LUDNICA U MADRIDU! Efes pao posle ČETVRTOG PRODUŽETKA: Real trijumfovao posle DRAME u istorijskom spektaklu

EVROLIGA

Košarkaši Real Madrida slavili su nad Efesom sa 130:126 (25:18, 13:18, 26:25, 17:20, 49:45) posle produžetaka u okviru 19. kola Evrolige.

Ovaj duel produžavan je čak četiri puta čime će ući u istoriju elitnog evropskog takmičenja.

Najefikasniji u redovima domaćeg tima bio je Musa sa 40 ubačenih poena, a pratili su ga Hezonja sa 29, Kampaco sa 25 i Tavares sa 20.

Kod gostiju najbolji je bio Larkin sa 32, a zatim i Tompson sa 21 postignutim poenom.

Pravo uzbuđenje dogodilo se u završnici regularnog dela utakmice kada je Larkin (81:81) promašio trojku za pobedu - i meč je ušao u dodatnih pet minuta. To je bilo - prvi put!

Slika se nije promenila ni u dodatnih pet minuta, ali je Real težio ka pobedi. Međutim, da neizvesnost bude još veća, Kampaco je na 18 sekundi pre kraja bio polovičan sa linije penala za 91:89. Na drugoj strani je Larkin bio precizan oba puta, dok je Mario Hezonja promašio trojku za pobedu Madriđana, pa je utakmica produžena - po drugi put!

Treći produžetak doneo je novu dramu i novu nezivesnost. Igralo se koš za koš, na 36 sekundi do kraja bilo je 109:109. Potom, na 14 sekundi do kraja Larkin ide na polaganje, promašuje, ali Oturu ispravlja i donosi Efesu 111:109. Ali, Tavareš ovoga puta donosi izjednačenje i produžetak.

Ušlo se u četvrti, istorijski produžetak! Nekoliko minuta kasnije ispostaviće se i poslednji na ovom meču.

Real je prvi na tabeli sa 17 pobeda i dva poraza, a Efes je na 15. mestu sa sedam pobeda i 12 poraza.

U narednom kolu, Real će gostovati Bajernu, dok će Efes u goste Panatinaikosu.