ZVEZDA STOTKOM RAZBIJENA U LIONU: Crveno-beli poraženi od Asvela i ponovo napravili korak unazad u borbi za plej-of

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela u utakmici 20. kola Evrolige rezultatom 100: 91.

Zvezda je dobro ušla u meč, konstatno bila u blagom vođstvu koje u 8. minutu došlo do maksimalnih +9 16:25.

Međutim Asvel se brzo vratio u meč i serijom 11:0 za dva minuta došao do prednosti 27:25.

Usledila je rezultatska klackalica do kraja prvog poluvremena koje je pripalo domaćinu 48:45

Kod Zvezde su se istakli Jago sa 13 i Nedović sa 9 poena.

Rezultatska klackalica nastavljena je i u trećoj deonici, Asvel je imao maksimalnih +5.

Pred zadnjih 10 minuta bilo je 70:67 za domaćina.

Vrlo dinamični i neizvesno bilo je u poslednjoj deonici, a Asvel je do najveće prednosti došao posle tehničke greške klupi Crvene zvezde koja je dosuđena zbog protesta nakon faula nad Lijem. Giedraitis je potom na drugoj strani promašio zicer, da bi Li nastavio seriju i doveo domaćina do vođstva od 80:72.

Pokušavala je Zvezda u završnici meča da uhvati priključak, ali igrači Asvela napravili su seriju pogodaka kojom su svaki put odbili napad crveno-belih, te su meč mirno priveli kraju.

Domaćin je u poslednjoj deonici uspeo da se odvoji i prelomi meč u svoju korist.

Prednačio je Peris Li koji je trojkama, i sjajnim prodorima razbio odbranu crveno-belih.

On je na kraju postigao 23 poena dok je Žofri Lovernj postigao 17 poena.

U Crvenoj zvezdi se istakao Nemanja Nedović sa 26. sa 26 poena, dok je Jago dos Santos postigao 16, a Džoel Bolomboj ubacio je devet.

Zvezda je tako upisala 12 poraz uz 8 pobeda.

Asvel je stigao do četvrte pobede uz 16 poraza.

U narednom kolu već za dva dana Zvezda gostuju Armaniju, dok Asvel dočekuje Albu.

1 / 3 Foto: Frédéric Chambert / Panoramic / Profimedia

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj, zaslužena pobeda Asvela 100:91.

39. minut - Opet sjajni Li, nova trojka, vraća Gedraitis, a potom Lovernj za stotku domaćina 100:86.

38. minut- Asvel blizu pobede, Li dominira, a Lovernj uz faul poentira 95:83.

37. minut -. Ponovo trojka Nedovića 88:80. Opet Li, pa ponovo Nedović uz faul 90:83.

36. minut - Kaldi pogađa novu trojku 83:74.Nedović pogađa uz faul, ali vraća Li 88:77.

35. minut - Novi poeni Lija, koji moguće prelama meč u korist domaćina 80:72. Nedović pogađa nakon tajm-auta 80:74.

34. minut - Tehnička greška za klupu Zvezde, Li pogađa sva tri bacanja 78:72.

33. minut - Zakucava Ndiaje, potom Hanga nakon prodora 75:72.

32. minut - Kaldi pogađa uz faul 73:70.

31. minut - Pogađa Hanga za tri 70:70.

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Pogađa Lovern nakon tri uzastopna napada domaćina 70:67, na kraju treće deonice.

29. minut - Nedović poentira nakon prodora, a onda trojka Kaudija uz mnogo sreće. Nedović fauliran, polovičan sa penala 68:67.

27. minut - Fal polovičan sa penala, Gedraitis pogađa oba bacanja, a onda zakucava Lovernj 65:64.

26. minut - Bolomboj zakucava nakon ofanzivnog skoka Gedraitisa, pa Jago za tri novo izjednačenje 62:62.

25. minut - Sjajni Luvavu vraća poene Gedraitisa 60:57, a onda Li sa penala za novih +5 za Asvel 62:57.

24. minut - I Lajti pogađa za tri, +5 za Asvel 58:53. Potom Bolomboj zakucava nakon sjajne asistencije 58:55.

23. minut - Pogađa Li za tri poena 55:53.

