VELIKA SENZACIJA U ZAGREBU! Crvena zvezda izgubila od Cibone: Bivši košarkaš Partizana koban po crveno-bele

aba liga

Košaraši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 20. kola ABA lige od Cibone u Zagrebu rezultatom 85:81 (22:24, 17:16, 22:27, 24:14).

Crveno-belima je ovo drugi poraz, pa su sada na vrhu tabele izjednačeni sa Partizanom koji ima 18 pobeda.

Zvezda je vodila većim delom utakmice, početkom poslednje četvrtine imala i sedam poena viška, ali se ponovio Minhen, pa je domaćin u finišu meča preokrenuo rezultat i slavio.

Poene odluke postigao je srpski košarkaš i bivši član Partizana Aleksandar Aranitović 5 sekundi pre kraja.

Petrušev je postigao 15 poena, Vildoza 14, Nedović 13, a Kampaco i Dobrić po 12 poena u Crvenoj zvezdi.

Kod domaćina, Kapusta je postigao 24 poena, Radovčić 17, Mazalin 15, Majcunić 11, a Aranitović 9.

Crveno-beli naredne nedelje imaju dva kola u Evroligi, protiv Efesa u Beogradu i Panatinaikosa u Atini, a zatim sledi večiti derbi u ABA ligi u kome je domaćin Partizan.

CIBONA - CRVENA ZVEZDA 85:81 (22:24, 17:16, 22:27)

4. ČETVRTINA

40. minut - Cibona izvodi loptu na 11.7 sekundi pr kraja pri rezultatu 82:80. Smailagić je fauliran na 9.9 sekundi pre kraja. Peti faul Dobrića. Smailagić je promašio prvo, ali pogodio drugo - 83:80. Nema više tajm-auta.

Kampaco je fauliran 6.8 sekundi pre kraja. Pogodio je prvo, a promašio drugo - 83:81. Lopta je za CIbonu i faul na Aranitoviću. Do kraja 5.1 sekundi.

Aranitović pogađa prvo, odmah i drugo slobodno bacanje - 85:81.

40. minut - Tajm-aut za Cibonu 12.6 sekundi pre kraja na 81:80. Zagrebčani imaju napad, a Zvezda još jedan mali faul. Nedović pravi faul na 11.7 sekundi pre kraja, Zvezda izlazi iz bonusa. Ponovo Nedović pravi faul na 11.7 sekundi pre kraja, dok lopta nije bila u igri. Sudije gledaju da li je nesportski faul. Ipak, običan faul, Kapusta pogađa slobodno bacanje za 82:80. Lopta ponovo za Cibonu sa strane.

40. minut - Vildoza je promašio trojku na 58 sekundi pre kraja. Cibona je izgubila loptu, pa Zvezda ponovo ima šansu da smanji zaostatak na 41.4 sekundi pre kraja. Duško Ivanović više nema tajm-aute.

Nedović je fauliran na 34 sekunde pre kraja. Pogodio je oba - 81:77.

Cibona je izgubila loptu pri izvođenju, Kampaco pogađa trojku na 20 sekundi pre kraja, i to posle ofanzivnog skoka Dobrića - 81:80.

39. minut - Kampaco je promašio šut za izjednačenje na 1:28 pre kraja. Čak 38 šuteva za tri poena Crvene zvezde. Majcunić pogađa trojku 1:11 pre kraja - 81:75. Neverovatna trojka, preko Kampaca sa zadrškom.

38. minut - Radončić pogađa troku na 2:25 pre kraja - 78:73. Ivanović zove tajm-aut. Petrušev posle sjajne akcije smanjuje na 78:75.

37. minut - Majcunić uz zvuk sirene pogađa za izjednačenje - 73:73. Radončić donosi Ciboni vođstvo - 75:73.

36. minut - Majcunić pogađa trojku - 71:73.

35. minut - Nedović trojkom prekida skoro tri minuta bez koša, njegovih 11 poena - 66:73. Kapusta precizan - 68:73.

32. minut - Radončić koristi kontru - 65:70. Aranitović produžava seriju Cibone - 66:70.

31. minut - Vildoza trojkom na pas Kampaca otvara poslednju četvrtinu - 61:70. Baković zakucava preko Vildoze - 63:70.

3. ČETVRTINA

30. minut - Kapusta sa linije penala drži Cibonu - 61:64. Nedović pogađa trojku - 61:67. Kampaco je promašio poslednji napad u četvrtini.

