TRAGEDIJA PARTIZANA! CRNO-BELI OSTALI BEZ FAJNAL-FORA: Ispustili 18 poena i izgubili majstoricu od Reala u Madridu! VIDEO

Ništa od Kaunasa

Košarkaši Partizana nisu uspeli da se plasiraju na Fajnal-for Evrolige.

Crno-beli su u majstorici u Madridu poraženi od Reala rezultatom 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18).

Tim Željka Obradovića je prvo poluvreme dobio sa 16 razlike, a početkom treće četvrtine imao i 18 poena viška, ali ni to nije bilo dovoljno da vizira put u Kaunas.

Crno-beli su odigrali katastrofalno u odbrani u drugih 20 minuta, kada su primili 59 poena.

Partizan je imao i 2:0 u seriji, ali je Real vezao tri pobede i prošao u završnicu.

Real će na Fajnal-foru 19. maja igrati protiv Barselone, dok se u drugom polufinalu sastaju Olimpijakos i Monako.

U ekipi Partizana Panter je bio najefikasniji sa 28 poena, Egzum je postigao 16 poena, Lesor 13, a Papapetru 10.

Musa je bio najefikasniji u Realu sa 20 poena. Ključni čovek utakmice bio je Serhio Rodrigez, koji je postigao 19 poena. Od toga je 13 postigao u poslednjoj četvrtini. Hezonja je završio utakmicu sa 13 poena, a Tavares 12.

Crno-beli su odlično šutirali za tri poena u prvom poluvremenu, a na kraju završili sa 15 trojki iz 29 pokušaja. Crno-beli su podbacili u parametru u kome su tokom sezone bili među najboljima, a to je šut za dva poena. Pogodili su svega 12 šuteva iz 32 pokušaja.

REAL - PARTIZAN 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18)

4. ČETVRTINA

40. minut - Panter je promašio šut za izjednačenje 24 sekunde pre kraja. Fauliran je Hezonja i imaće dva bacanja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 98:94.

40. minut - Ledej pogađa trojku 48 sekundi pre kraja - 97:94.

39. minut - Egzum smanjuje na 97:91.

38. minut - Ljulj pogađa trojku - 95:87. Lesor je fauliran. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 95:88. Rodrigez ponovo pogađa - 97:88. Samo u poslednjoj četvrtini je pogodio 13 poena. Egzum je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje - 97:89.

37. minut - Hezonja pogađa neverovatnu trojku - 91:86. Madar je fauliran, Real je izašao iz bonusa. Promašio je prvo, a pogodio drugo. Njegovih pet poena - 91:87. Tavares je promašio prvo bacanje, a pogodio drugo - 92:87.

36. minut - Ljulj pogađa tri, Real vodi - 86:83. Ljulj koristi kontru, Real vodi - 88:83. Kakva trojka Pantera - 88:86.

35. minut - Nezaustavljiv je Rodrigez - 83:83.

34. minut - Rodrigez donosi izjednačenje Realu - 81:81. Serhio Rodrigez, čovek koji je pokrenuo Real, njegovih 15 poena, od toga devet u poslednjoj četvrtini. Laki poeni za Parrtizan posle dobre akcije iz tajm-auta, Lesor zakucava - 81:83.

33. minut - Kakva trojka Pantera - 74:81. Rodrigez odmah smanjuje - 76:81. Hezonja pogađa svoju prvu trojku - 79:81.

32. minut - Smailagić zakucava - 71:78. Ali odmah peta lična Smailagića. Blokirao je Musu, ali potom faulirao Rodrigeza koji je došao do lopte. Rodrigez pogađa još jednu trojku, njegova treća - 74:78. Musa je zaradio četvrtu ličnu grešku.

31. minut - Rodrigez pogađa na startu poslednje četvrtine - 71:76. Ndiaje je dobio petu ličnu grešku. Smailagić je zaradio četvrtu ličnu grešku. Egzum takođe dobija četvrtu ličnu grešku.

