PARTIZANOVO PROKLETSTVO U LJUBLJANI TRAJE: Crno-beli izgubili od Cedevite, Avramoviću razbijen nos!

8. kolo Aba

Košarkaši Partizana doživeli su treći poraz u ABA ligi.

Crno-beli su u utakmici 8. kola poraženi u gostima od Cedevita Olimpije sa 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20).

Crno-beli nisu srušili prokletstvo Ljubljane, pošto su doživeli šesti uzastopni poraz, a od fuzije Olimpije i Cedevite nikada nisu ovaj tim savladali u Ljubljani.

Meč u Stožicama je obeležila i povreda Avramovića, kome je nos razbijen u 12. minutu posle kontakta sa bivšim košarkašem Partizana Jakom Klobučarem.

Jaka Blažič je još jednom odigrao sjajno protiv Partizana i postigao je 29 poena. Prepelič je postigao 18 poena, Džons 17, a Stjuart 12.

U timu Partizana Kaminski je postigao 20 poena, Ledej 17, Doužer 14, a Naneli i Kaboklo po 10.

Crno-beli su dugo imali rezultatsku prednost, ali je Olimpija sa tri vezane trojke u finišu prvog poluvremena stigla do egala. Od tada, pa do kraja meča smo gledali rezultatski egal, gde se domaći tim bolje snašao.

Velike tenzije doprinele su i da se četiri minuta pre kraja igrači umalo potuku. Ledej je napravio nesportski faul na Blažiču, pa su se domaći igrači zatrčali na igrača Partizana. Prepelič je kasnije dobio tehničku grešku.

U finišu meča Cedevita je bolje izvodila bacanja, dok su crno-beli promašili svoje šanse za povratak u meč.

Sada Cedevita ima učinak 6-2, a Partizan 5-3.

U narednom kolu Cedevita gostuje Budućnosti, a Partizan dočekuje Borac. Pre toga crno-bele očekuje gostovanje Efesu u Evroligi.

CEDEVITA OLIMPIJA - PARTIZAN 95:91 (22:27, 29:23, 22:21, 22:20)

4. ČETVRTINA

40. minut - Stjuart pogađa za dva 45 sekundi pre kraja - 95:91. Promašio je Partizan napad, Cedevita ima loptu 33 sekunde pre kraja.

39. minut - Novi promašeni napad Partizana, potom faul na Prepeliču. Pogodio je za 93:87. Ledej je pogodio iz teške situacije pod faulom - 93:89. Promašio je slobodno bacanje, njegov treći promašaj sa penala.

Naneli je fauliran na 1:02 pre kraja. Pogodio je oba za 93:91.

38. minut - Blažič je fauliran. Pogodio je oba bacanja - 89:87. Promašio je Partizan napad, a Blažič fauliran za nova dva bacanja. Pogodio je oba za 91:87. Njegovih 29 poena.

37. minut - Ledej jednom rukom pogađa - 87:87.

36. minut - Haos na terenu, Ledej je faulirao Blažiča u kontri. Sudije su dosudile nesportski faul, a košarkaši Cedevite su se zatrčali ka Ledeju. Sve se to dešavalo kod klupe Partizana. Prepelič je dotrčao do Ledeja i uhvatio ga. Sudije gledaju snimak.

Nesportska lična za Ledeja i tehnička za Prepeliča. Do kraja je 4:32.

Naneli je pogodio slobodno bacanje zbog tehničke i izjednačio na 85:85.

Blažič pogađa oba bacanja, njegovih 25 poena - 87:85.

36. minut - Blažič u kontri pogađa za dva pod faulom - 84:81. Pogodio je i bacanje, njegova 23 poena - 85:81. Kaminski na drugoj strani još jednom pod faulom pogađa - 85:83. Pogodio je bacanje, njegov 20. poen - 85:84.

35. minut - Ledej je fauliran. Promašio je prvo bacanje, pogodio drugo - 82:81.

34. minut - Džons se razigrao - 82:77. Kaminski pod faulom precizan za dva - 82:79. Pogodio je i dodatno bacanje - 82:80.

