MOĆNI TAVAREZ I MUSA UTIŠALI PIONIR: Desetkovana Zvezda nije mogla da se suprotstavi Realu

18. kolo

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u 18. kolu Evrolige.

Crveno-beli su u Beogradu izgubili od Reala rezultatom 79:59 (25:16, 13:18, 19:17, 22:8) i sada imaju učinak od po devet pobeda i poraza. Real je ostvario 12. pobedu, i uz šest poraza drži čelo tabele. Ovo je najubedljiviji poraz Zvezde od dolaska Duška Ivanovića.

Nedović je postigao 18 poena, a Petrušev 17. Samo šest košarkaša Zvezde se upisalo u listu strelaca. Crveno-beli su igrali bez Vildoze, Ivanovića, Martina, Kampaca i Bentlija koji se pred utakmicu razboleo.

Kod gostiju Musa je postigao 19 poena, a Tavarez 17, uz 12 skokova i čak 4 blokade.

Real je u potpunosti nadskočio Zvezdu, imao je 44 skoka, a crveno-beli 27.

Real je bolje otvorio utakmicu predvodjen Tavaresom (5:12), ali je Zvezda odgovorila preko Nedovića koji je vezao dve trojke i primakao crveno-bele na poen zaostatka (13:14). Ipak, Zvezda je posustala u finišu prve četvrtine, pa je španski tim poenima Muse i trojkom Kornelija otišao na plus devet posle prvih deset minuta igre - 16:25.

Gostujući tim je na početku druge četvrtine stigao do plus 14 (17:31), ali je Zvezda do kraja tog dela igre prišla na minus četiri (34:38), a za to su bili najzaslužniji Nedović i Petrušev koji se razigrao u finišu prvog poluvremena.

Nedović je u prvom poluvremenu ubacio 14 poena, četiri trojke, dok je Petrušev dodao osam poena. Na drugoj strani je prednjačio Musa sa 11 poena.

Petrušev i Nedović su bili u prvom planu i na početku drugog poluvremena. Njihovim poenima je Zvezda, uz dobru odbranu, prvo stigla do izjednačenja (38:38), a potom je Dobrić doneo crveno-beliima i prvo vodjstvo na utakmici - 40:38.

Zvezdinu seriju od 8:0 prekinuo je Korneli trojkom, Petrušev je odmah odgovorio na drugoj strani (45:41), ali se potom razigrao Tavares za kojeg izabranici Duška Ivanovića nisu imali rešenje. Zvezda je potpuno pala, a Tavares je povukao Real do novog vodjstva (49:57).

Real je na kraju treće četvrtine imao šest poena prednosti (51:57), a posle serije 12:0 na startu poslednje deonice praktično je stavio tačku na ovaj meč.

Već za dva dana se igra naredno kolo Evrolige. Crvena zvezda će od 19 časova dočekati Monako, a Real će gostovati Albi u Berlinu.

Crvena zvezda, Real, Evroliga

CRVENA ZVEZDA - REAL 59:79 (16:25, 18:13, 17:19, 8:22)

4. ČETVRTINA

40. minut - Dobrić smanjuje na 59:76. Poatje trojkom stavlja tačku na ovu utakmicu - 59:79.

39. minut - Lazarević je šesti igrač Zvezde sa poenima - 57:73. Vilijams-Gos pogađa za dva - 57:75, a pogađa i dodatno bacanje za 57:76.

38. minut - Poarje pogađa za dva - 55:73.

37. minut - Abalde pogađa za dva - 53:71. Igra se u laganom ritmu jer ekipe već za dva dana igraju naredno kolo. Zvezda dočekuje Monako, a Real gostuje Albi u Berlinu. Nedović pogađa za dva - 55:71.

36. minut - Dobrić u kontri smanjuje na 53:69. Samo pet igrača Zvezde je postizalo poene večeras.

35. minut - Musa pogađa za tri - 51:69.

34. minut - Pala je Zvezda i u napadu i u odbrani, Korneli pogađa - 51:66.

33. minut - Laki poeni za Real, Tavarez je precizan - 51:61. Tajm-aut za Ivanovića. Zvezda se ponovo muči u napadu. Tavarez pogađa pod faulom - 51:63. Pogađa i dodatno - 51:64. Njegovih 17 poena i 11 skokova.

31. minut - Rodrigez posle solo prodora pogađa - 51:59.

Crvena zvezda, Delije, Republika Srpska

3. ČETVRTINA

30. minut - Hanga u lakoj kontri, zakucava, Real je u naletu - 49:57. Dobrić uz zvuk sirene pogađa za dva - 51:57.

29. minut - Musa poentira uz faul Holanda - 49:53. Tavarez dominira pod košem, posle odbitka zakucava, njegovih 12 poena i 9 skokova - 49:55.

28. minut - Korneli pogađa odbitak - 49:49. Korneli na pas Tavareza zakucava - 49:51.

27. minut - Tavarez donosi Realu izjednačenje - 47:47. Petrušev krade loptu i pogađa u kontri - 49:47. Njegovih 17 poena.

26. minut - Džanan Musa postiže trojku - 47:45.

25. minut - Petrušev još jednom pogađa trojku - 45:41. Tavarez je fauliran pri šutu, pogodio je jedno od dva - 45:42. Kuzmić pogađa - 47:42.

24. minut - Korneli trojkom smanjuje rezultat. Ovo su prvi poeni Reala u trećoj četvrtini i to posle četiri minuta - 42:41.

23. minut - Petrušev za vođstvo Crvene zvezde - 40:38. Dobrić za seriju Zvezde 8:0, crveno-beli vode sa 42:38. Crveno-beli su nadoknadili 14 poena minusa.