29. minut - Mazalin je fauliran u tranziciji, pogađa oba bacanja za izjednačenje - 59:59. Nedović umesto Petruševa pogađa dva bacanja - 59:61. Petrušev je zbog povrede izašao iz igre. Vildoza pogađa svoju treću trojku u ovoj četvrtini, ukupno 11. poen - 59:64.

28. minut - Mazalin pogađa za dva uz zvuk sirene - 57:59.

27. minut - Vildoza pogađa za tri - 52:57. Njegovih osam poena u ovoj četvrtini. Majcunić posle ofanzivnog skoka pogađa za dva uz prekršaj - 55:57. Petrušev sa linije penala povećava na 55:59.

26. minut - Ilić polovičan sa penala - 48:54. Kapusta pogađa za dva, njegovih 17 poena - 50:54. Kapusta u tanziciji preko Vildoze pogađa za dva - 52:54.

25. minut - Petrušev je fauliran za bacanja. Pogodio je oba - 46:50. Vildoza u ranoj fazi napada pogađa trojku - 46:53. Tajm-aut za Sesara. Mazalin pogađa za dva - 48:53.

24. minut - Kapusta ponovo pogađa za dva - 46:48.

23. minut - Ponovo Mitrović - 44:48. Aranitović promašuje dva slobodna bacanja.

22. minut - Vildoza sa penala povećava na 41:44. Kapusta pogađa trojku za izjednačenje - 44:44. Prvi poeni Mitrovića na pas Vildoze - 44:46.

21. minut - Perasović zakucava za 41:40, a Lazrević vraća prednost - 41:42.

2. ČETVRTINA

Završeno je prvo poluvreme!

10. minut - Vodi Cibona 39:37 Kampaco pogađa trojku u poslednjoj sekundi 39:40

8. minut - Novi poeni za Radovčića, sada je nerešeno 37:37

7. minut - Radovčić pogađa trojku 34:37

5. minut - Polako ali sigurno raste prednost crveno-belih, tim Duška Ivanovića sad ima +6

4. minut - I Kampaco se upisuje u listu strelaca 28:32

3. minut - Lazarević stiže do lakih poena 26:26

2. minut - Još jedna trojka za Ognjena Dobrića 26:27

1. minut - Aranitović poenira na otvaranju druge deonice 24:24

1. ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Kapusta promašuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 22:16 Dobrić na drugoj strani pogađa trojku 22:19

9. minut - Ilić upisuje prve poene na današnjem meču 19:16

8. minut - Mazalin pogađa dva slobodna bacanja, Cibona ima +4 Hasan Martin stiže do prvih poena na današnjem meča 16:14 Kapusta pogađa trojku 19:14

7. minut - Aranitović siguran sa poludistance 14:12

6. minut - Prva trojka u režiji Nemanje Nedovića 10:12

5. minut - Novi, laki poeni za Filipa Petruševa 7:9 Mazalin na drugoj strani uzvraća trojkom 10:9

4. minut - Kapusta šutira preko Petruševa za tri poena, i pogađa 5:7

3. minut - Kapusta siguran oba puta sa linije za slobodna bacanja 2:2 Na drugoj strani Petrušev postiže trojku 2:5

1. minut - Petrušev postiže prve poene na današnjem meču 0:2

Uoči meča:

Zvezda je druga na tabeli regionalnog takmičenja sa 17 pobeda i jednim porazom, dok je Cibona deseta sa skorom 7/12.

Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović rekao je da njegov tim ne zavarava pozicija Cibone u ABA ligi i istakao da crveno-beli moraju ozbiljno da odigraju predstojeći meč u Zagrebu.

"Ekipa Cibone odigrala je nekoliko zaista dobrih utakmica ove sezone. Niti nas zavarava rezultat prve utakmice, niti njihova pozicija na tabeli, to je tim u kome igra nekoliko vrlo talentovanih mladih igrača, ali i nekoliko njih koji imaju dosta iskustva na ovom nivou takmičenja u ABA ligi", rekao je Ivanović.

"Moramo ozbiljno da odigramo ovu utakmicu i da do kraja meča održimo koncentraciju kako bismo u dobrom raspoloženju dočekali duplo kolo Evrolige, ali i održali poziciju na tabeli ABA lige", dodao je on.

"Ozbiljno pristupamo ovoj utakmici, jesmo favoriti, ali to moramo da opravdamo na parketu", rekao je košarkaš Zvezde Stefan Lazarević.

"Neće biti opuštanja, jer Cibona ima svoj kvalitet, nekoliko vrlo iskusnih, ali i mladih talentovanih igrača i odigraće ovaj meč bez pritiska. Svakako idemo na pobedu, dodao je on.