PARTIZAN ČEKA BARSELONU U NALETU: Blaugrana posle Olimpijakosa savladala i Gran Kanariju

Evroliga

Košarkaši Barselone slavili su na gostovanju Gran Kanariji rezultatom 83:73 u okviru Endesa lige.

Španci tako pobedom dolaze u utorak u Beograd, gde će od 18.30 časova gostovati Partizanu u utakmici 3. kola Evrolige.

Tim trenera Rodžera Grimaua se dugo mučila u utakmici 5. kola Endese. Gran Kanarija je u poslednju četvrtinu ušla sa tri poena prednosti, a onda je proradio kvalitet Barselone, koja je taj period dobila sa 27:14.

Barselona je, kao i u utakmici protiv Olimpijakosa u Evroligi, sjajno šutirala za tri poena. Pogodila je devet trojki iz 20 pokušaja.

Grimau nije odmarao nosioce igre, ali su imali manju minutažu. Barselona je igrala u sastavu: Da Silva 9 poena, Veseli 5, Para 11, Satoranski 2, Laprovitola 5, Jokubaitis 14, Kalinić 2, Abrines 9, Ernangomez 11, Parker 8, Brizuela 5, Nadži 2.