22. minut - Nedović donosi izjednačenje Zvezdi - 38:38.

21. minut - Petrušev poenima otvara treću četvrtinu - 36:38.

Duško Ivanović, Nemanja Nedović, Crvena zvezda

2. ČETVRTINA

20. minut - Petrušev pogađa svoj osmi poen - 34:38.

19. minut - Petrušev pogađa trojku - 32:36. Musa sa penala pogađa za 32:38.

Kraći prekid u Pioniru. Navijači Crvene zvezde su reagovali na jednu sudijsku odluku. Čaša sa sokom je doletela do klupe Reala, pa su sudije uzele tajm-aut da se smiri situacija. Teren se čisti.

18. minut - Fantastična akcija Zvezde, Nedović dodaje Markoviću koji dodatno smanjuje rezultat - 29:34. Jabusele je precizan za dva - 29:36.

17. minut - Četvrta trojka Nedovića - 27:34.

16. minut - Kuzmić iz drugog pokušava pogađa - 24:34.

15. minut - Treća trojka Nedovića - 22:31. Jabusele koristi lošu odbranu Zvezde i vraća trojku na trojku - 22:34.

13. minut - Musa u kontri pogađa pod faulom - 17:30. Pogađa i dodatno bacanje - 17:31. Kuzmić smanjuje - 19:31.

12. minut - Rodrigez pogađa trojku - 17:28.

11. minut - Petrušev promašuje prvo, ali pogađa drugo bacanje - 17:25.

1. ČETVRTINA

10. minut - Sjajna asistencija Holanda i zakucavanje Petruševa, njegovi prvi poeni - 16:20. Korneli pogađa trojku - 16:23. Musa dve sekunde pre isteka četvrtine donosi Realu devet poena prednosti - 16:25.

9. minut - Vilijams-Gos postiže nove poene - 14:18. Musa je fauliran u kontri, pogađa oba - 14:20.

8. minut - Vilijams-Gos postiže poene - 13:16. Usledio je manji prekid jer je igrač Reala prilikom prodora udario Nedovića nehotice. Dobrić je polovičan sa linije bacanja - 14:16.

7. minut - Vilijams-Gos polaže za 8:14. Još jedna trojka Nedovića, druga vezana - 11:14. Nedović sa penala smanjuje na 13:14.

6. minut - Džanan Musa koristi kontru - 5:12. Nedović pogađa trojku, njegovi prvi poen - 8:12.

5. minut - Tavares postiže svoj sedmi poen - 5:10.

3. minut - Marković uzvraća trojkom - 5:5. Tavarez zakucava pod prekršajem Mitrovića - 5:7. Precizan je za 5:8.

2. minut - Dobrić donosi Zvezdi prve poene na utakmici - 2:2. Jabusele postiže prvu trojku na utakmici - 2:5.

1. minut - Tavarez postiže prve poene na utakmici - 0:2.

Uoči meča stigla je sjajna vest za crveno-bele. Evroliga je odbila žalbu Valensije koja je zatražila da se ispita "slučaj Nikola Topić".

Ovu vest je pročitao zvanični spiker Crvene zvezde.

Loša vest po Zvezdu je ta da se Ben Bentil razboleo pred meč, nalazi se na klupi ali ima temperaturu 39 stepeni.

CRVENA ZVEZDA - REAL

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Olegs Latiševs, Karmelo Paterniko, Tomaš Travicki

CRVENA ZVEZDA: Holand, Lazarević, Mitrović, Lazić, Dobrić, Raduljica, Ilić, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil. Trener: Duško Ivanović

REAL: Vilijams-Gos, Kozer, Abalde, Hanga, Hezonja, Rodrigez, Poarje, Korneli, Tavares, Ljulj, Jabusele, Musa. Trener: Mateo Čus

Crvena zvezda, Real, Pionir, Evroliga

Košarkaši Crvene zvezde u prvoj utakmici 18. kola Evrolige od 19 časova dočekuju Real iz Madrida u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić.

U prvoj utakmici ove sezone Real je pobedio u Madridu 72:56.

Crveno-beli su trenutno u grupi timova koji imaju po devet pobeda i osam poraza i dele pozicije od sedme do 10. Španski klub je među vodećih pet timova koji imaju po 11 pobeda i šest poraza.

Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović izjavio je danas pred duel sa Real Madridom da će njegov tim sutra igrati protiv "verovatno najkompletnije ekipe u Evropi".

"Možemo da pobedimo svakog. Igramo protiv verovatno najkompletnije ekipe u Evropi. Imaju visinu, brzinu, kvalitet, izvanredan šut. Veoma je teško igrati protiv njih, ali uz pomoć naše publike koja će nas bodriti veličanstveno kao i svaki put do sada, mi ćemo pokušati da pobedimo. Kažem pre svake utakmice da mislimo da možemo da pobedimo, ništa se ne menja ni za utorak", izjavio je Ivanović, a preneo klub.

Branko Lazić je poručio.

"Nova utakmica, treća u 5 dana, igramo kod kuće, imaćemo podršku i punu halu što je najbitnije. Izuzetno teška utakmica, svi znamo kako Real igra, brzu košarku sa dosta kontakta, na nama je da odgovorimo na najbolji način, takodje kontaktom, i nadam se da ćemo zabeležiti pobedu", rekao je kapiten Zvezde.

Dobra vest za pristalice crveno-belih je da su Luka Vildoza i Nikola Ivanović bili na zagrevanju pre utakmice. Ipak, oni zbog povrede neće biti u timu na večerašnjoj utakmici, ali će se po svemu sudeći ranije vratiti u tim od očekivanog.