CRNO-BELI NISU IMALI MILOSTI U PIONIRU! Partizan "pregazio" Borac, Gagićeva maestralna partija nedovoljna za veće ČUDO!

aba liga

U okviru 19. kola ABA lige košarkaši Partizana pobedili su Borac iz Čačka u "Pioniru" rezultatom 114:84, te će četa Željka Obradovića u lepom raspoloženju otići u Niš, na Kup Radivoja Koraća.

Došli su Čačani u prestonicu Srbije sa velikom željom, hteli su izabranici Dejana Mijatovića da pokažu zube favorizovanom Partizanu i u tome su uspeli.

Pošteno je Borac namučio Partizan, koji se dugo mučio, i onda tek u poslednjoj deonici napravio veću prednost i prelomio meč u svoju korist.

Hejl je bio veoma raspoložen, i on je često svojim trojkama vraćao Borac u život, dok su na drugoj strani Madar i Lesor briljirali.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Lesor sa 19 poena, dok je tri poena manje na svom kontu imao Jam Madar. Na drugoj strani, istakao se Hejl sa 24 poena, a centar Đorđe Gagić završio je meč sa 22 poena.

Uživo,

Partizan - Borac: 114:84

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

10. minut - Tomašević lako poentira 111:84

8. minut - Raste prednost Parnog valjka, trojku je pogodio Uroš Trifunović 109:82

7. minut - Posle Gagićevih poena, Eksum postiže trojku 102:80

6. minut - Novu trojku postigao je Tristan Vukčević 99:75

5. minut - Lesor je zakucao preko Radonjića, i tom prilikom dobio faul. Centar Partizana je pogodio i slobodno bacanje 95:71

3. minut - Papapetru precizan van linije 6,75

1. minut - Radonjić pogađa trojku na početku poslednje deonice 82:69

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Avramović je pogodio trojku u poslednjoj sekundi, i to sa centra terena 82:66

9. minut - Hejl siguran sa linije za slobodna bacanja 75:62

7. minut - Hejl je ostao sam na šutu za tri poena, i pogodio 71:60

6. minut - Aleksa Avramović postiže trojku 66:53

4. minut - Novaković lako poentira , crno-beli imaju +15

2. minut - Panter pogađa trojku 54:41

1. minut - Lesor pogađa uz faul, potom uspešno realizuje i slobodno bacanje 51:39

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

9. minut - Eksum je sjajno probio i atraktivno zakucao 48:35

8. minut - Gagić je pokazao da sjajno šutira i van linije 6,75

7. minut - Gagić siguran sa linije za slobodna bacanja 44:32 Lesor potom zakucava u kontri 46:32

6. minut - Sjajno je Anđušić asistirao Lesoru, koji nije imao težak zadatak 42:30

4. minut - Posle trojke Borca, Lesor na drugoj strani zakucava 39:30

3. minut - Danilo Anđušić pogađa za tri poena, crno-beli ponovo imaju +10

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Parni valjak ima dvocifrenu prednost, nove poene postigao je Vukčević 29:19

9. minut - Aleksa Avramović pogađa trojku 27:19

8. minut - Bivši centar Partizana Đorđe Gagić pogađa sa poludistance 24:19

7. minut - Smailagić se lepo snašao i lako poentirao 24:17

6. minut - Gledamo pravi šuterski obračun na parketu. Najpre Panter pogađa trojku, a potom Hejl uzvraća istom merom 21:15

5. minut - Vukčević je poentirao pod faulom, potom je uspešno realizovao slobodno bacanje 16:9

4. minut - Jam Madar sjajno je ušao u ovu utakmicu, plejmejker Partizana postigao je novu trojku, Partizan sada ima +6

3. minut - Hejl postiže trojku iz velike udaljenosti 7:7

2. minut - Madar lepo poentira iz rolinga 5:2

1. minut - Gagić postiže prve poene za Borac 0:2 Potom Tristan Vukčević na drugoj strani postiže trojku 3:2

Uoči meča:

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je da će njegov tim pokušati da protiv Borca odigra sa maksimalnom koncentracijom od početka do kraja meča.

"Juče smo imali dan odmora, danas ćemo trenirati i dati sve od sebe da se pripremimo i odigramo utakmicu od početka do kraja s maksimalnom koncentracijom. Medicinski tim i dalje radi na oporavku igrača koji su imali zdravstvene probleme i nadamo se da će se svakog dana igrači osećati sve bolje", rekao je Obradović, preneo je klupski sajt.

Crno-beli na prvom mestu ABA lige imaju skor od 16 pobeda i dva poraza (utakmica više od drugoplasirane Crvene zvezde), dok je Borac pretposlednji 13. sa četiri pobede i 14 poraza.

Partizan je u prvom ovosezonskom duelu slavio u Čačku početkom novembra sa 81:62.

Trener Partizana rekao je da je Borcu svaka utakmica u ABA ligi važna.

"Međutim, kao što sam već nekoliko puta govorio i nama je ABA liga veoma važna, čak i važnija od ovih utakmica koje igramo sredinom sedmice", dodao je rođeni Čačanin, koji je istakao da u Borcu ima veliki broj prijatelja.

Centar Partizana Alen Smailagić rekao je da se ekipa juče odmarala nakon gostovanja Bajernu u Minhenu (82:71), kao i da je važno da se u meč uđe sa punom snagom i opravda uloga favorita.

"Uprkos tome što se bori za opstanak, ekipa Borca je daleko kvalitetnija nego što to tabela pokazuje i u stanju su da svakome naprave probleme. Želimo da nastavimo pobednički niz i da u najboljem mogućem raspoloženju odemo na završni turnir Kupa", zaključio je Smailagić.