ZVEZDA PALA PRED ŠAMPIONOM LITVANIJE: Crveno-beli posle drame poraženi od Žalgirisa na Kipru

PRIPREME

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa sa 84:85 na pripremnom turniru na Kipru.

Podsetimo, crveno-beli su na istom turniru juče poraženi od Makabija posle dva produžetka.

U drugom meču izabranici Duška Ivanovića prikazali su daleko bolju igru, posebno na startu meča, ali je Žalgiris ipak uspeo da stekne prednost koju je držao do sredine poslednje deonice. Sjajnim koševima Nedovića Zvezda se vratila u igru, preokrenula rezultat i izborila uzbudljivu završnicu.

Na sekudni do kraja Žalgiris je imao jedan poen prednosti, Ivanović je nacrtao napad, ali se šampion Litvanije odbranio i izborio pobedu.

4. ČETVRTINA

40. minut - Na 16 sekudni do kraja Žalgiris ima +1 (84:85)....

38. minut - Trojka Hange (82:78), Lekavičijus održava Žalgiris u igri (82:81)

36. minut - Nedovićeva četiri poena naterala su trenera Žalgirisa na tajm-aut (79:76)

35. minut - Preokret! Crveno-beli imaju vođstvo (74:75)

34. minut - Biće ovo uzbudljiva završnica (72:73), Majk Tobi je pogodio trojku na asistenciju Nedovića

32. minut - Odlično dodavanje Nedovića za Ilića koji je snažno zakucao (66:71)

3. ČETVRTINA

30. minut - Trojka Nedovića vraća Zvezdu u igru (60:69). Treća deonica je završena rezultatom 62:69.

28. minut - Crveno-beli i dalje ne mogu da se sastave (54:69), Žalgiris lako održava dvocifrenu prednost

27. minut - Hange pogodio je trojku iz velike daljine (54:65), Zvezda uspavana

26. minut - Litvanski tim ne ispušta prednost tako lako (51:60), lagano pogađaju trojke

23. minut - Dos Santos pogađa trojku (46:50), Zvezda se vraća u igru

22. minut - Nedović promašuje šut za tri, usledila je kontra tima iz Litvanije koji pogađa (39:47). Zvezda ništa ne može da pogodi

21. minut - Nastavlja Žalgiris da uvećava prednost (39:45)

2. ČETVRTINA

20. minut - Dosta promašaja na obe strane, šampion Litvanije od odmor olazi sa +4 (37:41)

17. minut - Žalgiris preokrenuo (33:34), četiri vezana poena Šmitsa

15. minut - Zvezda je sad u ozbiljnom problemu (31:28), Litvanci se opasno približili

14. minut - Još jedna trojka Žalgirisa polako topi prednost beogradskog tima (29:23)

13. minut - Odbrana Žalgirisa je dosta konfuzna, ali uspevaju da spreče crveno-bele da dođu do koša (25:20)

11. minut - Zvezda nastavlja da rešeta (25:17), litvanski tim nema rešenja

1. ČETVRTINA

10. minut - Raspoloženi Tobi i Simonović održavaju lepu prednost Zvezde (21:14)

6. minut - Sada je Žalgiris ušao u seriju, crveno-beli se ispromašivali (18:10), Duško Ivanović je primoran da uzme tajm-aut

5. minut - Crveno-beli stižu do dvocifrene prednosti (15:5)

4. minut - Navijači na Kipru su videli i jedno atraktivno zakucavanje Tobija (13:5)

3. minut - Nastavlja se sjajna igra Zvezde koja ide na +5 (9:4)

2. minut - Crveno-beli stižu do prvog vođstva na meču (5:2), Majk Tobi postiže i prvu trojku

1. minut - Ljuta borba od početka meča, pali su koševi na obe strane (2:2)

15.45 - Meč je počeo!

Izabranici Duška Ivanovića su u prvom meču na Kipru poraženi od ekipe Makabija, i to posle dva produžetka, sa 112:109.

Crveno-beli su prethodno igrali i na turnirima u Italiji i Minhenu. U Italiji su poraženi od Dinamo Sasarija, i slavili protiv Asvela, dok su u Minhenu savladali Albu, pa pretrpeli poraz od Bajerna.