ZVEZDA U PIONIRU KONAČNO NAPRAVILA BREJK: Maestralni Miloš Teodosić DIRIGOVAO orkestrom, crveno-beli SRUŠILI Makabi!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Makabi na gostovanju u utakmici 16. kola Evrolige rezultatom 92:98

Zvezda je odigrala odlično prvo poluvreme. Kontrolisala ritam, skok uz odličan procenat šuta za tri. Najefikasniji je bio fantastični Teodosič sa 15 poena uz 8 asistencija. Tobi je upisao 12, a Bolomboj 11 poena.

U trećoj četvrtini proradio je Rokas Gedraitis koji je postigao čak 16 poena, a Zvezda stekla ubedljivu prednost za 65:79 na kraju treće deonice.

U poslednjoj deonici Makabi je pokušao da se vrati, približio se u finišu, ali su crveno-beli uspeli da sačuvaju prednost i zabeležu vrednu pobedu.

Ovo je prva pobeda Zvezde na gostovanju ove sezone.

Miloš Teodosić je izdominirao sa 27 poena i 16 asistencija. Džoel Bolomboj je sa 20 poena ostvario rekord karijere, Rokas Gedraitis je ubacio 16, a Majk Tobi 12.

Najefikasniji kod Makabija bili su Vejd Boldvin sa 22, Lorenco Braun sa 20 i Džoš Nibo sa 18 poena.

Zvezda je sada na skoru 6-10, dok Makabi ima 9-7.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Panatinaikosu, dok će Makabi u goste Žalgirisu.

1 / 14 Foto: Starsport©

Četvrta četvrtina:

40. minut- Pogađa Lorenco Braun, Jago gubi loptu, Braun trojka 92:98. Kraj pobede Zvezde, prva na

39. minut - Kolson pogađa trojku, Makabi - 9 , 87:96. Bolomboj njegov 20 poen 87:98.

38. minut - Zakucavanje Bolomboja, pa Kolson sa druge strane 84:96

37. minut - Nibo sa penala, pa trojka Bolomboja 79:94. A onda Blat nova trojka 82:94.

36. minut - Teodosić pogađa sa penala 77:91.

35. minut - Nibo zakucava 77:89.

Zvezda

34. minut - Pogađa Boldvin uz faul. Davidovac iz naskoka 75:89.

33. minut - Hanga pogađa za tri. A onda Davidovac na neverovatan način pogađa uz faul. Boldvin vrlo raspoložen nova trojka 72:87.

32. minut - Lorenco Braun pogađa uz faul, promašuje bacanje. Potom seče loptu Nedoviću i lako poentira 69:81..

31. minut - Novi sjajan poen Teodosića 65:81.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Sorkin pogađa sa penala. Gedraitis za kraj ove deonice, njegov 16 poen sve je postigao u trećoj četvrtini 65:79.

29. minut - Bolomboj pogađa sa penala.Blat pogađa svoju treću trojku 63:77.

28. minut - Rivero pogađa sa penala. Teodosić se vratio u igru i pogađa trojku 60:75.

27. minut - Rivero pogađa iz okreta 58:72.

26. minut - Pogađa trojku Boldvin uz dosta sreće 56:72.

25. minut- Nakon faula Nedovića na polovini terena pri šutu Boldvin pogađa sva tri bacanja. A onda Gedraitis ponovo uz faul 53:72.

Zvezda

24. minut - Miloš Teodosić dominira pogađa posle prodora, fantastično igra 50:66

23. minut - Boldvin trojkom održava Makabi, sa druge strane raspoloženi Gedraitis 48:64

22. minut - Raspoloženi Lorenco Braun, nova trojka, ali vraća Gedraitis. Mitrović poentira nakon ofanzivnog skoka 45:62

21. minut - Teodosić nastavlja gde je stao nova trojka 18 poen. Potom Gedraitis uz faul 42:57

Zvezda

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Nova tehnička za Makabi, Blat ovog puta. Teodosić ponovo siguran. Onda Mitrović promašuje oba bacanja. Boldvin pogađa za tri poena. A onda Hanga uz zvuk sirene za 42:51, na poluvremenu.

19. minut - Rivero pogađa nakon ofanzivnog skoka. Nakon promašaja Gedraitisa, Tobi iz ofanzivnog skoka siguran, njegov već 12 poen. Lazić pravi faul, Boldvin siguran sa penala 39:47.

18. minut - Tehnička greška za trenera Makabija, Teodosić pogađa bacanje 35:45.

17. minut - Mitrović polovičan sa penala. Blat pogađa drugu svoju trojku na meču. A onda novi poeni Tobija 35:44.

