PORAZ PARTIZANA ZA KRAJ GODINE: Crno-beli pali posle VELIKE BITKE - Virtus slavio u paklu Arene!

EVROLIGA

Košarkaši Partizana izgubili su od Virtusa iz Bolonje sa 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17) u okviru 17. kola Evrolige.

Početak meča obeležio je egal (6:6), da bi tim iz Bolonje prednost stekao trojkama Maraka Belinelija (7:12) koji je crno-belima predstavljao pravu enigmu. Krajem prve deonice i ona je bila rešena (18:23), a u napadu su se "probudili" Naneli i Doužer, da bi početkom druge četvrine trojkom Kabokla domaći tim stigao do izjednačenja (23:23).

Veliki broj izgubljenih lopti (devet!) itekako je koštao izabranike Željka Obradovića, a Virtus je trojkama Heketa, Lunberga i Abasa stekao solidnu prednost (28:41). Crno-bele u igri do odlaska na odmor držao je raspoloženi Kaboklo koji je lako nalazio put do koša gostujuće ekipe (36:41).

Partizan se mučio u napadu, Balineli je nastavio da pogađa trojke (36:46), a onda su Panter i Naneli napravili seriju i vratili crno-bele u život (45:49). Pred kraj treće četvrtine isključen je Doužer što je razbesnelo Grobare na tribinama, a Jaramaz je trojkom ulio novu nadu domaćem timu (55:59).

Velike tenzije obeležile su poslednju deonicu, oba tima su želela da što pre stignu do koša što je rezultiralo serijom promašaja. Na minut do završetka ovog duela Naneli dovodi Partizan blizu preokreta (72:73), ali nisu imali i sreće da do njega dođe.

Na tri sekunde do kraja meča crno-beli su imali poslednji napad, Željko Obradović je nacrtao akciju, lopta je bila kod Kaminskog, pokušao je za tri, ali je promašio pobedu!

Naredni meč u okviru 18. kola Evrolige Partizan će odigrati 2. januara kada u goste stiže Asvel.

1 / 16 Foto: Starsport©

4. ČETVRTINA

40. minut - Kaboklo pravi faul nad Šengelijom - Virtus ima napad! Lundberg pogađa (72:75). Slobodna bacanja za Pantera (74:75), a onda i za Belinelija (74:77). Kaminski sa tri sekunde do kraja promašio pobedu - konačan rezultat 75:77!

39. minut - Lidej sa pogađa penala (70:73), pa Naneli uvodi meč u neizvesnu završnicu (72:73)

38. minut - Nastavlja se neoprezna igra, Panter parvi faul nad Lundbergom, tajm-aut Obradovića, a Lundbergom pogađa oba slobodna bacanja (68:73)

37. minut - Tajm-aut Virtusa! Velika nervoza na parketu... faul Kaminskog, Heket je na liniji za penale - pogađa oba (68:71)

36. minut - Raspoloženi Jaramaz dovodi Partizan na -2 (65:67), a Heket pogađa za dva (65:69). Trojka Kaminskog (68:69)

35. minut - Naneli polovičan sa linije penala (63:67)

34. minut - Danston pogađa (60:67), loša odbrana crno-belih... Kaminski pronalazi rešenje (62:67)

33. minut - Serija promašaja na obe strane - brzopleta igra!

32. minut - Kaminksi uzvraća trojkom (60:65)

31. minut - Abas postiže lake poene (55:62), Kaminski (57:62) i onda trojka Lundberga (57:65)

Partizan, Virtus

3. ČETVRTINA

30. minut - Jaramaz pogađa još jednu trojku (55:59), a onda Kaminski pravi faul i Pajola je na liniji za penale (55:60)

29. minut - Doužer isključen iz igre! Velike tenzije u Areni! sudijske odluke razbesnele Grobare koji negoduju sa tribina! Abas na liniji za slobodna bacanja (52:59)

28. minut - Panter (52:54), a onda kontra tima iz Bolonje - Kordinije (52:56)

27. minut - Trojka Jaramaza (50:54), a onda Virtus gubi loptu! Danijel Heket je na parketu, iskrenuo je skočni zglob desne noge! Lekarska ekipa je na terenu...