33. minut - Džons popravlja svoj promašaj i posle ofanzivnog skoka pogađa - 78:75. Ledej smanjuje na 78:77. Džons na drugoj strani ponovo precizan - 80:77.

32. minut - Ledej je fauliran u šutu za tri poena. Pogodio je dva od tri - 76:73. Ofanzivni skok Ponjitke, a Smailagić zakucava - 76:75.

31. minut - Stjuart postiže trojku - 76:71. Tajm-aut za Partizan. Stujart je fauliran, promašio je oba bacanja.

3. ČETVRTINA

30. minut - Blažič u kontri pogađa - 70:69. Kaboklo je fauliran 3.4 sekunde pre kraja četvrtine. Pogodio je oba - 70:71. Neverovatno, Anđušić je u poslednjoj sekundi napravio faul na Kobsu u šutu za tri poena na oko devet metara od koša. Kobs je pogodio sva tri bacanja - 73:71.

29. minut - Kobs sa linije slobodnih bacanja donosi novi rezultatski preokret - 68:67. Kaboklo zakucavanjem vraća prednost crno-belima - 68:69.

28. minut - Doužer precizan za dva - 63:65. Prepelič postiže desetu trojku Cedevite, njegovih 16 poena - 66:65. Smailagić zakucava, njegovi prvi poeni na meču - 66:67.

27. minut - Doužer pogađa trojku - 63:61. Sedma za Partizan iz 18 pokušaja. Kaboklo posle tajm-auta rešava napad za izjednačenje - 63:63.

26. minut - Stao je Partizan u napadu, na drugoj strani Stjuart pogađa trojku - 63:58. Deveta trojka domaće ekipe iz 16 pokušaja.

25. minut - Stjuart je precizan za dva - 60:58.

24. minut - Kaminski je precizan samo jednom sa penala, njegovih 14 poena - 57:57. Ponovo crno-beli pogađaju samo jedno bacanje. ovog puta Ponjitka - 57:58. Sou na drugoj strani takođe pogađa samo jedno bacanje - 58:58.

23. minut - Kobs postiže dvojku - 55:52. Doužer je fauliran pri šutu. Pogodio je svoj osmi i deveti poen - 55:54. Blažič precizan za dva - 57:54. Kaminski vraća na 57:56.

21. minut - Kaminski dvojkom otvara drugo poluvreme - 51:52. Džons vraća prednost domaćinu - 53:52.

2. ČETVRTINA

20. minut - Prepelič pogađa novu trojku, njegov 13. poen - 49:47. Doužer vraća trojku - 49:50. Kobs za vođstvo Cedevite na poluvremenu - 51:50.

19. minut - Doužer smanjuje na 46:45. Ponjitka posle sjajne odbrane Doužera u kontri polaže za 46:47.

18. minut - Ledej je izjednjačio na 43:43. Prepelič sa velike distance pogađa trojku - 46:43.

17. minut - Naneli je precizan sa linije bacanja - 41:41. Prepelič siguran sa penala - 43:41.

16. minut - Prepelič je fauliran. Pogodio je za vođstvo domaćina - 39:37. Naneli je prekinuo seriju domaćina - 39:39. Blažič u kontri pogađa za dva - 41:39. Njegovih 16 poena.

15. minut - Blažič pogađa još jednu trojku - 34:37. Tajm-aut za Obradovića. Treća uzastopna trojka Cedevite za izjednačenje - 37:37. Zonska odbrana Ljubljančana daje rezultate.

14. minut - Kaboklo je pogodio jedno od dva bacanja - 28:37. Blažič pogađa trojku - 31:37.

13. minut - Prepelič pogađa trojku - 28:34. Jaramaz je precizan za dva - 28:36.

12. minut - Džons je smanjio na 25:32. Anđušić je povećao prednost Partizana sa linije bacanja - 25:34.

Avramoviću je u jednoj akciji domaće ekipe razbijen nos. Morao je na klupu, a zatim u svlačionicu jer je krvario.

11. minut - Kaboklo pogađa dvojku - 22:29. Džons je fauliran u šutu. Pogodio je samo prvo bacanje - 23:29. Anđušić iz ugla pogađa trojku - 23:32.

