ZVEZDA SE NAMUČILA, ALI PROŠLA KROZ PODGORICU: Crveno-beli na krilima Mitrovića tek u finišu slomili žilavi Studentski centar

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Podgorici Studentski centar u utakmici 12. kola ABA lige rezultatom 77:91

Domaćin je pošteno namučio velikog favorita čak i imao vođstvo pred poslednju deonicu 65:63.

Zvezda je tada dodala gas i najviše zahvaljujući Mitroviću lako preokrenula rezultat. Prethodno je Studentski centra nadoknadio -10 koja je Zvezda stekla početkom drugog poluvremena.

Zvezdu je predvodio Luka Mitrović sa 20 poena, sedam skokova i tri asistencije. Jago Dos Santos postigao je 15 poena, Šabaz Nejpir 13, Branko Lazić 12, a Rokas Gedrajtis 11 poena.

U ekipi iz Podgorice najefikasniji su bili Igor Drobnjak sa 17 poena uz četiri asistencije, Emir Hadžibegović sa 13 poena i Obri Dokins sa 12 poena.

Zvezda je ostala prva na tabeli sa skorom 11-1, Studentski centar ima polovičan učinak 6-6.

U sledećem kolu Zvezda će dočekati Split, a Studentski centar će kao gost igrati protiv Budućnosti.

Četvrta četvrtina:

39. minut. Ponovo sjajni Mitrović 74:89.

37. minut - Šabaz Nejpir postiže možda i prelomnu trojku 74:85.

35. minut - Sjajno igra Luka Mitrović 71:78.

34: minut - Trojka Davidovca 67:76.

33. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Mitrovića 65:71.

32. minut - Zvezda je ozbiljno ušla u poslednju deonicu, mini serija 65:69.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Studenstki centar vodi pred poslednju deonicu 65:63.

28. minut - Sjajno igraju Studenti, zakucavanje Dokinsa za izjednačenje 59:59.

27. minut - Mitrović poentira preko Kamenjaša 52:57.

25. minut - Pogađa Jago iz rolinga 50:55.

24. minut - Mini serija domaćina 47:53.

22. minut - Zvezda je odlično ušla u nastavak meča, Bolomboj pogađa iz reketa, pa Lazić trojka 41:51.

Druga četvrtina:

20. minut - Kraj prvog poluvremena, Zvezsda ide na odmor saa +5 , 41:46

19. minut - Zvezda se polako odlepljuje, trojka Lazića 37:46.

17. minut - Trojka Jaga iz teške pozicije, 34:40.

15. minut - Sjajno pariraju Studenti crveno-belima, trojka Bogavca 31:34.

13. minut - Sjajan prodor Nejpira i pogodak uz faul 28:32.

12. minut - Teodosić pogađa uz faul 24:27.

11. minut - Trojka Gedraitisa 21:24, Zvezda vodi posle dužeg vremena.

Prva četvrtina:

10 . minut - Nejpir pogađa za kraj prve četvrtine 21:21.

8. minut - Jago pogađa nakon prodora 16:16.

7. minut - Domaćin je odlično ušao u meč, pogađa Drežnjak 16:12.

5. minut- Hanga poentira za tri 9:7.

4. minut - Hadžibegovič postiže i sedmi poen 7:4.

2, minut - Lazić siguran sa penala 4:4.

1. minut - Utakmica je počela.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju u Podgorici Studentskom centru u utakmici 12. kola ABA lige.

Zvezda je prva u ligi sa skorom 10-1 dok je Studentski centar je osmi sa skorom 6-5.

Kapiten crveno-belih Branko Lazić oprezan je pred ovaj meč.

"Dobro poznajemo ekipu Studentskog Centra, pokazali su svoj kvalitet i prošlih sezona, takođe i ove odigravši veliki broj izuzetno dobrih utakmica. Dobro organizovan čvrst tim, koji se dobro poznaje i koji ima svoje ambicije u ovom meču. Na nama je da odigramo čvrstu odbranu, da prenesemo energiju na parket i odigramo utakmicu u ritmu koji nama odgovora kako bi došli do pobede", rekao je Lazić.