22. minut - Luvavu pogađa iz teške situacije,a o onda trojka Nedovića 52:53

21. minut - Domaćin postiže prve poene u nastavku, a onda Bolomboj u kontri i Davidovac uz faul poravnavaju rezultat 50:50

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Ndiaje zakucava nakon sjajne asistencije, 48:45 za Asvel na poluvremenu.

19. minut - Fal polovičan sa penala, potom serija grešaka Zvezdinih igrača 46:45.

18. minut - Ponovo Luvavu, pa trojkom uzvraća sjajni Jago 45:45.

17. minut - Pogađa Jago od tablu, pa Luvavu iz slične pozicije 43:42.

15. minut - Fantastično zakuvanje Fala, pa trojka Teodosiča. Džekson pogađa uz faul 40:40.

14. minut - Li poentira nakon prodora, vraća Hanga iz koraka, pa Hal iz naskoka 35:37.

13. minut - Tobi raspoložen pogađa za tri 31:33, a onda i Hanga za dva 31:35.

12. minut - Teodosič trojkom prekida seriju domaćina, potom Luvavu pogađa iz reketa, a o onda i Tobi na sjajnu asistenciju Teodosića 29:28

11. minut - Džekson pogađa nastavlja se serija Asvela 27:25. Domaćin je napravio 11:0.

Prva četvrtina:

10. minut - Asvel je serijom od 9 poena došao do egala na kraju prve četvrtine 25:25.

9. minut - Pogađa Jakov nakon prodora, a onda i Kaldi nakon prodora 20:25.

8. minut - Lovernj siguran sa penala, a onda se sjajno snašao Jago koji pogađa uz faul 16:25.

7. minut - Lep pogodak Lovernja, a onda trojka Lazića 14:22.

6. minut - Pogađa Jago uz faul, Skot nakon ofanzivnog sk1oka, a potom ponovo sjajni Nedović. Nakon kontre pogađa i Lazić 12:19. Tajm-aut za Asvel.

5. minut - Asvel je krenuo šut pogađaju dve trojke, Nedović sa druge strane iz naskoka 10:12.

4. minut - Nedović pogađa prvu trojku na meču 4:10.

3. minut - Prvi poeni Jaga, potom Luvavu siguran sa penala. Onda i Bolomboj na liniji slobodnih bacanja polovičan 4:7.

2. minut - Fal pogađa iz reketa, potom Nedović sa penala siguran 2:4.

1. minut - Bolomboj postiže prve poene na meču 0:2.

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda kreće u petorci Jago, Nedović, Lazić, Davidovac, Bolomboj.

- Zvezda će biti oslabljena na ovom meču pošto Luka Mitrović nije uspeo da se oporavi za ovaj meč. Pored njega nema ni Nikole Topića koji će pauzirati oko mesec dana

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Asvelu u utakmici 20. kola Evrolige.

Zvezda trenutno ima skor 8-11 i nalazi se na deobi 12. mesta zajedno sa Armanijem i Bajernom.

Asvel je zajedno sa Albom na samom dnu tabele sa tri pobede i 16 poraza.

Zvezda uoči novog duplog kola i dva vezana gostovanja muče kadrovski problemi.

Janis Sferopulos

O svemu tome govorio je trener crveno-belih Janis Sferopulos.

"Imamo dvojicu-trojicu košarkaša koji vuku male probleme. Posle treninga ćemo videti kakva je situacija, kada budu trenirali s kontaktom, još ne znamo. Mislim da će svi putovati, pošto direktno idemo i za Milano – fizioterapeuti su s nama, da pokušamo da spremimo igrače: ako ne za utorak, onda za četvrtak", rekao je Sferopulos i dodao:

"Igramo protiv ekipe koja je promenila trenera, nisu imali obaveze u domaćem prvenstvu pa su imali više vremena da pripreme utakmicu. Očekujem da vidimo neke nove stvari od njih na terenu i u napadu i odbrani. Moramo da reagujemo na novitete u njihovoj igri tokom meča. Istovremeno znamo da nisu imali previše vremena za promene, znamo kako igraju, od koga preti opasnost i biće važno ispravno reagovati u odbrani. Što se tiče našeg napada moramo da reagujemo i pronađemo rešenje za sve probleme koje će pokušati da stave pred nas", dodao je trener Crvene zvezde.

Crvena zvezda je u prvom kolu Evrolige petog oktobra prošle godine u Beogradu savladala Asvel rezultatom 94:73.