minut - Ognjen Dobrić trojkom otvara drugo poluvreme 33:39

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

9. minut - Stojanovski je pogodio novu trojku, a onda je Petrušev napravio grešku u koracima 28:35 Potom i Ver pogađa van linije 6,75

7. minut - Lepo je prošao Kampaco, i potom uposlio Kuzmića koji upisuje prve poene na današnjoj utakmici 23:30

6. minut - Sjajan potez Kefija, lako prolazi do koša i stiže do šestog poena

5. minut - Kampaco uzima veoma težak šut za tri poena, i uspeva da pogodi, ponovo Zvezda ima +6

2. minut - Luka Mitrović siguran sa linije za slobodna bacanja, a potom na drugoj strani Ver uzvraća trojkom 18:19

1. minut - Nekoliko grešaka u napadu i jedne i druge ekipe na otvaranju druge četvrtine

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

9. minut - Stojanovski je vidno raspoložen, pogodio je još jednu trojku 12:16 MZT je u ovim momentima pojačao odbranu, uspeli su domaćini da smanje prednost Crvene zvezde 15:17

7. minut - Stojanovski postiže trojku za MZT 7:14

6. minut: Lazarević pogađa uz faul, a potom uspešno realizuje i slobodno bacanje 4:14

5. minut - Sjajan prodor Ognjena Dobrića, novi poeni za gostujući tim 4:8 Nova mini serija crveno-belih, Petrušev poistiže prvu trojku na današnjem meču 4:11

4. minut - Kefi konačno prekida Zvezdinu seriju 2:6, a potom je siguran bio i sa linije za slobodna bacanja 4:6

1. minut - Lazarević postiže prve poene na meču 0:2 Kampaco potom lako poentira 0:4

Uoči meča:

Košarkaši Crvene zvezde u meču 14. kola Aba lige gostuju ekipi MTZ u Skoplju.

Aktuleni šampion regionalnog takmičenje punih deset godina nije izgubio od MZT-a. Jedini trijumf u istoriji protiv Zvezde klub iz Severne Makedonije ostvario je davne 2013. godine.

Teško će danas biti izabranicima Dragana Nikolića da naprave veliko iznenađenje. Crveno-beli su superiorni u regionu, jer imaju daleko kvalitetniji tim od većine rivala.

MZT može da igra na "kartu" opuštanja, jer Zvezdu već naredne nedelje čekaju mečevi u Evroligi protiv Reala i Monaka.

"Ne sme i neće biti nikakvog potcenjivanja ekipe koja ima svoj teren, podršku sa tribina, na kraju krajeva i svoj kvalitet. Recept se zna, čvrsto, odgovorno i sa energijom želimo da pobedimo i u dobrom ritmu dočekamo utakmice duplog kola Evrolige", rekao je Lazić.

Srpski klub biće jači na ovoj utakmici za Fakunda Kampaca koji nema pravo nastupa u Evroligi do 28. februara.