26. minut - Belineli je sam i opet pogađa trojku (45:52). Koš Pantera (47:52), a onda i Šengelije (47:54)

25. minut - Panter je ostao sam i opet je precizan (43:49) - vraća se Partizan: Naneli dolazi do lopte i ubacije je u koš (45:49)

24. minut - Prvi poeni za Ledeja - trojka! (41:49)

23. minut - Virtus uvećava prednost (36:49), a pogađa i Naneli (38:49)

22. minut - Balineli upisuje još jednu trojku (36:46)

21. minut - Partizan se muči u napadu... Šengelija nastavlja da rešeta (36:43)

2. ČETVRTINA

20. minut - Kaboklo drži Partizan u igri (36:41)

19. minut - Slobodna bacanja za Jaramaza (34:41)

18. minut - Poeni Nanelija (33:41)

17. minut - Trojka Heketa (28:41), pa onda i Kaboklo pogađa trojku (31:41)

16. minut - Lundberg pronalazi put do koša domaćina (27:36), a onda i još jednom (27:38). Jaramaz polovičan sa linije penala (28:38)

15. minut - Jaramaz se upisuje u strelce (27:34) posle ukradene lopte, pa trener tima iz Bolonje uzima tajm-aut

14. minut - Lundberg pogađa trojku (25:31), a onda i Abas (25:34) i Obradović je prinuđen da uzme tajm-aut

13. minut - Šengelija pogađa (23:28), a onda školski poeni Nanelija (25:28)

12. minut - Kaboklo donosi izjednačenje (23:23) Partizanu spektakularnim zakucavanjem! Trojka Abasa (23:26) utišala Grobare

11. minut - Naneli nastavlja gde je stao (20:23), a ima i jedno slobodno bacanje (21:23).

1. ČETVRTINA

10. minut - Trojka Doužera (15:21) za erupciju oduševljenja u Areni, a onda i trojka Nanelija (18:23)

9. minut - Partizan dosad ima pet izgubljenih lopti... Lunberg pogađa oba slobodna bacanja (10:21), u nastavku Na neli uspešno pogađa koš Virtusa(12:21)

8. minut - Laki poeni za Šengeliju (10:16), pa promašaj crno-belih i trojka Heketa (10:19)

7. minut - Strašna odbrana Partizana na Belineliju, a onda i poen Pantera iz munjevite kontre (10:12)

6. minut - Period bez poena, trener Virtusa uzima tajm-aut! Kaboklo polovičan sa linije za slobodna bacanja (7:9), pa onda i drugi faul Pantera. Još jedna trojka Belinelija (7:12). Prvi poen Pantera - sa penala (8:12)

5. minut - Belineli pogađa trojku (6:9)

4. minut - Šengelija na liniji penala - pogađa samo jedno slobodno bacanje (6:6)

3. minut - Danston ima polovičan učinak sa linije za slobodna bacanja (4:5), a posle nekoliko neuspelih napada sa obe strane Doužer postiže prve poene na meču (6:5)

2. minut - Posle serije Virtusa od 4:0, Kaboklo donosi izjednačenje (4:4)

1. minut - Pontika donosi prve poene za domaći tim (2:0)

18.35 - MEČ JE POČEO!

18.30 - KASNI POČETAK MEČA!

18.25 - GROBARI NAPRAVILI ŠOU U ARENI

18.07 - Igrači su na parketu - počinje zagrevanje

Prvo je izašao tim iz Bolonje koji je, očekivano, dočekan zvižducima, a potom je gromoglasnim aplauzom i ovacijama pozdravljen i domaći tim.

KK Partizan
KK Virtus, Virtus

17.11 - Grobari spremili koreografiju

Očekuje se dolazak velikog broja navijača Partizana u beogradsku "Arenu", a dva sata pred početak meča sve je spremno za nezaboravnu atmosferu.

Grobari

UOČI MEČA

Trener Partizana Željko Obradović pred meč sa Virtusom otkrio je da u timu sigurno neće biti Alekse Avramovića i Alena Smailagića, kao i da je Uroš Trifunović počeo da trenira, ali da sumnja da u ovom ovom trenutku može da pomogne ekipi.

"Virtus je veoma iskusan tim. Imaju kvalitetne veterane i nekolicinu mladih igrača, željnih dokazivanja. Moramo izaći na teren, pratiti plan utakmice i uraditi ono što je potrebno. Pratićemo instrukcije koje su nam treneri pripremili", rekao je Obradović.

GROBARI U HUMANOJ MISJI

Partizan je pozvao navijače da učestvuju u humanitarnoj akciji tako što će poneti plišane igračke i baciti ih u teren na početku pesme "Da volim crno-bele", a igračke će biti poklonjene socijalno ugroženoj deci.

Takođe, kompanija NIS će za svaku igračku donirati novac koji će potom biti usmeren na nabavku tople odeće i obuće za socijalno ugroženu decu, kao i za druge društveno-odgovorne akcije, saopštio je Partizan.

Posle 16 kola, Partizan je šesti na tabeli u grupi od sedam ekipa koje su ostvarile po devet pobeda i sedam poraza, a Virtus na trećem mestu ima 11 pobeda i pet poraza.