ZVEZDA ODBRANILA ŽUĆKOVU LEVICU: Crveno-beli potvrdili DOMINACIJU, savladali Megu i po treći put uzastopno osvojili Kup Srbije!

finale

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su trofej Kupa Radivoja Koraća na završnom turniru u Nišu.

Zvezda je u finalu savldala Megu rezultatom 96:79 i tako po treći put uzastopno osvojili Kup Srbije

Nakon izjednačenog starta utakmice Zvezda stiže do "+7", ali Mega serijom u finišu prve četvrtine dobija ovaj kvartal 22:23

U drugoj četvrtini Zvezda je dodala gas došla do do dvocifrene prednosti, Mega se spustila na-5, a na poluvreme se otišlo sa 51:44

00:16

Čović čestita Ivanoviću

U trećoj četvrtini Mega je prišla na "- 4", ali najviše zahvalljujući fanatstičmom Dobriću , Zvezda brzo stiče dvocifrenu prednost, 71:58, pred pposlednjih deset minuta.

Zvezda je u poslednjoj deonici rutinski završila posao i odbranila trofej Kupa Radivoja Koraća.

Najefikasniji kod Zvezde su bili Dobrić sa 24 poena Nedović sa 20, Petrušev 17 i Mitrović sa 14 poena.

Kod Mege se istakao Kazalon sa 15 poena. Branković je imao 14, a Uskoković i Kovačević po 13.

1 / 6 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA JE ODBRANILA TROFEJ KUPA RADIVOJA KORAĆA!

38. minut - Nedović ne greši sa penala sve je ovde jasno 93:76

35. minut - Nedović možda i stavlja tačku na ovu utakmicu 87:70

34. minut - Branković dobija 5 ličnu grešku, Nedović siguran 84:68

31. minut - Majstorija Nedovića 80:65

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Dobrić nova trojka, 78:65, kraj treće četvrtine.

28. minut - Laki poeni Luke Mitrovića, pa trojka Uskokovića 73:61

- Sjajna partija Ognjena Dobrića njegov več 21 poen

26. minut - Trojka Dobrića, pa Nedović za Mitrovića 66:57

24. minut - Dve sjajne asistencije Kampaca za Dobrića 61:55

23. minut - Trojka Dobrića, pa nakon greške Markovića pogađa Kazalon uz faul 57:53

22. minut - Branković pogađa uz faul, promašuje bacanje 52:47,

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa raspoloženi Uskoković 49:44, Mitrović na asistenciju Kampaca za kraj poluvremena 51:44

18. minut- Uskoković raspoložen protiv bivšeg kluba, nakon prodora pogađa uz faul 45:38

17. minut - Sjajan prodor Vildoze 43:33

14. minut - Zvezda u seriji 37:26

Zvezda

- Nedović izuzetno raspoložen, već njegovih 11 poena

13. minut - Prvi poeni Kampaca, pa trojka Cerovine, potom sjajan akcija Zvezda i poeni Petruševa 31:26

11. minut - Nedović pogađa uz faul 25:23, potom Mitrović nakon sjajne akcije 27:23

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Mega vodi nakon prve četvrtine, novom serijom od 8:0 22:23

9. minut - Mega odlično parira Zvezdi, mini serija od 4 poena 22:19

7. minut - Nedović je ušao u igru i odmah pogodio dve trojke 22:15

6 minut - Dobrić je vezao 4 poena, 16:12

5. minut - Branković raspoložen, pa Lazić za tri 11:12

3.minut - Serija Mege 8:0, dve trojke, plus poeni Brankovića iz kontre 4:8

1. minut -Luka Vildoza postiže prve poene na meču 2:0

1. minut - Veliko finale je počelo