1. ČETVRTINA

10. minut - Kaboklo je fauliran. Promašio je prvo slobodno bacanje, pogodio drugo - 22:27.

9. minut - Sou je fauliran u šutu. Pogodio je samo prvo - 22:24. Doužer prolazi kroz reket i poentira - 22:26.

8. minut - Sou zakucava - 19:24. Kontra domaćina, Blažič polaže za 21:24.

7. minut - Ponjitka poentra - 17:21. Kaminski pogađa za tri, njegova prva trojka i deveti poen - 17:24.

6. minut - Džons pogađa - 17:17. Igra se gotovo bez odbrane. Avramović u solo prodoru postiže svoje prve poene - 17:19.

5. minut - Razigrani Kaminski pogađa svoj šesti poen - 13:14. Džons je fauliran posle ofanzivnog skoka. Pogodio je oba bacanja - 15:14. Naneli pogađa tešku trojku - 15:17.

4. minut - Sou je precizan za dva - 10:7. Ledej pogađa svoju drugu trojku - 10:10. Blažič pogađa za dva pod faulom - 12:10. Pogodio je i dodatno bacanje - 13:10. Kaminski smanjuje na 13:12.

3. minut - Džons pogađa novu trojku za domaći tim - 8:4. Ledej vraća trojku - 8:7.

2. minut - Ponjitka donosi Partizanu prvo vođstvo - 2:4. Blažič pogađa prvu trojku - 5:4.

1. minut - Cedevita je iskoristila prvi napad i preko Stjuarta povela sa 2:0. Kaminski postiže poene pod faulom - 2:2. Promašio je dodatno bacanje.

Partizan je u Ljubljani bez Kevina Pantera i Uroša Trifunovića, a u tim su se vratili Balša Koprivica i Alen Smailagić.

CEDEVITA OLIMPIJA - PARTIZAN

Hala: Stožice, Ljubljana

Sudije: Ilija Belošević, Damir Javor, Marko Mustapić

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart, Arman, Sou, Radović, Kobs, Glas, Blažič, Prepelič, Džons, Šćuka, Klobučar, Šaškov. Trener: Simone Pjaniđani

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Košarkaši Partizana u okviru 8. kola ABA lige gostuju ekipi Cedevita Olimpija u Ljubljani.

I kada u najavi iz crno-belog tabora poručuju kako ih očekuje teško gostovanje, onda to nije kurtoazija. Statistika je neumoljiva, Partizan je izgubio poslednjih pet mečeva u Ljubljani, dva u prošloj sezoni. Poslednji put u "Stožicama" je slavio sada već daleke 2018. godine, ali je to još uvek bila samo Olimpija. Od fuzije ljubljanske i zagrebačke ekipe, crno-beli nisu slavili.

Trener Partizana Željko Obradović je izjavio:

"Pred nama je utakmica u Ljubljani, gde smo prošle sezone dva puta izgubili i gde tokom poslednjih nekoliko godina Partizan veoma teško dolazi do pobede. Cedevita Olimpija ima dobar tim, imaju dosta iskustva i sigurno nas čeka jako težak zadatak. Ništa novo neću reći ako ponovim da energija i koncentracija tokom svih 40 minuta utakmice donose prevagu. Tako će biti i na ovoj utakmici. A na nama je da učinimo sve kako bi te stvari bile na našoj strani", istakao je Obradović.

Bek crno-belih, Ognjen Jaramaz pred duel kaže:

"Utakmica protiv Cedevita Olimpije u Ljubljani je uvek veoma zahtevna i mi smo svesni kakav nas izazov očekuje. Teško gostovanje protiv veoma dobrog tima u kom je nekoliko vrlo iskusnih igrača. Pripremamo se najbolje što možemo i na utakmicu ćemo sigurno izaći na teren sa velikom željom i motivom da prikažemo svoju najbolju igru", poručio je Jaramaz.

Obe ekipe su startovale lošije u odnosu na svoj renome. U prvih sedam kola su doživele po dva poraza.