3. ČETVRTINA

30. minut - Rodrigez pogađa trojku - 66:75. Egzum pogađa samo jedno bacanje - 66:76. Fernandez je fauliran od strane Egzuma, ali je zbog povrede ramena izašao iz igre, pa Musa izvodi tri penala. Pogodio je sva tri - 69:76. Musa je izveo 12 bacanja.

29. minut - Ide nova trojka! Egzum je pogodio - 60:75. Tavares pogađa pod faulom - 62:75. Precizan je - 63:75. Njegovih 11 poena.

28. minut - Musa smanjuje na 60:72.

27. minut - Partizan sipa trojke sa svih strana, sada je Ledej pogodio - 56:72. Crno-beli su pogodili 11 trojki iz 18 pokušaja, četvrta u ovoj četvrtini. Tavares smanjuje posle tajm-auta - 58:72.

26. minut - Egzum iz ćoška pogađa - 54:67. Treća trojka Partizana u ovoj četvrtini. Lesor je dobio četvrtu ličnu grešku, ogroman problem za Partizan. Vilijams-Gos je na liniji bacanja. Pogodio je oba - 56:67. Tavares je dobio četvrtu ličnu grešku. Faulirao je Papapetrua posle ofanzivnog skoka. Pogađa Papapetru - 56:69. Njegovih deset poena.

25. minut - Hanga pogađa trojku - 51:61. Panter trojkom iz daljine vraća Partizanu 13 poena - 51:64. Njegovih 22 poena i peta trojka. Musa vraća trojku - 54:64.

24. minut - Hezonja postiže lake poene, njegovih šest poena - 46:59. Lesor ukucava promašaj Pantera - 46:61. Hanga smanjuje - 48:61.

23. minut - Papapetru je fauliran u kontri, pogodio je jedno od dva - 41:59. Musa smanjuje pod faulom, Smailagić dobija treću ličnu - 43:59. Dodatno bacanje je iskoristio - 44:59.

22. minut - Panter!!! Nova trojka! Njegovih 19 poena - 41:58.

21. minut - Hezonja u kontri zakucava, posle neuspešnog napada Partizana - 41:55.

2. ČETVRTINA

Kakva druga četvrtina Partizana. Crno-beli su ubacili 32 poena kraljevskom klubu i stekli velikih 16 poena prednosti. Crno-beli su pogodili šest od sedam trojki u ovoj četvrtini. Ukupno crno-beli imaju 7/12 za tri poena.

Panter je sakupio 16 poena za poluvreme, Naneli ima 9, Lesor 8, Papapetru 7, a Egzum 6.

Kod domaćina, najefikasniji je Musa sa 9 poena, Vilijams-Gos ima 8. Partizan je sveo Tavaresa na 6 poena, a visoki centar ima tri lične greške.

20. minut - Vilijams-Gos smanjuje na 39:50. Trojka Ledeja - 39:53. Panter je fauliran 0.5 sekundi pre isteka poluvremena. Pogodio je oba - 39:55.

19. minut - Još jedna trojka za Džejmsa Nanelija, četvrta za Partizan u ovoj četvrtini - 35:47. Musa je ponovo na liniji penala, a Lesor je zaradio treću ličnu i to je problem za crno-bele. Pogaša oba Musa, njegovih devet poena - 37:47. Ide trojka Pantera - 37:50. Njegova treća trojka.

18. minut - Lesor pogađa dva bacanja - 33:44. Vilijams-Gos smanjuje na 35:44.

17. minut - Lesor je fauliran, Real je izašao iz bonusa. Pogodio je oba - 31:42. Njegovih šest poena, a Partizan je prvi put na dvocifrenoj razlici. Hezonja iz teške pozicije pogađa svoje prve poene - 33:42.

