DREZGIĆ OPET BLISTAO, ALI UZALUD! Kadeti Mege ponovo su šampioni Srbije, Partizan pružio jak otpor ali nedovoljan za trofej!

kadeti

Kadeti Mege ponovo su šampioni Srbije! Oni su u velikom finalu završnog turnira Triglav Kadetske lige Srbije u velikoj dvorani Štark Arene savladali Partizan rezultatom 84:77 i stigli do trofeja.

Bolje je Mega otvorila meč, posle tri minuta povela 12:2. Reagovao je Plisnić, smanjio na 7:15, a onda i Drezgić na 11:17. Četiri trojke ubacili su kadeti Mege, što im je donelo prednost na prvoj pauzi – 27:15.

Nastavila je Mega da kontroliše rezultat i u drugoj četvrtini, nisu crno-beli pogađali i imali ideju u napadu, a Solomun je podigao na 32:15. Probudio se malo Partizan i smanjio na 24:34 u 15. minutu, ali je ponovo usledila mini serija Mege 6:0 za 40:24. Pogodila je Mega novu trojku u 19. minutu za 45:28, a Partizan je i dalje bio bez pogotka za tri poena. Na poluvremenu je bilo velikih 48:30 za ekipu Mega.

Ekipa trenera Petra Radonjića otvorila je i drugo poluvreme trojkom (51:30), a onda Lazarevski povećao na ogromnih 56:32. Tražili su crno-beli priključak, pogodio je Drezgić dve trojke i smanjio na 44:60 u 26. minutu, a onda Dimitrijević minut kasnije na 48:61. Vratili su se crno-beli potpuno u meč, bili mnogo bolji u ovom periodu igre, a posle nove trojke Drezgića bilo je samo „minus 9“ (54:63). Nastavila je Mega da greši, Partizan da dominira, a na poslednju pauzu se otišlo pri rezultatu 56:63.

Nastavio je neverovatni Drezgić da pogađa, smanjio u 32. minutu novom trojkom na 61:66, a Mega i dalje nije imala rešenje. Došao je Partizan do prednosti posle „3+1“ fenomenalnog Drezgića (67:66). Ponovo je Mega povela, ali minimalno, pa 77:71 posle trojke Milosavčevića i Nikolića. Nisu crno-beli iskoristili tri napada, da bi Sibi zakucavanjem doneo velikih 79:71 na manje od dva minuta pre kraja.

Jurio je Partizan minus, Milićević je sa linije penala smanjio 51 sekundu pre kraja na 77:81. Napravio je Srzentić faul u napadu, ali je Partizan izgubio loptu, pa napravio faul, da bi Lazarevski pogodio oba puta za 83:77. Nije uspeo da pogodi Drezgić, Danilović faulirao Nikolića, koji je jednom pogodio 12 sekundi pre kraja za 84:77, što je i bio konačan rezultat.

U timu Partizana, maestralni Savo Drezgić završio je meč sa 38 poena, dok je i Stefan Plisnić bio raspoložen sa 15 poena, a na drugoj strani istakli su se Ian Lazarevski sa 18 poena, Nikolić sa 16, odnosno Abdraman Sibi sa 13 poena.