16. minut - Klivlend vraća trojku. Toboi pogađa iz skoka, Nibo sa penala polovičan 33:41.

15. minut - Teodosić pogađa trojku iz jako teške pozicije, a potom i fantastična asistencija za Tobija 29:39.

Zvezda

14. minut - Nibo siguran sa penala.Hanga je tražio faul ništa od toga. A onda Klivlend sa penala takođe siguran 27:34. Još jedan promašaj, Nibo lagano poentira iz kontre 29:34. Tajm-aut Sferopulos.

13. minut - Kolson polovičan sa penala. Tobi pogađa za tri 23:31. Makabi traži tajm - aut. Tobi nova trojka 23:34.

12. minut - Nedović pogađa svoju prvu trojku, potom Rivero za dva, a onda i Bolomboj nova trojka 22:28.

11. minut- Simonović zakucava posle kontre 20:22.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Blat za pogađa za tri, ali onda treća trojka MIloša Teodosića, njegov već 10 poen. Bolomboj iz reketa na asistenciju Teodosića, a Lorenco Braun uz zvuk sirene pogađa trojku za Makabi iz neverovatne situacije 20:20 na kraju prve četvrtine.

9. minut - Boldvin siguran sa penala 14:15.

8. minut- Sjajna asistencija Teodosića za Bolomboja, potom zakucavanje Niba sa druge strane. Nova trojka sjajnog Teodosića 12:15.

7. minut - Teodosić pogađa trojku uz faul.Pogađa i dodatno bacanje 10:10.

Zvezda

6. minut - Nibo prekida seriju promašaja na obe strane. Potom Bolomboj lepo iz okreta. Lorenco Braun lagano poentira 10:6.

3. minut - Nibo pogađa uz faul, već drugi prekršaj Luke Mitrovića. Potom Jago gubi loptu. Onda Lazić krade loptu i pogađa iz kontre 6:4.

2. minut - Trojka Lorenca Brauna 3:2.

1. minut - Bolomboj postiže prve poene na meču 0:2.

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Zvezda kreće u sastavu Jago, Lazić, Gedraitis, Mitrović, Bolomboj

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Makabiju u utakmici 16. kola Evrolige.

Nažalost zbog dobro poznate ratne situacije u Izraelu meč se igra u Beogradu u hali "Aleksandar Nikolić" gde Makabi ove sezone igra svoje mečeve kao domaćin.

"Ponos Izraela" se za sada s obzirom na sve okolnosti odlično drži i ima skor 9-6, te se nalazi na deobi četvrtog meta sa Partizanom.

Janis Sferopulos, Branko Lazić, Crvena zvezda, KK Crvena zvezda

Sa druge strane Zvezda nikako ne može da bude zadovoljna učinkom za sada. Crveno-beli imaju skor 5-10 i nalaze se tek 16 mestu elitnog takmičenja.

Trener crveno-belih Janis Sferopulos očekuje reakciju svog tima posle ubedljivog poraza od Reala.

"Igramo protiv koji na ovom terenu imaju pet pobeda i tri poraza. Oni su u vrhu tabele, u poziciju su za plej-of, ali je ovo bitna utakmica za nas. Posle utakmice sa Real Madridom želimo da budemo spremni da reagujemo. Želim da vidim da više igrača bude uključeno u borbu za pobedu, da ostanemo zajedno i budemo spremni da se potučemo za pobedu"

Sferopulosa čeka duel protiv bivšeg kluba.

"Kada ste bili u klubu četiri godine povezani ste sa ljudima iz kluba, menadžmentom, igračima... To je deo vašeg života. Uvek imam dobar osećaj za moje bivše klubove, isto tako je i za Makabi, posebno što sam sa njima imao dobre momente koje neću zaboraviti. Ipak, sada sam trener Crvene zvezde i daću sve od sebe da pobedim", dodao je Sferopulos.

Makabi

Zvezda je u pripemnom periodu odmerila snage sa ekipom iz Izraela, gde su crveno-beli poraženi, posle velike drame i dva produžetka, rezultatom 112:109. Utakmica je odigrama u okviru turnira na Kipru.

Zvezda ima pozitivan međusoban skor sa Makabijem i u ukupno 18 mečeva, uspela je da savlada Izraelce 10 puta.

Ono što je zanimljivo, crveno-beli su nanizali pet uzastopnih pobeda u Evroligi protiv ekipe iz Izraela.

Prošle sezone su oba puta ostvarili pobedu posle teške borbe i egal završnice. U Beogradu je rezultat bio 69:68, dok je na strani 86:89.

Meč se igra u hali "Pionir" sa početkom u 20.05 časova.