ZVEZDINA OSVETA SA KAMATOM: Crveno-beli RAZBILI Zadar i revanširali se za jedini poraz u sezoni!

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostujućem terenu Zadar sa 95:76 (22:18, 25:13, 26:25, 22:20), u utakmici 19. kola ABA lige.

Crveno-bele predvodio je Nemanja Nedović sa 29 poena. Luka Mitrović postigao je 13 poena, Ognjen Dobrić 12, a Fakundo Kampaco 10 poena uz devet asistencija. Luka Vildosa pobedi je doprineo sa osam poena i pet asistencija, a sa osam poena utakmicu je završio i Filip Petrušev.

U ekipi Zadra najefikasniji je bio Luka Božić sa 25 poena uz osam skokova, Dario Drežnjak dodao je 21 poen uz četiri skoka, a Antonio Jordano 16 poena.

Zvezda se tako revanširala Zadru za jedini poraz u regionalnom takmičenju ove sezone.

Zvezda je prva na tabeli ABA lige sa 17 pobeda i porazom, a Zadar zauzima šesto mesto sa devet pobeda i 10 poraza.

U sledećem kolu, početkom marta, Zvezda će igrati u Zagrebu protiv Cibone, a Zadar u Podgorici protiv Budućnosti.

KRAJ MEČA

Četrvta četvrtina:

40. minut - Utakmica je završena ubedljivom pobedom Zvezde 76:95

36. minut - Sve je ovde odavno jasno, i jedni i drugi jedva čekaju kraj 63:85

33. minut - Zvezda rutinski čuva ubedljivu prednost 61:78

Zadar

Treća četvrtina:

30. minut - Završena je treća četvrtina, Zvezda vodi 56:73

29. minut - Bore se Zadrani koliko mogu, Božić se istakao sa 20 poena 51:66

24. minut - Zvezda nastavlja gde je stala, +20 35:55.

- Utakmica je nastavljena

Druga četvrtina:

20. minut - 31:47 - Ubedljiva prednost Zvezde na poluvremenu. Domaćin je priredio senzaciju jesenas u " Pioniru" ali Zvezda je sada mnogo ozbiljnije ušla u meč.

17. minut - Zvezda se potpuno razigrala, domaćin nemoćan 25:43. Sjajni Nedović postigao je već 19 poena

13. minut- Serija Zvezde 9:0 na startu druge četvrtine za ubedljivih 18:31

Zadar

Prva četvrtina:

10. minut - Zvezda je pojačala ritam i preko raspoloženog Nedovića stigla do 18:24, na kraju prve četvrtine

7. minut- Zadar serijom 7:0, preuzima vođstvo 13:12

4. minut - Trojkama Kampaca i Petruševa, Zvezda stiče početnu prednost 6:10

1.minut -Utakmica je počela

Uoči meča:

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Zadru u utakmici 18, kola Evrolige

Utakmica se igra u dvorani „Krešimir Ćosić“ sa početkom u 17 časova.

Trener crveno-belih Duško Ivanović svestan je da njegov tim očekuje veoma teška utakmica.

- Očekuje nas jako teška utakmica u Zadru uz više razloga. Prvo dobar tim, koji ima domaći teren i predvođen je vrlo iskusnim trenerom. Igraju ove sezone odlično sa puno samopouzdanja, što pokazuje i njihov plasman na tabeli. Uloge u timu su jasno podeljene, i svako zna svoje zadatke i obaveze. Moraćemo da odigramo dobru utakmicu, imaćemo vremena da se osvežimo nakon teškog meča u Tel Avivu i sa velikom energijom koju ćemo morati da uložimo, dođemo do cilja - rekao je trener Duško Ivanović koji će posle dugo vremena moći da računa na sve igrače, jer se Hasan Martin vratio u tim nakon povrede kolena.

Luka Mitrović zna da je u Zadru uvek teško.

- Gostovanje u Zadru nikada nije lako, ovoga puta izazov je veći jer tim igra dobro, predvođen odličnim Božićem. Imaju prepoznatljiv stil, odlični su šuteri, imaće domaću publiku kao veliku podršku. Konačno, ne smemo da zaboravimo da smo jedini poraz doživeli upravo od Zadra i to je upozorenje, ali za nas i motiv više pred ovu utakmicu koju želimo da dobijemo i nakon velike pobede u Tel Avivu u dobrom razpoloženju dočekamo naredni period - rekao je Mitrović.

Podsetimo, u prvoj utakmici koja je odigrana u Beogradu Zadar je pobedio 98:96, a ovo će biti 40. utakmica dva kluba u regionalnoj ligi – skor je 26-13 u korist Crvene zvezde Meridianbet.