16. minut - Tavares pravi faul u napadu, njegova treća lična greška. Tehnička greška za trenera Ćusa Matea. Panter koristi slobodno bacanje - 30:38. Musa je fauliran, ima dva penala. Pogodio je samo prvo - 31:38. Papapetru u kontri zakucava - 31:40. Njegovih sedam poena.

15. minut - Tavares smanjuje na 30:34. Naneli u kontri pogađa trojku, treća u drugoj četvrtini - 30:37.

13. minut - Sjajna akcija Partizana, Naneli do Lesora, a ovaj zakucava za svoje prve poene iz igre - 25:34. Kozer pogađa trojku uz faul - 28:34.

12. minut - Tehnička greška za klupu Reala. Madriđani od početka utakmice vrše veliki pritisak na sudije. Panter je pogodio slobodno bacanje - 25:29. Panter pogađa još jednu trojku, njegovih 11 poena - 25:32. Tajm-aut za Real.

12. minut - Prva trojka Pantera, preko ruke iz daljine - 25:28. Njegovih sedam poena.

11. minut - Naneli otvara drugu četvrtinu poenima - 22:25. Serhio Rodrigez pogađa prvu trojku za Madriđane - 25:25.

1. ČETVRTINA

10. minut - Egzum vraća plus tri za Partizan - 18:21. Musa smanjuje sa penala - 20:21. Real je izveo 10 slobodnih bacanja u prvoj četvrtini. Egzum je fauliran, Real je izašao iz bonusa. Australijanac pogađa svoj peti i šesti poen - 20:23. Rendolf smanjuje - 22:23.

8. minut - Musa pogađa za dva - 16:15. Egzum je precizan sa linije penala, Partizan ponovo vodi - 16:17. Tavares je zaradio drugu ličnu grešku, potencijalni problem za Real, koji na klupi ima samo Rendolfa od visokih igrača. Lesor je na liniji penala, upisao je prve poene - 16:19. Musa sa penala smanjio rezultat na 18:19.

7. minut - Real je izveo već šest slobodnih bacanja, a Panter drugo i treće za Partizan. Precizan je kapiten Partizana - 12:12. Vilijams-Gos je precizan za dva, njegova četiri poena - 14:12. Prva trojka Partizana, Papapetru pogađa - 14:15.

6. minut - Hanga je fauliran pri šutu. Pogodio je oba - 10:10. Endiaje sa penala pogađa oba bacanja - 12:10.

5. minut - Endiaje donosi izjednačenje Realu - 8:8. Madar pogađa iz teške pozicije - 8:10. Njegova četiri poena.

4. minut - Papapetru je precizan - 4:8. Vilijams-Gos smanjuje - 6:8.

3. minut - Panter poentira iz prvog šuta - 2:4. Tavares vraća - 4:4. Madar koristi kontru i asistenciju Pantera - 4:6.

2. minut - Tavares je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je prvo, potom i drugo - 2:2.

1. minut - Real nije iskoristio prvi napad na meču. Smailagić koristi prvi napad Partizana - 0:2.

Partizan startuje sa petorkom Madar, Panter, Papapetru, Ledej i Smailagić.

Real je u sastavu Vilijams-Gos, Musa, Hanga, Endiaje, Tavares.

Vizink arena nikad punija

Real je prvi put ove sezone rasprodao Vizink arenu, što dovoljno govori o utakmici koja predstoji.

Real bez centra

Pored suspendovanog Geršona Jabuselea i povređenih Petra Kornelija i Gabrijela Deka, iz Reala stiže vest da ne mogu da računaju ni na centra Vinsenta Poarjea.

REAL - PARTIZAN

Vizink arena, 21

Sudije: Boris Rižik, Oleks Latiševs, Mehdi Difala

REAL: Vilijams-Gos, Kozer, Rendolf, Fernandez, Abalde, Hanga, Hezonja, Rodrigez, Tavares, Ljulj, Endiaj, Musa. Trener: Ćus Mateo

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Smailagić, Papapetru, Eksum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović.