JAGO HEROJ CRVENE ZVEZDE: Crveno-beli dobili haotičan večiti derbi košem Brazilca četiri sekunde pre kraja! VIDEO

18. kolo

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u utakmici 18. kola ABA lige rezultatom 88:86 (28:15, 27:23, 17:18, 16:30).

Crveno-beli su upisali 16. pobedu i uz dva poraza imaju tri pobede više u odnosu na večitog rivala.

Hanga je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 15 poena. Bolomboj je postigao 14 poena, Jago 13. Dvocifreni su bili još Nedović sa 11 i Giedraitis sa 10 poena.

U timu Partizana Naneli je postigao 19 poena, Kaminski 18. Dvocifreni su bili Panter sa 14 poena, i Ledej i Avramović sa po 13 poena.

Derbi je odigran pred navijačima Crvene zvezde, a u "Areni" je bilo prisutno 18.796 gledalaca.

Derbi je obilovao tenzijama. U više navrata su se igrači oba tima našli u klinču, sudije su kao bombone delile nesportske i tehničke greške kako bi smirili tenzije. Oba trenera su takođe zaradila tehničke greške. Zek Ledej je isključen pošto je zaradio i nesportsku i tehničku grešku.

Crvena zvezda je mnogo bolje otvorila meč. Vezala je tri trojke na startu za 9:0 i održavala visoku prednost praktično do početka poslednje četvrtine. Crveno-beli su imali i 21 poen viška u jednom trenutku.

Partizan je uspeo da se digne u poslednjoj četvrtini i serijom trojki opasno pripreti.

Poenima Nanelija 11 sekundi pre kraja crno-beli su stigli do izjednačenja - 86:86.

Utakmicu je rešio Jago Dos Santos koji je iz teške situacije četiri sekunde pre kraja pogodio za dva. Partizan nije uspeo da realizuje poslednji napad.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 88:86 (28:15, 27:23, 17:18)

4. ČETVRTINA

40. minut - Zvezda je promašila napad, ali je Teodosić uhvatio bitnu loptu u napadu. Potom je fauliran.

Giedraitis je fauliran za bacanja - pogodio je oba, njegovih 10 poena - 85:79. Avramović pogađa trojku - 85:82 na 28 sekundi pre kraja.

Zvezda je izgubila loptu 20 sekundi pre kraja. Obradović nema tajm-aut.

Avramović je fauliran 17 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 85:83. Sferopulos koristi svoj poslednji napad.

Nedović je fauliran 16 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 86:83. Njegovih 11 poena.

Naneli je fauliran 11 sekundi pre kraja pri šutu za tri. Naneli je precizan u prvom pokušaju, takođe u drugom, kao i u trećem - 86:86.

Jago pogađa četiri sekunde pre kraja - 88:86.

39. minut - Panter je fauliran na 1:25 pre kraja pri šutu za tri. Pogodio je prvo, odmah i drugo, na kraju i treće bacanje - 83:79.

38. minut - Nove čarke na terenu! Dosuđen je faul u napadu u korist Partizana, a zatim se kod kupe crno-belih stvorila gužva. Sudije gledaju snimak. Ledej i Giedraitis su se zakačili. Do kraja meča je 1:38.

Tehničke greške dobili su Giedraitis i Ledej. Za Ledeja je utakmica završena, pošto je imao nesportsku u prvom poluvremenu.

38. minut - Laki poeni za Zvezdu, Nedović je strelac - 83:73. Tajm-aut za Obradovića. Kaminski postiže drugu trojku - 83:76.

37. minut - Trojka Avramovića posle tajm-auta Sferopulosa - 81:73.

36. minut - Kaminski je postigao svoju prvu trojku, a ukupno 15. poen - 79:67. jago ubacuje svoj 11. poen - 81:67. Panter postiže svoju drugu trojku, njegov 11. poen - 81:70.

35. minut - Naneli je vezao dve trojke - 77:64. Partizan je pogodio samo četiri trojke na meču iz 18 pokušaja, a Naneli je postigao tri. Jago sa penala diže prednost na 79:64.

33. minut - Naneli pogađa za tri - 75:59. Bolomboj pogađa za dva - 77:59. Kaminski smanjuje na 77:61.

32. minut - Hanga pogađa trojku - 75:56.

Na zvaničnom sajtu ABA lige objavljen je podatak da utakmici prisustvuje 18.796 gledalaca.

3. ČETVRTINA

30. minut - Bolomboj ponovo zakucava - 70:53.

Sada je i Sferopulos zaradio tehničku grešku.

Ledej je smanjio na 70:54. Panter je fauliran 13 sekundi pre isteka četvrtine. Pogodio je oba bacanja - 70:56. Bolomboj zakucavanjem zatvara četvrtinu - 72:56.

29. minut - Kaminski prekida Zvezdin nalet - 68:51. Avramović postiže lake poene - 68:53. Njegov četvrti poen.

28. minut - Zvezda odbija nalet Partizana, pogađa Nedović svoju prvu trojku - 66:49. Nalet Zvezde, Bolomboj zakucava u kontri - 68:49.

27. minut - Ledej je fauliran za dva penala. Siguran je u prvom pokušaju, ali je drugo promašio - 60:49. Giedraitis pogađa svoju drugu trojku - 63:49.

26. minut - Avramović smanjuje na 58:48. Bolomboj ispravlja promašaj Nedovića - 60:48.

25. minut - Jaramaz je smanjio na 57:46. Željko Obradović je dobio tehničku, Teodosić je pogodio slobodno bacanje - 58:46.

24. minut - Nove tenzije na terenu, morao je da reaguje i kapiten Branko Lazić i zamoli navijače da smire strasti.

Prethodila je situacija u kojoj je Doužeru dosuđena peta lična greška, na šta su reagovali sa klupe Partizana.

24. minut - Doužer je pogodio jedno od dva bacanja - 57:44.

22. minut - Jago postiže prve poene za Zvezdu u nastavku, a svoj sedmi poen - 57:41. Naneli na ofanzivnom skoku poentira - 57:43.

21. minut - Panter je pogodio svoju prvu trojku - 55:41.

Crvena zvezda je od starta nametnula svoj ritam, pogodila tri vezane trojke i stekla prednost. Domaći tim je pogodio sedam trojki za 20 minuta, a ima i visok procenat šuta za dva poena. Crveno-beli imaju i dominaciju u skoku - 14:9.

Hanga je najefikasniji sa 12 poena. Po šest su postigli Teodosić i Mitrović.

U timu Partizana Ledej je postigao 11 poena, a Naneli i Kaminski po osam.

2. ČETVRTINA

20. minut - Naneli je pogodio za dva pod faulom - 50:34. Pogodio je posle tajm-auta dodatno bacanje - 50:35. Mitrović je poentirao pod faulom - 52:35. Nije pogodio. Panter pogađa za dva pod faulom - 52:37. Pogodio je posle tajm-auta - 52:38. Teodosić je fauliran u šutu za tri poena - 55:38.

19. minut - Ledej je fauliran za dva slobodna bacanja. Pogodio je prvo, bio precizan i kod drugog, njegovih 11 poena - 50:32.

18. minut - Doužer je pogodio sa poludistance - 48:29. Doužer je pogodio jedno od dva bacanja - 48:30. Mitrović povećava sa penala - 50:30.

17. minut - Tobi diže na novu najveću prednost - 46:25. Ledej smanjuje na 46:27. Smart je na liniji penala. Precizan je za 48:27.

16. minut - Davidovac je precizan za dva - 42:25. Smart povećava na najvećih plus 19 - 44:25.

15. minut - Hanga postiže svoj deseti poen - 40:24. Obe ekipe su izašle iz bonusa. Doužer je pogodio jedno od dva, prvo promašeno bacanje Partizana - 40:25.

14. minut - Hanga postiže trojku sa velike udaljenosti - 38:22. Kaminski smanjuje - 38:24.

13. minut - Kaminski postiže svoj šesti poen - 35:22.

12. minut - Hanga pogađa za tri - 35:18. Avramović je fauliran u prodoru, pa će na liniju penala. Precizan je oba puta - 35:20.

Ovo je bio 18. faul na utakmici za samo 12 minuta.

11. minut - Tenzije na terenu, Ledej je u prolazu zakačio Nedovića, potom je reagovao Teodosić koji se uneo u fazu Ledeju. Ledej je dobio nesportsku, a Teodosić tehničku grešku. Ledej je smanjio na 30:18. Nedović je pogodio za 32:18.

11. minut - Naneli dvojkom otvara drugu četvrtinu - 28:17. Hanga zakucava - 30:17.

1 / 10 Foto: @starsport

1. ČETVRTINA

10. minut - Teodosić se trojkom upisao u listu strelaca - 25:13. Ledej ponovo precizan za dva - 25:15. Davidovac postiže trojku na isteku prve četvrtine - 28:15. Peta trojka crveno-belih iz sedam pokušaja. Crveno-beli bez greške za dva poena - 5/5. Imaju 83 odsto šuta iz igre, naspram 30 odsto Partizana.

9. minut - Ledej je precizan oba puta sa linije penala - 20:13. Nedović je fauliran, pogodio je oba slobodna bacanja - 22:13.

8. minut - Hanga se upisao u strelce - 19:9. Kaminski je vezao četiri poena - 19:11. Nedović pogađa jedno od dva bacanja - 20:11.

7. minut - Kaminski posle ofanzivnog skoka pogađa za 15:6. Jago pogađa za 17:6. Naneli postiže prvu trojku za Partizan - 17:9.

6. minut - Mitrović je promašio oba bacanja, Partizan je izašao iz bonusa. Ledej na drugoj strani pogađa oba bacanja - 11:4. Bolomboj za kucava za 13:4. Giedraitis u kontri polaže za 15:4.

4. minut - Bolomboj pogađa prvu dvojku za svoj tim - 11:2.

Klupa Partizana odvojena je zaštitnom ogradom od navijača Crvene zvezde

večiti derbi, Partizan, Crvena zvezda

3. minut - Jago pogađa trojku - 9:0. Doužer postiže prve poene za crno-bele - 9:2.

2. minut - Lazić, koji igra svoj 89. večiti derbi, pogađa trojku - 6:0.

1. minut - Giedraitis pogađa trojku na početku meča - 3:0.

Startne petorke

Crvena zvezda: Dos Santos, Lazić, Giedraitis, Mitrović, Bolomboj.

Partizan: Doužer, Panter, Trifunović, Smailagić, Kaboklo.

Uvrede na račun trenera Partizana Željka Obradovića

Izlazak igrača Partizana

00:21

Izlazak igrača na teren

Incident pre početka utakmice, Delije su pogodile ženu za zapisničkim stolom

Željko Obradović odredio 12 igrača za meč

U timu neće biti Vukčevića, Anđušića i Smita. Praktično isti sastav koji je igrao na poslednje dve utakmice.

Dobra vest za Crvenu zvezdu, Teodosić je u timu

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN

Arena

Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković

POTENCIJALNI SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Smart, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Tobi, Bolomboj, Nedović, Giedraitis, Gilespi, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos.

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana četvrti put ove sezone će na megdan u večitom derbiju.

Ovog puta u pitanju je 18. kolo ABA lige, a domaćin je, kao i na početku godine, Crvena zvezda.

U prethodna tri meča domaćin je koristio prednost igranja pred svojim navijačima u Areni. Ukoliko se to dogodi i večeras, to će praktično značiti da su crveno-beli osigurali prvo mesto pred plej-of.

Tim Janisa Sferopulosa je prvi na tabeli sa učinkom 15-2, odnosno ima dve pobede više u odnosu na crno-bele. Ukoliko tim Željka Obradovića trijumfuje zakuvaće se borba za prvo mesto u ligaškom delu.

"Svaka utakmica sa Partizanom je važna, igrali smo već do sada. Znamo važnost i ove utakmice, kao što je i svaka važna, ali znamo i da smo prvi na tabeli u ovom trenutku. Imamo ekstra motiv jer želimo da ostanemo na prvom mestu. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i bodre naš tim ali fer, sportski i korektno", poručio je trener Zvezde Janis Stefopulos i najavio da će u timu biti i Miloš Teodosić.

U slučaju da se iskusni plejmejker vrati u tim posle četiri utakmice odsustva zbog povrede, Zvezdi će nedostajati samo mladi Nikola Topić koji se povredio na prethodnom večitom derbiju.

Partizan nema kadrovskih problema, pa će Obradović imati slatke muke da odabere 12 igrača za ovaj duel.

"Analizirali smo utakmicu od pre dvadesetak dana protiv Crvene zvezde. Nadam se da su se igrači odmorili posle Žalgirisa. Ima igrača koji nisu igrali, neki su bili van tima pa ćemo da vidimo ko je tu najopterećeniji. Najveću minutažu su imali Ledej, Naneli i Doužer", istakao je Obradović.